Skocz do zawartości

Zakup Magnetofonu


Recommended Posts

Witam forumowiczów, jest to mój pierwszy post.

Przerobiłem sporą cześć internetu i poszukuję magnetofonu do około 300 zł.
Głównie co mnie interesuje to:
-raczej pojedynczy wałek

-3 głowice, ale 2 dopuszczam jeśli będzie kosztować około 200

-Dolby S odpuściłem, bo nie ma nic sensownego w tej cenie, chyba ze warto kupić sony tc s1?
-Dobra automatyka nagrywania nie będzie u mnie minusem.
-Bardzo zależy mi na współpracy z jakimś timerem, głównie na tym aby mógł grać o danej porze w formie budzika.
Z ostatniego mogę zrezygnować, jeśli jakoś dźwięku jest zauważalnie lepsza.
Moje typy to: 

Pioneer ct 676, 737 mkII, 757 
ONKYO INTEGRA TA 2570, niestety stoi teraz po dość wysokiej cenie.
O reszcie zapomniałem, bo bardzo podobają mi się te modele, a z jakością dźwięku nie chcę schodzić poniżej 737 mkII. 

Nie wiem tylko gdzie sprawdzić które modele współpracują z timerem...

Edytowano przez Musichunter1x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Musichunter1x napisał:

-Bardzo zależy mi na współpracy z jakimś timerem, głównie na tym aby mógł grać o danej porze w formie budzika.

Z ostatniego mogę zrezygnować, jeśli jakoś dźwięku jest zauważalnie lepsza.

...

Nie wiem tylko gdzie sprawdzić które modele współpracują z timerem...

Możliwość współpracy z timerem w żaden sposób nie wpływa na jakość dźwięku xD

Pioneery CT-737,757 i 777 mają możliwość współpracy z timerem (do wyboru nagrywanie oraz odtwarzanie), również w wersji mkII.
CT-676 (podobnie jak nowsze modele - np. S610/710/810 aż po najnowsze np. S740) również współpracują z timerem.

W tej chwili jest do kupienia nieźle wyglądający 737 mk II w akceptowalnej cenie
http://allegro.pl/magnetofon-pioneer-ct-737-mkii-i7085712749.html#thumb/4

Jeżeli się nie śpieszy, to masz szansę trafić na coś z "S" w Twoim budżecie. No i wysokich Soniaków nie trzeba się obawiać :-)
Generalnie wybór modeli między 200 a 300zł jest spory i nawet zadbana dwógłowicówka może być ciekawym rozwiązaniem (także z Dolby S).

Oxywie,
dobry deck oferuje całkiem przyzwoitą jakość - jak korzystasz z dobrej jakości kaset to możesz się zdziwić jakością nagrania...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już  dotarłem  do informacji  za co odpowiada  przełącznik timer:4_joy: i już  wiem,  że  już  prawie  wszystkie  mają. 

Od biedy nie boję  się  drobnego serwisu,  mam znajomego który mi doradzi w podstawach, jak paski,  czyszczenie,  smarowanie,  voodoo z głowicą. 

Sprawdzę  jeszcze raz fora,  ale proszę  o wymieniane tutaj wartych uwagi  modeli.  Może  ktoś  inny  będzie  miał  wtedy  wszystko  w jednym  miejscu. 

Myślałem  jeszcze  nad modelami  keenwood kx880 d/hx,  5010,  ale chcę  mieć magnetofon  bez  ubytku w niskich  rejestrach,  a spotkałem  się z opinią  o 5010 lub 9010,  że  ma ubytki. 

Z onkyo  proszę o polecenie ciekawych modeli  oprócz 2570, bo pogubiłem  się  w ich nazewnictwie.  Obiły mi się  o uszy  jeszcze  2500, 2350, 2360. 

U Sony próbowałem  znaleźć  coś  ciekawego,  ale zaraz  było  to  drogie... 

Akai mi odpadło,  bo ceny osiągają  już  orbitę  Saturna. 

Jestem  fanem  Whitesnake i przede  wszystkim ma on brzmieć  jak najlepiej,  a na razie  mam magnetofon w mini wieże Philipsa. 

Mam rozterkę czy dopłacać do Pioneer ct 757 względem 737 mkII, no i jak się  mają  onkyo 2500, 2350, 2360 do tych  dwóch  Pioneerów.  

PS.  Wiem,  że  timer nie ma wpływu na dźwięk,  ale  myślałem  że  starsze  modele  go nie posiadają.  

 

 

Edytowano przez Musichunter1x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RoRo napisał:

W tej chwili jest do kupienia nieźle wyglądający 737 mk II w akceptowalnej cenie

http://allegro.pl/magnetofon-pioneer-ct-737-mkii-i7085712749.html#thumb/4

Już  go kupiłem  za 221 zł z przesyłką  :)

Chciałem  kupić  już  ct 757, ale gość  nie dość  że  nie  schodził  z ceny,  to chciał  sprzedać  z ct 676 w komplecie.  

Ile warto  dać  za takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile za 676 czy za 757? Dużo zależy od tego w jakim stanie są oba te Pionki.

Porównania Onkyo z Pioneerami nie zrobię, bo nie wchodziłem w Onkyo ?

A jeszcze co do brzmienia: z czego nagrywałeś na kasety i na jakim sprzęcie? Nie da się ukryć że najlepiej jak nagrywasz i odtwarzasz na tym samym decku-głowice potrafią być różnie ustawione, a do tego zdarzają się różnice w prędkości przesuwu taśmy... 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2017 o 22:21, RoRo napisał:

Możliwość współpracy z timerem w żaden sposób nie wpływa na jakość dźwięku xD

Pioneery CT-737,757 i 777 mają możliwość współpracy z timerem (do wyboru nagrywanie oraz odtwarzanie), również w wersji mkII.
CT-676 (podobnie jak nowsze modele - np. S610/710/810 aż po najnowsze np. S740) również współpracują z timerem.

W tej chwili jest do kupienia nieźle wyglądający 737 mk II w akceptowalnej cenie
http://allegro.pl/magnetofon-pioneer-ct-737-mkii-i7085712749.html#thumb/4

Jeżeli się nie śpieszy, to masz szansę trafić na coś z "S" w Twoim budżecie. No i wysokich Soniaków nie trzeba się obawiać :-)
Generalnie wybór modeli między 200 a 300zł jest spory i nawet zadbana dwógłowicówka może być ciekawym rozwiązaniem (także z Dolby S).

Oxywie,
dobry deck oferuje całkiem przyzwoitą jakość - jak korzystasz z dobrej jakości kaset to możesz się zdziwić jakością nagrania...

Pozdrawiam

Nie podważam, natomiast uważam, że wydawanie teraz nowości na kasecie to fanaberia, jeśli to dobre słowo oczywiście, a są tacy artyści, którzy poromują ten nośnik np. Justyna Biber.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 10.12.2017 o 21:18, Oxywie napisał:

Cześć.

Magnetofon? Co to takiego?:D 

To taki klocek z kieszenią, z której trzeba wyciągać pomiętoloną taśmę :)

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. A na poważnie, to sam mam nadal sprawny deck Technicsa, który czasem uruchamiam, bo mam sporą kolekcję kaset. Jakość nagrania z dobrej taśmy chromowej lub metalowej może naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie jedzie do mnie magnetofon- dlaczego kupiłem?- raczej z sentymentu. Decyzja zapadła, gdy wygrzebałem moje stare kasety. Sprzedaję je, ale do czasu pozbycia się, chciałem ich jeszcze raz przesłuchać. Trafił mi się magnetofon Yamaha kx380. Zupełnie nie pasuje wyglądem do sprzętu, który mam, ale jakoś mi bardziej odpowiadał niż analogiczne modele marantza lub denona. Poza tym jeszcze nigdy nic Yamahy ne miałem;) Mało informacji o nim w sieci generalnie. Wiem, że to budżetówka, ale szukałem czegoś w granicach 50pln. Coś ktoś o nim więcej może powiedzieć, w jakich latach był produkowany? Co z jakością? Jak on był umiejscowiony w "piramidzie" sprzętowej Yamahy?

Aha, ma feler w postaci braku panelu przedniego kieszenie kasety. Jest to do dostania czy muszę sobie część dorobić, na przykład z pleksi? Czy jak okaże się, ze glowica na przykład umiera, znajdę do niego części? Jakieś wskazówki, jak przygotować go do pracy? Jakieś smarowanie, czyszczenie itp?

Pozdrawiam

Adrian

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice a potem rolki wyczyść alkoholem albo izopropanolem (ja używam zakończonych watą patyczków do czyszczenia albo po prostu waty okręconej na zapałce/patyczku).

Obudowy kieszeni do tego decka raczej nie trafisz-trzeba by mieć dużo szczęścia.

Jeżeli podczas pracy deck kiepsko ciągnie taśmę -to trzeba będzie wymienić gumowy pasek napędowy, ew. można spróbować go wyczyścić jeśli jest brudny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...