Skocz do zawartości

BLU-RAY - prośba o sugestie przy wyborze


ognisty_demon

Recommended Posts

Dzien dobry

Posiadam R-N602 Yamahy, do audio-stereo idealny, jednakże potrzebowałbym rozszerzyć ww system 2+1 o BluRay aby ogladac filmy oraz (przede wszystkim) ,,uruchomic" ponownie muzyke zmagazynowana na nosnikach (TIDAL i Spotify to nie wszystko..). Miałem zamiar wybrać BD-S477 i mieć komplet jednego producenta, jednakże samo wyjście HDMI w sprzęcie za 800zl to średni wybór i takie są też opinie na wszystkich forach. Czy byłby sprzęt godny polecenia do maksymalnie 800-900zł który wymiarowo będzie się dobrze komponował z w/w amp Yamahy (szer. x wys. x głęb.): 435 x 151 x 392 mm, /przy czym ostatni wymiar nie ma w zasadzie znaczenia/? BD-S677 to już znaczny koszt, więc w gre wchodzi inny Producent. A może jednak pozostać przy ,,budzetowym"  tylko-hdmi S477 skoro filmy to HDMI, a nosniki i tak będą miały niższą jakość anizeli strumieniowanie z TIDAL-a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wyjście HDMI spokojnie wystarczy ( wtedy jesteś "skazany" na przetworniki amplitunera). Jeśli jednak chcesz dysponować większymi możliwościami połączeń , to można przyglądnąć się produktom inny firm np. Pioneer ( BDP-100 lub BDP-180 z wi-fi) , Onkyo BD-SP353. Wymiarowo są akurat takie same jak Twoja Yamaha. Jednak miej na uwadze,że są to sprzęty przeznaczone bardziej do oglądania filmów niż słuchania muzyki ( np. rozmaite niedogodności związane z potrzebą włączania TV do słuchania muzyki (mp3) , nie jest to sprawdzone przeze mnie , ale takie info przewijało się w komentarzach pod jednym z tych produktów). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda piszesz o innym modelu ale miałem Yamahe przez chwilę i słabo to działało jak za te pieniądze

Spostrzeżenia z modelu S677:

Obraz bdb - lepsze odzwierciedlenie kolorów w stosunku do PS3
Małe napisy na wyświetlaczu w dodatku nie czyta audio text z płyt. Pokazuje tylko czas i numer piosenki
Długo startuje
Pomimo ustawień, że dźwięk z płyty ma być po angielsku a napisy polskie to i tak muszę je ustawiać w menu filmu za każdym razem
Brak WIFI 5GHZ. Film mkv zajmujący 18GB potrafi 30s wczytywać zanim zacznie odtwarzać. Ten sam plik na TV idzie od razu. Dodatkowo przy dużych plikach potrafi rozłączyć i trzeba uruchamiać od nowa.
Wczoraj zgubiło mi wifi. Tzn zasięg był cały czas w granicy 90% ale odtwarzacz nie widział żadnej sieci. Trzeba było wyłączyć z prądu żeby wróciło do normy
Dźwięk z CD ładniejszy niż przy PS3
Brak regulacji czcionki, i wielkości napisów przy BR jak i plikach

 

Obecnie mam Panasonica BDT700 i kilka spostrzeżeń:

Pora coś napisać o samym odtwarzaczu. Na pierwszy ogień wrzuciłem Fast Furious 7. W obrazie nie zauważyłem poprawy w stosunku do Yamahy, ale pomyślałem, że może TV ma tak dobry upscaler, że więcej już się nie uda uzyskać z obrazem. Dźwięk natomiast pozytywnie mnie zaskoczył. Usłyszałem więcej dźwięków szczególnie z surroundów. Bas zrobił się bardziej miękki, gdzie wcześniej był bardziej dudniący. 
Na drugi ogień wrzuciłem Pacyfik i tu się okazało, że jednak można poprawić obraz - jest na prawdę bardzo ostry - można podejść blisko TV i nie widać pikselozy. Kolory rewelacja. 
Wczytywanie płyt czy sam start urządzenia jest szybszy w stosunku do poprzednika.

Jeśli chodzi o ustawienia to jest tutaj mnogość - kilka razy więcej niż oferuje Yamaha. 
Jak pisałem wyżej DLNA działa błyskawicznie - zostawia w tyle Yamahę. Mamy tutaj WiFi 2.4 oraz 5GHZ

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...