Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chcialem zapytac bardziej osluchanych audiofili, czy ktos ma doswiadczenia z przelacznikami RCA.

Mam NADa C 375 ktory ma rozdzielone moduly pre i main. Bezposrednio w main mam wpiety CA CXN, ktorego slucham 99% czasu ale planuje dokupic modul phono do NADa, zeby raz kiedys wlaczyc gramofon. Ten uklad z CXN w koncowke podoba mi sie i brzmieniowo i praktycznie (jeden pilot), wiec zastanawiam sie czy nie wstawic tam switcha, i przelaczac (raz kiedys) miedzy CXN i wyjsciem pre z NADa, ale nie mam pojecia jak jest z jakoscia tych przelacznikow. Czy taki za 100 wystarczy, czy musialbym wydac pare stow albo i wiecej na pasywny pre i to w ogole chory pomysl ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Unikałbym takich rozwiązań jak dodatkowe switche. Nie wniesie to nic dobrego do końcowego odbioru dźwięku, a wręcz przeciwnie - zdegraduje i przy okazji może być źródłem trzasków i spięć przy przełączaniu źródeł. Poza tym pamiętaj, że będziesz musiał jeszcze jakoś regulować głośność sygnału z gramofonu. Większość gramofonowych preampów nie ma regulacji siły sygnału.

Dobrym rozwiązaniem byłby pasywny preamp, o którym wspominasz. Jeszcze lepszym byłoby wykorzystanie selektora i potencjomatru, które są wbudowane w NADa. Pomijamy wtedy oczywiscier cały przedwzmacniacz i zostawiamy tylko selektor i potek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Tak czulem ze troche za bardzo kombinuje ;)

5 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Jeszcze lepszym byłoby wykorzystanie selektora i potencjomatru, które są wbudowane w NADa. Pomijamy wtedy oczywiscier cały przedwzmacniacz i zostawiamy tylko selektor i potek :)

Tu nie za bardzo rozumiem. Jak pominac przedwzmacniacz a zostawic tylko selektor i 'potek' ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wpiąc sygnał wychodzący z selektora prosto do potencjometru i z niego poprowadzić dalej do końcówki mocy (omijając sekcje przedwzmacniacza). Możemy wtedy korzystać z selektora, mamy regulację głośności, ale nie mamy już psującego dźwięk przedwzmacniacza. 

Jak chcesz to mogę Ci podpowiedzieć jak dokładnie to zrobić, a jak nie to możesz podrzucić NADa do nas na taki zabieg :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...