Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu 50m2


rydzo

Recommended Posts

Witajcie,

jestem na etapie urządzania mieszkania, w którym do nagłośnienia mam ponad 55m2. 

W poniższym linku przybliżony układ pomieszczenia z propozycją rozkładu sprzętu:

 

https://planner5d.com/pl/editor/?key=c0c4f5badee2123169e56e46a43dc3af

(po prawej jest przycisk 3D) - można się rozejrzeć...

 

Zakładam zestaw 5.1 + rzutnik Ultra Short Throw na komodzie dający ~100" obraz. Wstępnie myślałem na cały zestaw przeznaczyć ok 15k (aplituner, kolumny 5.1, rzutnik, ekran).

Problem mam z tylnymi kolumnami - o ile prawy tylny kanał dam radę jakoś wcisnąć, to z lewym tylnym mam problem - ze względu na okno ciągnące się przez całą ścianę nie wiem jak sobie z tym poradzić...

Na podstawie Waszych opinii myślałem o zestawie KLIPSCH: kolumny frontowe RP-280F, centralny RP-440C, tylne RP-160M, subwoofer R-115SW...

...problem ze sporej wielkości tyłami...

 

czy takie pomieszczenie jest w stanie napędzić jakiś zestaw 5.1 z dużym subem i małymi satelitami? (np coś z BOSE)?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od najprostszego - na pewno żaden zestaw z małymi satelitkami nie jest w stanie prawidłowo nagłośnić takiego pomieszczenia, a szczególnie Bose sobie z tym nie poradzi. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, pozostaje wyłącznie klasyczny system oparty na dużych kolumnach. Problemem jest tylny lewy głośnik. Aby zapewnić odpowiedni dźwięk, głośnik ten powinien znaleźć się na linii kolumny lewej przedniej, tworząc prostokąt. Na pewno nie martwiłbym się brakiem mocy czy możliwości nagłośnienia takiego salonu poprzez głośniki efektowe Klipsch, to bardzo mocne i wydajne kolumny, które spokojnie sobie poradzą. Co do tylnych kolumn, to jako alternatywa, którą może łatwiej będzie podwiesić nad oknem, spójrz na model Klipsch Rp-250S. Reasumując, zestaw Klipsch moim zdaniem będzie najlepszą opcją.

Kwestia amplitunera - na pewno spójrz na markę Onkyo - w tym przypadku wchodzi w rachubę model TX-RZ820 lub wyższy i lepszy TX-RZ1100. Onkyo to mocne, szybkie, dynamiczne i analityczne, kinowe brzmienie. Jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, jako alternatywa warto spojrzeć na świetny brzmieniowo amplituner NAD T758 v3 oraz Anthem MRX-520.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Poza wyżej wymienionymi kolumnami i elektroniką, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Co do amplitunerów, to masz u nas do dyspozycji pełną ofertę Denon, Marantz, Yamaha, Pioneer (bardzo ciekawy najnowszy model SC-LX502), tak więc jest w czym wybierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

dzięki za odpowiedź.

 

Cytat

Zacznę od najprostszego - na pewno żaden zestaw z małymi satelitkami nie jest w stanie prawidłowo nagłośnić takiego pomieszczenia, a szczególnie Bose sobie z tym nie poradzi. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, pozostaje wyłącznie klasyczny system oparty na dużych kolumnach.

Tego się właśnie obawiałem. Nie upieram się przy BOSE (choć znam i całkiem lubię ich klimat), ale ich satelity są naprawę niewielkie. Mogłboby być cokolwiek innego co dawałoby radę, ale rozumiem, że przy takiej powierzchni będzie ciężko...

 

Cytat

Problemem jest tylny lewy głośnik. Aby zapewnić odpowiedni dźwięk, głośnik ten powinien znaleźć się na linii kolumny lewej przedniej, tworząc prostokąt.

To wiem :)

dlatego zwróciłem się z prośbą o pomoc ... :/

Miejsca nad oknem jest niewiele - pewnie ze 20cm (jutro zmierzę dokładnie). Klipsch Rp-250S nawet jak zostanie sprytnie zamontowany na nadprożu nad oknami to będzie wchodził w światło okna :(

Stąd pomysł, żeby pójść w małe satelitki. Czy jest alternatywa do RP 250S lub RP 160M, która zagra w miarę dobrze, ale opakowana w mniejsze rozmiary i zgrana z zaproponowanymi przodami i centrum?

 

  

Cytat

Kwestia amplitunera - na pewno spójrz na markę Onkyo - w tym przypadku wchodzi w rachubę model TX-RZ820 lub wyższy i lepszy TX-RZ1100. Onkyo to mocne, szybkie, dynamiczne i analityczne, kinowe brzmienie. Jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, jako alternatywa warto spojrzeć na świetny brzmieniowo amplituner NAD T758 v3 oraz Anthem MRX-520.

O Ampli jeszcze nie myślałem jakoś bardzo - najpierw chciałem rozwiązać temat tyłów i w dalszej kolejności zająć się elektroniką.

 

 

 

7 godzin temu, maciek72 napisał:

Jaki ekran i projektor masz w planie ? 

Hej,

Dopiero się dowiedziałem o kategorii ULTRA SHORT THROW i zaczynam rozeznawać temat. Na pierwszy rzut oka wydaje się wygodniejsze niż zabawa z podwieszaniem na suficie rzutnika kilka metrów od ekranu.

Aktualnie posiadam tradycyjny rzutnik Epsona SVGA + manualny ekran ok 75".

Rzucił mi się w oczy LG http://www.lg.com/us/home-video/lg-HF85JA-projector, ale nie znalazłem go w PL.

Tak jak wspominałem - dopiero rozpoznaję temat i chętnie poczytam rekomendacji.

Ekran - pewnie elektryczny (będę chciał go ukryć gdzieś przy suficie).

Tutaj też chętnie poczytam o Waszych tipach.

Gdzieś kiedyś czytałem (parę lat temu) o ekranach nierolowanych (aluminiowych?), które podobno dawały niesamowite efekty... (ktoś, coś?).

Edytowano przez rydzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran nie rolowany , to ekran ramowy :) Do projekcji ultra short polecam np Adeo Reference Velvet Grey jeżeli jest , to jasny pokój dzienny.  Jeżeli pokój będzie w ciemnej tonacji , to Reference White. 

Dużo także ma do doboru ilość lumenów w projektorze. 

Idealnym rozwiązaniem do jasnego pomieszczenia są ekrany Magicscreen , ale nie są polecane do projektorów ultra short .

Zobacz projektor Optoma GT 5000 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2017 o 12:53, maciek72 napisał:

Ekran nie rolowany , to ekran ramowy :) Do projekcji ultra short polecam np Adeo Reference Velvet Grey jeżeli jest , to jasny pokój dzienny.  Jeżeli pokój będzie w ciemnej tonacji , to Reference White. 

Dużo także ma do doboru ilość lumenów w projektorze. 

Idealnym rozwiązaniem do jasnego pomieszczenia są ekrany Magicscreen , ale nie są polecane do projektorów ultra short .

Zobacz projektor Optoma GT 5000 

hej,

to wlasnie o magicscreen czytałem. Dzięki!

;)

Nieźle drogie...

Projektor będzie wykorzystywany tylko do filmów/seriali. Salon tym celu będzie zaciemniany.

Czytam o projektorach UST i widzę rekomendacje ekranu ramowego. Czy ew zwijany z naciąganiem da radę? 

Raczej chcę uniknąć ekranu, który jest na stałe zamontowany do  ściany...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ekrany zwijany z napinaczami , oczywiście odpowiednio droższe . Jaki rozmiar Ciebie interesuje  ? 

Może spróbować ekran Optoma za 400-500 pln za 92 całe.  Ponoć nie taki zły w tej kwocie . 

A , co sądzisz o tej Optoma gt 5000 ? 

Pamiętaj , że małe projektory mogą być hałaśliwe , typ LG z Twojego linku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek72 napisał:

Są ekrany zwijany z napinaczami , oczywiście odpowiednio droższe . Jaki rozmiar Ciebie interesuje  ? 

Może spróbować ekran Optoma za 400-500 pln za 92 całe.  Ponoć nie taki zły w tej kwocie . 

A , co sądzisz o tej Optoma gt 5000 ? 

Pamiętaj , że małe projektory mogą być hałaśliwe , typ LG z Twojego linku 

hej,

Salon ma 8m długości, kanapa będzie ok 4,5m od ekranu.

Myślałem o ekranie 120". Tak jak pisałem  - nie chciałbym jednak mieć ekranu na stałe na ścianie. raczej opcja zwijana (elektrycznie) + jakieś sprytne ukrycie ekranu przy suficie.

Nie wiem, czy się ostatecznie zdecyduję na UST (bo tak jak patrzę większość kończy się na 100"), a przy takim pomieszczeniu przydałoby się chyba więcej.

Optoma wygląda ok, tylko 1. ma max 100", a 2. przy UST potrzeba super gładkiego ekranu...

Pytanie, czy taki z napinaczem da radę, czy po jakimś czasie zrobią się nierówności i będzie kicha...?

 

Dnia 9.12.2017 o 10:37, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Zacznę od najprostszego - na pewno żaden zestaw z małymi satelitkami nie jest w stanie prawidłowo nagłośnić takiego pomieszczenia, a szczególnie Bose sobie z tym nie poradzi. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, pozostaje wyłącznie klasyczny system oparty na dużych kolumnach. Problemem jest tylny lewy głośnik. Aby zapewnić odpowiedni dźwięk, głośnik ten powinien znaleźć się na linii kolumny lewej przedniej, tworząc prostokąt. Na pewno nie martwiłbym się brakiem mocy czy możliwości nagłośnienia takiego salonu poprzez głośniki efektowe Klipsch, to bardzo mocne i wydajne kolumny, które spokojnie sobie poradzą. Co do tylnych kolumn, to jako alternatywa, którą może łatwiej będzie podwiesić nad oknem, spójrz na model Klipsch Rp-250S. Reasumując, zestaw Klipsch moim zdaniem będzie najlepszą opcją.

Wracając do tematu samego nagłośnienia:

1. Co powiecie na tylne kolumny w formie głośników instalacyjnych? Mam z tyłu salonu sufit podwieszany (musiałbym go wprawdzie trochę przerobić, żeby głośniki dobrze rozmieścić, ale da radę).

Czy to dobre rozwiązanie w takim układzie?

Nad oknem mam niestety tylko ok 15cm, więc praktycznie każdy głośnik będzie się mega odznaczał.

2. alternatywa to wciśnięcie go w zupełnie z tyłu w kuchni (obok szafek) na kawałku ściany.

3. Słuchałem w weekend Klipsh RP 280F - głównie rock + metal (metallica, queen, rolling stones) - muzycznie nie do końca przypadły mi do gustu niestety...

Dla porównania słuchałem Monitor Audio Bronze - i te mi się w muzyce bardziej podobały.

Monitory dadzą radę z taką powierzchnią? Jeśli tak to jaki do tego komplet (sub, centrum, tyły)?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

oczywiscie można zastosować głośniki instalacyjne na tył, jeśli jest gips-karton, można to spokojnie zrobić i w takim przypadku uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Jesli podobały się kolumny Monitor Audio serii Bronze (co prawda nie wiem, na jakim amplitunerze słuchałeś), to warto jeszcze jako alternatywa posłuchać niestety trochę droższe, ale bardzo ciekawe Focal Chorus. Natomiast na front raczej sugerowałbym kolumny podłogowe, monitory będą miały duży problem z prawidłowym nagłośnieniem Twojego salonu, nawet pomimo zastosowania mocnego subwoofera. Te kompromisy najbardziej będą przeszkadzały przy odsłuchu muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

oczywiscie można zastosować głośniki instalacyjne na tył, jeśli jest gips-karton, można to spokojnie zrobić i w takim przypadku uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Jesli podobały się kolumny Monitor Audio serii Bronze (co prawda nie wiem, na jakim amplitunerze słuchałeś), to warto jeszcze jako alternatywa posłuchać niestety trochę droższe, ale bardzo ciekawe Focal Chorus. Natomiast na front raczej sugerowałbym kolumny podłogowe, monitory będą miały duży problem z prawidłowym nagłośnieniem Twojego salonu, nawet pomimo zastosowania mocnego subwoofera. Te kompromisy najbardziej będą przeszkadzały przy odsłuchu muzyki.

hej,

Głośniki instalacyjne w jakiś sposób rozwiązują mój problem z tyłami. Będzie trochę zabawy z karton-gipsem, ale nie będzie to wyglądało kosmicznie z głośniekiem w oknie :/

 

Monitor audio były w wersji podłogowej i tylko takie rozważam. Focala oczywiście rozważę.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpowiadał Tobie Monitor Audio , to zgrać się z elektroniką Marantz. 

 

Przy takich m3 pomyślałbym o odpowiedniej adaptacji akustycznej . Nie wierzę , że sprzet nawet za trylon $ zagra w tym hangarze . Nie będzie miło,  ani dla Ciebie , ani dla reszty domowników.  

Dobry ekran , to koszt +/- 5.5-6 k 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Jeżeli odpowiadał Tobie Monitor Audio , to zgrać się z elektroniką Marantz. 

bede musiał potestować...

 

 

Cytat

Przy takich m3 pomyślałbym o odpowiedniej adaptacji akustycznej . Nie wierzę , że sprzet nawet za trylon $ zagra w tym hangarze . Nie będzie miło,  ani dla Ciebie , ani dla reszty domowników.  

 

 

Będzie duża komoda, regał, kanapa, zasłony na wszystkich oknach, dywan itp. 

Natomiast nie planowałem robić nic dedykowanego pod akustykę....

 

Cytat

Dobry ekran , to koszt +/- 5.5-6 k 

 

 

wybór sprzętu to sztuka kompromisu :)

wstępnie myślałem o całościowym budżecie 15k na wszystko, ale zakładam pewną elastyczność.

Ekran za 5k w tej elastyczności się nie mieści ;)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracam z tematem...

tym razem ekran...

rzutnik wybrałem:

Optoma uhd550X (udało mi się go znaleźć w dobrej cenie).

Ekran na pewno elektryczny (nie do zabudowy), rozmiar zapewne 120" (odległość od kanapy ok 4-4,5m).

Chodzi o coś rozsądnego cenowo. Pytane o napinacze - czy są konieczne? Czy ekran bez napinaczy utrzyma płaska powierzchnię po kilku latach?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Update z poszukiwań audio.

Słuchałem w tym tygodniu zestawów:

1. Yamaha AV2070 + PSB Imagine X1T

2. Yamaha AV2070 + B&W 683 S2

3. Yamaha AV2070 + B&W 703 S2

 

zestaw 1 - poprawnie, wręcz bardzo dobrze pod każdym względem, 

Zestaw 3 - zbyt wysoka cena w stosunku do poprawy dźwięku

zestaw 2 - było mega dobrze, najlepsze co słyszałem do tej pory. Dźwięk był bardzo przejrzysty, wręcz sprawiający wrażenie muzyki na żywo, ogólnie wrażenia bardzo pozytywne.

Co było grane:

Metallica

Tracy Chapman

Dire Straits

Norah Jones

La La Land Soundtrack

Batman Dark Knight Soundtrack

Black hawk down soundtrack

Piano Guys

 

Generalnie myślę o zakupie zestawu:

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-a1070-b-w-683-s2-685-s2-htm61-s2.html

Pytania:

1.     nie było akurat pod ręką AV1070 – czy warto dołożyć 2kpln do zestawu z AV2070?

2.     Chcę dołożyć do zestawu subwoofer ASW610 (wersja XT ze względu na cenę raczej odpada), czy powinienem trzymać się B&W, czy w cenie do 3kpl znajdę coś lepszego

3.     Tylne 685 S2 chętnie bym wymienił na 686 S2 – ze względu na gabaryty, myślę, że do surround 686 powinno dać radę – co myślicie?

4.     W końcu – czy w cenie 17kpln za cały zestaw (z subem) znajdę coś lepszego? Jakieś alternatywy? (biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, rodzaj muzyki)?

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rydzo napisał:

Update z poszukiwań audio.

Słuchałem w tym tygodniu zestawów:

1. Yamaha AV2070 + PSB Imagine X1T

2. Yamaha AV2070 + B&W 683 S2

3. Yamaha AV2070 + B&W 703 S2

 

zestaw 1 - poprawnie, wręcz bardzo dobrze pod każdym względem, 

Zestaw 3 - zbyt wysoka cena w stosunku do poprawy dźwięku

zestaw 2 - było mega dobrze, najlepsze co słyszałem do tej pory. Dźwięk był bardzo przejrzysty, wręcz sprawiający wrażenie muzyki na żywo, ogólnie wrażenia bardzo pozytywne.

Co było grane:

Metallica

Tracy Chapman

Dire Straits

Norah Jones

La La Land Soundtrack

Batman Dark Knight Soundtrack

Black hawk down soundtrack

Piano Guys

 

Generalnie myślę o zakupie zestawu:

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-a1070-b-w-683-s2-685-s2-htm61-s2.html

Pytania:

1.     nie było akurat pod ręką AV1070 – czy warto dołożyć 2kpln do zestawu z AV2070?

2.     Chcę dołożyć do zestawu subwoofer ASW610 (wersja XT ze względu na cenę raczej odpada), czy powinienem trzymać się B&W, czy w cenie do 3kpl znajdę coś lepszego

3.     Tylne 685 S2 chętnie bym wymienił na 686 S2 – ze względu na gabaryty, myślę, że do surround 686 powinno dać radę – co myślicie?

4.     W końcu – czy w cenie 17kpln za cały zestaw (z subem) znajdę coś lepszego? Jakieś alternatywy? (biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, rodzaj muzyki)?

 

 

 

 

 

 

 

 

Ok a może odwiedzisz jakiś inny salon? Nie zależny, nie firmowy Yamahy i bowersa? Bo tak realnie to co mamy doradzać? :)

Po prostu przytaknął i tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/15/2018 o 00:23, rydzo napisał:

Wracam z tematem...

tym razem ekran...

rzutnik wybrałem:

Optoma uhd550X (udało mi się go znaleźć w dobrej cenie).

Ekran na pewno elektryczny (nie do zabudowy), rozmiar zapewne 120" (odległość od kanapy ok 4-4,5m).

Chodzi o coś rozsądnego cenowo. Pytane o napinacze - czy są konieczne? Czy ekran bez napinaczy utrzyma płaska powierzchnię po kilku latach?

 

Witam jestem w temacie bo właśnie dzisiaj testowałem salon z projektorem po raz pierwszy, po skończonym remoncie.

Ja nie chciałem kupować tych najtańszych chińskich ekranów po 600-700 zł. Dopłaciłem to ekranu firmy AVTEK :

https://www.morele.net/ekran-projekcyjny-avtek-business-electric-270-bt-16-10-323679/?gclid=Cj0KCQiAwKvTBRC2ARIsAL0Dgk0jW4GxTAXDWEMfVVjd-lsTNbjFn8Ir-6ur7ghH2T6cz-Dhp7Yf5x4aAovjEALw_wcB

Jestem bardzo zadowolony z tego ekranu, cena ok 1200 zł. Jakość wykonania jest naprawdę na wysokim poziomie, to po prostu nie jest jakiś chinol zadoptowany na ekran z jakiejś rolety okiennej. Ekran pięknie się zwija i rozkłada, jest pełna regulacja do którego momentu się ma rozwijać itd. 

Też miałem dylemat p.t. ojejku co to będzie bo nie ma napinaczy. Otóż nie ma to w przypadu mojego ekranu żadnego znaczenia. Owszem brzegi są zagięte leciutko do siebie po rozwinięciu ekranu ale co z tego skoro na projekcji w ogóle nie widać tego fragmentu - mam idealny kwadrat z obrazem , problem nie dotyczy w ogóle obszaru gdzie jest obraz -  więc co mnie to obchodzi, oprócz mnie nawet nikt tego nie zauważa. Brak też jest jakichkolwiek odblasków itp. 

Ekran jest do zabudowy u mnie licuje sie idealnie z sufitem.

Mała uwaga co do montażu i odległości. Każdy producent projektora daje swoje wskazania jaka ma być odległość od ekranu dla danego projektora i dla danego rozmiaru ekranu w calach. W moim przypadku sprawdziło się do niemalże co do centrymetra! (4,7)  Proponuję żebyś zrobił tak -najpierw sprawdź w tabelce jaka ma być odległość,  rozstaw jakąś białą płachtę, cokolwiek (Ja wykorzystałem płyty KG ekipy budowlanej). Następnie popróbuj sobie przytrzymać przy suficie włączony projektor w różnych miejscach - powinieneś już wtedy mniej więcej wiedzieć w którym miejscu będzie projektor, a w którym powiesisz ekran. Następnie montujesz ekran. Kiedy już ekran wisi, dopiero wtedy ustawiasz precyzyjnie co do cm projektor i go wieszasz na stałe. Polecam też ustawienie projektora centralnie na wprost ekranu, na środku sufitu - są w tej chwili bardzo ładne białe uchwyty i całość wygląda bardzo fajnie nawet żona jest zadowolona z tego jak to wyszło.

pozdrawiam - Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maciek8791 napisał:

Witam jestem w temacie bo właśnie dzisiaj testowałem salon z projektorem po raz pierwszy, po skończonym remoncie.

Ja nie chciałem kupować tych najtańszych chińskich ekranów po 600-700 zł. Dopłaciłem to ekranu firmy AVTEK :

https://www.morele.net/ekran-projekcyjny-avtek-business-electric-270-bt-16-10-323679/?gclid=Cj0KCQiAwKvTBRC2ARIsAL0Dgk0jW4GxTAXDWEMfVVjd-lsTNbjFn8Ir-6ur7ghH2T6cz-Dhp7Yf5x4aAovjEALw_wcB

Jestem bardzo zadowolony z tego ekranu, cena ok 1200 zł. Jakość wykonania jest naprawdę na wysokim poziomie, to po prostu nie jest jakiś chinol zadoptowany na ekran z jakiejś rolety okiennej. Ekran pięknie się zwija i rozkłada, jest pełna regulacja do którego momentu się ma rozwijać itd. 

Też miałem dylemat p.t. ojejku co to będzie bo nie ma napinaczy. Otóż nie ma to w przypadu mojego ekranu żadnego znaczenia. Owszem brzegi są zagięte leciutko do siebie po rozwinięciu ekranu ale co z tego skoro na projekcji w ogóle nie widać tego fragmentu - mam idealny kwadrat z obrazem , problem nie dotyczy w ogóle obszaru gdzie jest obraz -  więc co mnie to obchodzi, oprócz mnie nawet nikt tego nie zauważa. Brak też jest jakichkolwiek odblasków itp. 

Ekran jest do zabudowy u mnie licuje sie idealnie z sufitem.

Mała uwaga co do montażu i odległości. Każdy producent projektora daje swoje wskazania jaka ma być odległość od ekranu dla danego projektora i dla danego rozmiaru ekranu w calach. W moim przypadku sprawdziło się do niemalże co do centrymetra! (4,7)  Proponuję żebyś zrobił tak -najpierw sprawdź w tabelce jaka ma być odległość,  rozstaw jakąś białą płachtę, cokolwiek (Ja wykorzystałem płyty KG ekipy budowlanej). Następnie popróbuj sobie przytrzymać przy suficie włączony projektor w różnych miejscach - powinieneś już wtedy mniej więcej wiedzieć w którym miejscu będzie projektor, a w którym powiesisz ekran. Następnie montujesz ekran. Kiedy już ekran wisi, dopiero wtedy ustawiasz precyzyjnie co do cm projektor i go wieszasz na stałe. Polecam też ustawienie projektora centralnie na wprost ekranu, na środku sufitu - są w tej chwili bardzo ładne białe uchwyty i całość wygląda bardzo fajnie nawet żona jest zadowolona z tego jak to wyszło.

pozdrawiam - Maciek

hej,

dzęki za poradę - tak planowałem zrobić.

Najpierw test w salonie i ew zakup.

Z kalkulatora już korzystałem i akurat projektor, który wybrałem ma dosyć duży zoom, więc bez problemu go umiejscowię.

Mam też lens shift - trochę mało regulacji w pionie (15%), więc jedyny potencjalny problem to odległość od sufitu.

 

13 godzin temu, S4Home napisał:

Ok a może odwiedzisz jakiś inny salon? Nie zależny, nie firmowy Yamahy i bowersa? Bo tak realnie to co mamy doradzać? :)

Po prostu przytaknął i tyle

Hej,

w sumie napisałem gdzie potrzebuję pomocy - szczególnie pytanie nr 4 - czy w tych pieniądzach polecacie coś innego. Sprzętu na rynku jest mega dużo. Przetestowanie samodzielnie wszystkich kombinacji jest po prostu niemożliwe...

Może klipsh RP280F + Onkyo 656 (odpada, słuchałem)

może Dali Opticon + Denon (nie słuchałe - warto?)

Coś co w tym pomieszczeniu zagra i ma dobry stosunek jakości do ceny...

;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, słuchałeś B&W seria CM? Teraz w dobrych pieniądzach 8 lub 9 sprawdź zanim weźmiesz 686. Tył zastanawiał bym się nad wmontowanie w sufit, co do suba to Rel lub Velodyne. Amplituner yamaha lub pioneer (rozbudowana kalibracja), jeśli yamaha to 2060 w zasadzie nic nie zyskujesz na 2070, 1070 do CM będzie napewno za słaba. Ja mam wysoki salon o powierzchni 55 m2 (odległość od telewizora 3,5 m) i kupiłem zestaw B&W CM 8, 5 i mniejszy centralny, Yamahe 2020 i sub Rel T9 - jestem zadowolony. Sub ma bardzo duży zapas, wiec możesz śmiało pomyśleć o trochę słabszym i tak amp go wycofa podczas kalibracji. 

Edytowano przez dap-dag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rydzo napisał:

może Dali Opticon + Denon (nie słuchałe - warto?)

Warto opticony ale nie z Denonem. Z Yamaha albo Onkyo.

13 godzin temu, dap-dag napisał:

kupiłem zestaw B&W CM 8, 5 i mniejszy centralny, Yamahe 2020 i sub Rel T9 - jestem zadowolony. Sub ma bardzo duży zapas, wiec możesz śmiało pomyśleć o trochę słabszym i tak amp go wycofa podczas kalibracji. 

Słuchasz na tym muzyki też?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Słuchasz na tym muzyki też?

Piotrek

Tak, oglądam filmy, słucham koncertów z bluray 5.1 (duży nacisk kładłem na muzykę w 5.1), oglądam telewizje w tym kanały muzyczne też (salon jest dość trudny pod względem stereofonicznym i praktycznie nie da się oglądać telewizji z głośników telewizora), stereo rzadko (ale radzi sobie całkiem niezłe). Stricte do stereo mam inny pokój lepiej zaadoptowany akustycznie i osobny zestaw stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dap-dag napisał:

Witam, słuchałeś B&W seria CM? Teraz w dobrych pieniądzach 8 lub 9 sprawdź zanim weźmiesz 686. Tył zastanawiał bym się nad wmontowanie w sufit, co do suba to Rel lub Velodyne. Amplituner yamaha lub pioneer (rozbudowana kalibracja), jeśli yamaha to 2060 w zasadzie nic nie zyskujesz na 2070, 1070 do CM będzie napewno za słaba. Ja mam wysoki salon o powierzchni 55 m2 (odległość od telewizora 3,5 m) i kupiłem zestaw B&W CM 8, 5 i mniejszy centralny, Yamahe 2020 i sub Rel T9 - jestem zadowolony. Sub ma bardzo duży zapas, wiec możesz śmiało pomyśleć o trochę słabszym i tak amp go wycofa podczas kalibracji. 

CM nie słuchałem, bo nie było akurat na składzie.

Samo CM9 wychodzi cenowo nienajgorzej, ale jak się skompletuje cały zestaw 5.1 z amp, to wychodzi sporo drożej niż zestaw na 68x. A do CM amplituner też musi być z wyższej półki, żeby to miało sens. Chyba, że słabo szukam.. :/

 

Co do montażu sufitowego - jestem na etapie podejmowania decyzji o tym jak sufit będzie wyglądał. Jeśli zdecyduję na zostawienie stanu obecnego, to na tyłach wylądują satelity. 

Mam jednak kilka argumentów za przebudową - wtedy na pewno tyły pójdą w zabudowę, a w takim scenariuszu możliwe, że dorzucę 2 głośniki do ATMOSa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...