Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu 50m2


rydzo

Recommended Posts

Yamaha 20xx jest w stanie występować 4 ohm kolumny i napewno wysteruje CM8 i powinna poradzić sobie z CM9 - 9 mają lepszą skuteczność od 8 czyli przy takim samym ustawieniu pokrętła głośności zagrają głośniej a moc bardziej mówi o zdolności przetworników do odprowadzania ciepła. Co do CMx i 68x to moja rada wcale nie ma na celu namówić Cię na te czy inne kolumny, nie słuchałem 68x serii 2, ale pomiędzy CM serii 2 a 68x serii 1 była duża różnica na korzyść CM zwłaszcza w średnich i wysokich tonach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 27.01.2018 o 19:43, rydzo napisał:

Co do montażu sufitowego - jestem na etapie podejmowania decyzji o tym jak sufit będzie wyglądał. Jeśli zdecyduję na zostawienie stanu obecnego, to na tyłach wylądują satelity. 

A rozważałeś montaż sufitu akustycznego? Mógłbyś ukryć satelity sufitowe pod spodem, dodatkowo mógłbyś też zamontować tam dyfuzory akustyczne w celu stworzenia tzw. szerszej sceny audio. Taki sufit jest niewidoczny, wygląda jak zwykły sufit z g-k lub tynkowany. Takie coś wykorzystałem zarówno w salonie, do poprawy akustyki podczas oglądania filmów i słuchania muzy ale też w kuchni żeby ograniczyć to nieprzyjemne echo. Polecam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Hej,

Dzięki jeszcze raz wszystkim za porady i opinie.

Piszę po 2,5roku z krótkim podsumowaniem:

Ostatecznie wybrałem:

AMPLI: Yamaha RX-AV1070

Przód: B&W 683 S2

Centralny: B&W HTM61 S2

Efektowe: Monitor Audio CT265-FX

Subwoofer: REL T9i

Projektor: Optoma UHD550X

Ekran: Kauber Blue Label Tensioned BT 16:9, przekątna260 cm, napinacze boczne

Kable: Chord Clearway (przód i centralny), Chord Leyline (efektowe)

 

Pytanie:

Co dalej? 😉

Z całego zestawu jestem mega zadowolony. Nie mam problemu z wypełnieniem dźwiękiem całego pomieszczenia. Gra bardzo dobrze pod każdym względem, ale…

…po jakimś czasie chciałoby się więcej.

Jako KD daje radę i tutaj bym raczej nie kombinował, chodzi o STEREO.

To o czym myślałem to dodanie końcówki mocy i zmiana przednich B&W. Wstępnie myślałem o zestawie: Hagel H190 + B&W 702 S2, ale nie zamykam się na inne opcje (choć dźwięk B&W bardzo lubię).

Czy w takim wypadku AV1070 będzie wystarczający jako pre-amp?

 

PS muzyki słucham głównie z TIDAL HiFi. Sporadycznie SPOTIFY (jak czegoś nie ma na TIDAL, odpalam Spotify, który brzmi zdecydowanie słabiej).

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...