Skocz do zawartości

Początek przygody z winylami


Recommended Posts

Cześć wszystkim! 
Od pewnego czasu zastanawiam się na kupnem gramofonu i jestem już raczej zdecydowana, ale kompletnie się na tym nie znam. Ostatecznie stanęło na gramofonie Pro-Ject Primary, ale nie wiem czy lepszą opcją nie byłby automat (Audio-Technica atlp60usb). Mam również problem z wzmacniaczem i głośnikami. Na początku rozważałam wzmacniacz YAMAHA R-N602, jednak stwierdziłam, że jak na początek jest on za drogi i aktualnie skłaniam się ku YAMAHA A-S501. Jeżeli chodzi o głośniki to KEF r100, mają dobre opnie i są małe. Może jednak jest jakiś tańszy, ale również dobry i mały zamiennik tych głośników? Co o tym sądzcie? Jakie zestawienie będzie najlepsze na początek mojej winylowej przygody? Dodam, że mój pokój nie ma za dużych wymiarów. Proszę o rady, wskazówki i opnie, będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Jeżeli napisałam coś nie tak, z góry przepraszam. Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię firmę KEF, miałem ich kolumny iQ3, słuchałem też kolumn podłogowych ale według mnie maja one wadę - ciężko było uzyskać dobre niskie tony.

Nie znam niestety kolumn które podlinkowałaś, ale zwracam tobie uwagę że może zaistnieć taka sytuacja. Bez posłuchania całego zestawu (gramofon,wzmacniacz,kolumny) kupisz sprzęt po prostu w ciemno.

Ostatnio rozmawiając z s4home o małych monitorach do sypialni, polecił mi elac b6

Uważam że trzeba pójść do salonu i posłuchać Nie kupować nawet jak sprzedawca będzie namawiał ;)

na spokojnie wszystko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jaki masz budżet na gramofon? Z automatów polecam Denona 300, bardzo fajny gramofon, ma wbudowany przedwzmacniacz,  wkładka na początek wystarczająca i zawsze można zmienić jak się wkręcisz w "placki" :)

Jeśli manuale zobacz Rega P1 - ja bym celował w ten. Bardzo fajny gramofon z możliwością rozbudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja Ci na początek polecam dobry sklep z winylami, często masz tam różnego rodzaju części, jak i same gramofony. Zwykle jak do nich przedzwonisz to ci odpowiednio doradzą. Zależnie też od jakiego typu muzyki słuchasz, różne rozwiązania mogą okazać się lepsze. Naturalne jest dla głośników, że niektóre lepiej łapią wysokie tony, inne lepiej niskie. Można to dopasować dobrze pod gatunek jakiego słuchamy. Ja polecam akurat ten sklep http://www.winylbox.pl fajna sprawa i niskie ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...