Skocz do zawartości

Poprawa stereo w kinie domowym


Mariusz Adamek

Recommended Posts

Na wstępnie chciałbym się przywitać i prosić o pomoc/doradztwo w modernizacji obecnego zestawu kina domowego o stereo.

Posiadam obecnie amplituner Denon AVR x2300w, który napędza zestaw Polk Audio Signature S60 + S35 + S15 + sub Dali concept, całość pracuje w salonie o powierzchni 40 m2 (prostokąt 5,5 x 7,5). W kinie, takie połączenie jest dla wystarczające, ale w stereo już czegoś brakuje :-(

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązanaimi:

1- Wyminą Denona na wyższy model np. AVR x4400H

2-Wymianą na niższy model np AVR X3300w ale z wyjsciem Pre OUT + końcówka mocy pod kolumny frontowe .

Dziś słucham głównie Spotify bezpośrednio z amplitunera + Tidala z laptopa połączonego Przez Hdmi z Denonem.

Nie potrzebuje wzmacniacza bo nie planuje podpinać dodatkowych urządzeń.

Co do kwoty, którą mógłbym przeznaczyć na te cel to jeszcze się nie zastanawiałem, ale nie chciałbym przekroczyć 8 -9 tyś

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Mariusz Adamek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Szkoda, że Twój amplituner nie posiada wyjść pre-out, wtedy rozwiązaniem byłaby dobra końcówka mocy. Natomiast w aktualnej sytuacji w założonym budżecie moim zdaniem najlepszą opcją będzie dobry amplituner wielokanalowy. Spójrz proszę na świetny sonicznie amplituner NAD T758 v3. To świetne połączenie dynamiki, szybkości, energii z dobrą plastyką, muzykalnością i spójnością. Drugą opcją jest Onkyo TX-RZ1100. To bardzo mocny, szybki, dynamiczny, kinowy dźwiękowo amplituner. Wspomniany przez Ciebie Denon AVR-X4400H to także bardzo dobre urządzenie, oferujące bardziej ciepły, plastyczny, gesty dźwięk. Na koniec propozycja bardzo wydajnego, mocnego amplitunera Anthem MRX-520

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opcja nr2 tz. Denon avr x3300w i do tego końcówka mocy Roksan K3 lub Exposure 3010 S2 ?

Mając na uwadze połączenie tego z zestawem kolumn Polk Audio o którym pisałem wyżej.

Tak jak wspominałem, obecny x2300w w kinie domowym jest ok, wiec z modelem wyżej podejrzewam że będzie jeszcze lepiej, ale nie to chce poprawiać tylko stereo.

Czy propozycja, którą podałem jest na poziomie proponowanych amplitunerów i co zagra lepiej w stereo ?

 

 

 

Edytowano przez Mariusz Adamek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dokupienie końcówki stereo do amplitunera nie zawsze będzie oznaczało znaczną poprawę stereofonii. Zapomina się trochę w tym przypadku o roli przedwzmacniacza, którego jakość jest kluczowa do uzyskania pożądanych efektów z końcówek mocy. Proponuję przyjrzeć się temu, co zaproponował wyżej Q21. Ja oczywiście polecam najbliżej przyjrzeć się NAD'owi. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , dzięki.

Zgodnie z Waszymi sugestiami, obieram kierunek wydajniejszego aplitunera :-)

Podoba mi się Nad - ma niezłe recenzje w sieci, ale widzę tylko 1-wyjscie hdmi, a potrzebuje 2 (projektor + TV) czy da się to ogarnąć ?

Ewentualnie Onkyo TX-RZ1100, ale wizualnie nie bardzo mi pasuje, jak jest różnica miedzy nim a Denonem AVR-X4400H ?

 

9 minut temu, Mariusz Adamek napisał:

ok , dzięki.

Zgodnie z Waszymi sugestiami, obieram kierunek wydajniejszego aplitunera :-)

Podoba mi się Nad - ma niezłe recenzje w sieci, ale widzę tylko 1-wyjscie hdmi, a potrzebuje 2 (projektor + TV) czy da się to ogarnąć ?

Ewentualnie Onkyo TX-RZ1100, ale wizualnie nie bardzo mi pasuje, jak jest różnica miedzy nim a Denonem AVR-X4400H ?

 

Jeszcze jedno pytanie, czy różnica pomiędzy obecnym AVR x2300w a propozycjami które przedstawiliście, będą w odsłuchu odczuwalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...