Skocz do zawartości

Wzmacniacz + głośniki. 3 tys 12m3


gxesiek44

Recommended Posts

Hey wszystkim,nie posiadam ani wiedzy ani doświadczenia w temacie audio,nie jest to moja działka,więc wymagań raczej dużych nie mam,jak w temacie jest napisane pokój jest naprawdę mały bo to tylko 12m więc po przeczytaniu paru tematów oraz popytaniu wśród znajomych,każdy odradzał mi kino domowe,bo za mała przestrzeń a i budżet zbyt duży nie jest,może i mają ludzie racje (czy na pewno?). Zaczynamy od zera,bo i wzmacniacz (rozumiem ze do stereo wzmacniacz,kina domowe 5.1 + amplitunery?) i głośniki są potrzebne. Wymagania względem dżwięku ? Nie miałem okazji w życiu słuchać muzyki na dobrym sprzęcie,wysokiej klasy,więc tutaj raczej jak na pierwszy sprzęt wszystko mnie zadowoli,dodam od siebie jedynie,że lubię mieć możliwość uderzenia basem porządniej. Budżet to na razie zakładamy że 3000 złoty,jaki bedzię finalnie? To się okaże od propozycji. Muzyka tak na prawdę leci każda więc nie sposób mi napisać o rodzaju słuchanej. Ostatnio zakupiłem 55` telewizor,z racji że jest okres zimowo-filmowy,lubię bardzo usiąść po pracy i zrobić sobie seans serialowo-filmowy więc do tego najbardziej szukam aktualnie sprzętu. Zapewne ważna jest kwestia czy nowe czy używane,by mi pomóc,więc domyślam się że poświecając trochę czasu i energii na szukanie dobrych używek mogę mięć sprzęt o wiele wyższej jakości,niż coś nowego ze sklepu,więc tutaj jestem otwarty na prozpozycje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,  że dobrze zestrojony zestaw monitorów 5.1 będzie fajnie grać na takiej powierzchni . Ludzie kupują all in one , aby mieć namiastkę dźwięku przestrzennego . Fakt , że w większości,  to plastikowe pierdziawki .

Ale budując system z osobnych komponentów można mieć wiele frajdy z oglądania tv , filmu .

Napewno pomyłką jest ładowanie kasy w soudbar . 

Zwiększ budżet o kilka setek :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet zwiększyć mogę,tutaj problemu nie ma,problemem jest raczej brak wiedzy i doświadczenia,bo jeżeli dałoby się złożyć na prawdę fajnie grający zestaw 5.1 do 3,5-4k z używek oczywiście,do słuchania muzyki,oglądania filmów,to jestem jak najbardziej za. Po prostu ludzie mnie już zniechęcili,może poprostu pytałem złych osób ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Przy podobnym budżecie oczywiście zestaw stereofoniczny zaoferuje znacznie lepszą jakość dżwięku. Wybór zależy od Ciebie, jeśli zależy Ci na dźwięku przestrzennym, dużo oglądasz filmów, lepszym rozwiązaniem będzie system wielokanałowy. Jeśli filmy są tylko dodatkiem, ewentualnie możesz poświecić efektowny dźwięk przestrzenny na korzyść lepszej jakości dżwieku, wybierz system stereofoniczny.

Oczywiscie opcji jest bardzo dużo, z mojej strony przedstawię Ci tylko kilka konkretnych rozwiązań, które powinny Cię w pełni usatysfakcjoniwać.

W przypadku kina domowego z dużym naciskiem na możliwie najleoszą jakość stereo zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw Denon AVR-X1400H / Dali Zensor Set lub opcja tańsza na podłogówkach, ale bez subwoofera - Yamaha RX-V483 / Indiana Line. Obydwa rozwiązania powinny Cię w pełni usatysfakcjoniwać pod względem wyposażenia oraz przede wszystkim brzmienia.

W przypadku systemu stereofonicznego system zbudowałbym na bazie amplitunera sieciowego Onkyo TX-8250 / Monitor Audio Silver 2 lub opcja tańsza Yamaha R-N402D / Indiana Line. To dwa rozwiązania, które oferują pełną funkcjonalniść sieciową i dobre, uniwersalne brzmienie.

Natomiast na pewno najlepszą brzmieniowo opcją będzie system, zbudiwany na bazie klasycznego wzmacniacza stereofonicznego. Dobrym przykładem będzie Nad C326 BEE / Kef Q350 lub lepszy Primare I22 połączony z Dali Zensor 3 lub Focal Chorus 706. Do powyższych wzmacniaczy można dołożyć odtwarzacz strumieniowy Yamaha WXAD-10.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...