Skocz do zawartości

Propozycje + plan pokoju


Majchu

Recommended Posts

Hej !

Chciałbym sprawić prezent rodzicom i przymierzam się do kupna sprzętu audio. Bardzo, bardzo proszę Was o pomoc !

Rodzice nie są wymagający - jak to ojciec kiedyś wspomniał -  ma dać czadu.

Myślałem o jakimś zestawie bardzo dobrych głośników komputerowych z subwooferem,  soundbarze lub 2 małych kolumnach (ale wtedy amplituner prawda?).

Głośniki będą głownie obsługiwać muzykę. Filmy i kanały telewizyjne będą słuchane nie wykorzystując swojego maxa.

Poproszę o propozycję do budżetu:

- 500zł

- 1000zł

- 1500zł

Przesyłam plan pokoju (blok mieszkalny) :

93b77ff3469b.png

Edytowano przez Majchu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz z czego będzie "szła" muza - czyli co będzie źródłem (CD, komputer, Tuner, gramofon). TV nie biorę pod uwagę jako źródło bo to bardzo słaba jakość.

Budżet zostawił bym ten najwyższy. Do tych niższych ciężko jest coś dobrać, ale nie jest to niemożliwe.

Napisz jakiej muzyki słuchają rodzice.

W tym metrażu sprawdzą się zarówno kolumny podstawkowe (monitory+standy) jak i małe podłogówki. Ustawiłbym je około metr od ściany tylnej i min. po 50-60 cm od ścian bocznych. Miejsce odsłuchowe w trójkącie, równoramiennym lub równobocznym. Odległości między kolumnami i miejscem odsłuchu 2-2,5m x 3. Kolumny stanęły by gdzieś pośrodku pokoju, ale uwierz mi tak jest dobrze i jest wystarczająco miejsca na poruszanie się.

Tematy do przerobienia:
- akustyka1 i akustyka2

- jak piszemy posty na tym forum

Aha!! I tylko sprzęt używany.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...