Skocz do zawartości

akustyka mojego mieszkania


matbom

Recommended Posts

Witam, mam pytanie dotyczące akustyki w moim mieszkaniu. na załączonym obrazku pomazałem na czerwono miejsca gdzie bas z mojego sprzętu jest taki jak bym chciał żeby było go słychać na całym mieszkaniu, czy mogę prosić o wytłumaczenie dlaczego tak sie dzieje że akurat w tym miejscu jest wytwarzane takie a nie inne ciśnienie i ewentualne propozycje na zmiany w pokoju żeby bas był słyszalny lepiej gdyż aktualnie z kanapy basu prawie wcale nie słychać i przeszkadza mi to. na podłodze w pokoju jest linoleum na ścianie po lewej stronie w salonie wiszą 3 obrazy na płutnie. za niedługo będę zmieniać sprzęt najprawdopodobniej na zestaw 5 kolumn z marki Taga ale chciałbym najpierw zrozumieć dlaczego teraz tak się dzieje. aktualnie nagłaśniam kolumnami stereo Omni Audio AE88.2 i amplitunerem Sony STR-DG520. dodam że łączny metraż mieszkania to ok 37m2.

akustyka.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro siedzisz 4-4.5m od kolumn które są napędzane kiepskim amplitunerem to nie dziw się że bas będzie słaby.

Jeżeli zależy ci na dobrym basie powinieneś zmienić amplituner na dobry jakościowo wzmacniacz stereo i kanapę przesunąć na taka odległość by tworzyć trójkąt równoboczny między kolumnami a kanapą.

Kolumny też należy wysunąć znacznie przed tylną ścianę a jakość się poprawi, chociaż te 60-80cm

Co do jakości twoich kolumn nie wypowiem się

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...