Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze Audio do pokoju 17m


Furmann1

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy tutaj na forum  więc liczę na fachową pomoc w wyborze sprzętu.

Szukam amplitunera + kolumny w kwocie do 4500.

Nie wiem czy lepiej wybrać  amplituner AV czy może Stereo. Głównie słucham muzyki z kanałów muzycznych Tv kablowej i z mp3 z laptopa.

Oglądałem Amplitunery Yamahy.:

Stereo  MUSICCAST R-N402D  , MusicCast R-N602 , MusicCast R-N303D

AV   MusicCast RX-V683 , MusicCast RX-V483 ,MusicCast RX-V681

Co do kolumn to nie mam pojęcia jakie wybrać .Tu liczę na jakieś sugestie.

Dziękuję za ewentualną pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa droga przed Tobą. Bo najpierw powinieneś jednak zastanowić się czy chcesz kino i efekty  5.1 z filmowych płyt ( bo nie z seriali ), czy liczy się jakość i muzyka. Różnica jest, bo o ile za 4,5 tys kupisz jakieś kino które które to da jakieś tam efekty kinowe, to w muzyce będzie słabe. Jak się mocno przyłożysz za 4-5 tys kupisz dobrze grające stereo ( ważne słowo przyłożysz i postarasz), aby zestaw kinowy zagrał na takim poziomie musiałbyś mieć z 3 razy tyle.

To tytułem pierwszej porady. Oczywiście nie ma co kupować sprzętu za tysiące jak słucha się muzyki z podpiętego TV, bo to w porównaniu z mp3 jest masakrą. Tak więc dobre pliki na pendrivie/hdd w wejście usb to już coś ( laptop zbędny).

Dla mnie rn 303 odpada bo nie ma wejścia usb, więc musiałbyś grać z laptopa -bezsensu. Model 402 jest  rozwinięciem modelu 303 i mimo że nie najwyższych lotów ma już usb. Najlepszy jest rn602 i rn803 tu można poszlaeć z drogimi i dobrymi kolumnami bo klocki rozwojowe. Co do kinówek AV jak chcesz poplumkać z muzyką to modele od serii 6&&.

  Więcej , czyli kolumn, uczciwie nie można poradzić... ponieważ nie napisałeś jaki lubisz dźwięk, co podobało Ci się w salonie  jak porównywałeś z jakimiś kolumnami ?  Kolumny są bardzo kluczowe, każde graja inaczej, eksponują inne zakresy tworzą inne klimaty, bez odsłuchu, czy jakiś wstępnych doświadczeń zwyczajnie nie można doradzić. Pisanie "kup te i będzie dobrze" to jak polecanie komuś żony w ciemno, może komuś było dobrze, ale niekoniecznie Tobie;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że MusicCast R-N602 mi się podoba cenowo. Czy kolumny  Heco Victa Prime 702 dobrze by z tym grały?

Lubię muzykę dance lata 90 i dobre techno z tamtych lat tali sentyment z lat młodości.

Lubię sobie posłuchać głośno i żeby fajny basik był ale bez buczenia .Tak żeby w stopy było czuć lekki drszczyk

Edytowano przez Furmann1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Furmann1 napisał:

 Czy kolumny  Heco Victa Prime 702 dobrze by z tym grały?

 

Czyli jeszcze nic nie słuchałeś, oglądanie wirtualne, echh ? Z niedrogich kolumn owszem te Heco victa dają radę, według mnie lepsze niż np. Magnat supreme 1002. Tylko, tu ale... sporo osób, lubi słuchać disco, dance właśnie na Magnatach supreme (tak z forum zauważyłem). Jak widzisz nie ma uniwersalnych rozwiązań. Ogólnie trochę liche kolumny jak na ten amplituner i oczekiwania( chyba).  A czy dobrze by grały, a względem czego, czy dla kogo ?  Lubisz basik, a co z reszta pasma ?

Heco są popularne nawet w elektro-marketach, posłuchaj ich potem niech podłączą z inne typu "ala disco" Magnat supreme 1002, czy spooro lepsze wyższej klasy Magant quantum 675 ( w tej cenie okey), jakieś Wharafadale diamond, Tannoy itd,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem.Lubię czysto posłuchać muzyki z dobrym basikiem i jak będę dawał głośniej żeby wszystko szło ładnie do góry .Nie tak jak u ojca że robi się jeden wielki pisk.

Jest jeden sklep u mnie w Sopocie gdzie będę chciał iść i poprosić o odsłuch.Jednak oni mają dość drogie kolumny i ciężko będzie kupić w tej cenie.

Takie też oglądałem na necie NS-777 tylko 6 om.Nie wiem czy będą działać z tym amplitunerem

Edytowano przez Furmann1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś audiofilem ok,  tylko czy na pewno?, bo masz jednak wymagania i to jest ważne. W 3-mieście jest też jeden z większych salonów w kraju ze sprzętem używanym, bardzo duży(nie pamiętam adresu), a i salonów audio chyba też nie brakuje .

Co do kolumn ns777 to raczej za duże kolumny w twój metraż i nie pasujące pod elektronikę Yamahy ( z inną też niekoniecznie) bo kolumny ns555/777 mają sporo góry dodatkowo dość ostrej, ale jak chcesz posłuchaj.  ( to że ns777 są 6 ohm (gdyby było prawdą), to przecież dobrze, bo to łatwe obciążenie dla nawet mało wydajnego "piecyka")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furmann1 napisał:

A MOŻE Z TEGO STYLU STX FS-250

Jak byś mól zaproponuj kilka modeli które z tym amplitunerem będą ładnie grały.

A jaki ampli z innych firm w podobnej cenie?

Cały czas próbuje Ci powiedzieć, że gdybyś napisał, że  słuchałeś danego amplitunera i jakiś kolumn X i kolumny grały np.  za mocno górą , czy za miękkim basem to by był wtedy punkt odniesienia do poszukiwań , propozycji... a tak ? Ładnie ? Fs250 są niezłe, choć nieco liniowe w graniu podejrzewam że odpowiedniejsze byłyby dla Ciebie Stx electrino 250, łatwo je trafić w salonach i posłuchać. Propozycja używanych Tannoy M4 też dość trafna ( niemniej nie wyciągaj wniosków, nowe tannoye już w takim stylu nie grają, nie każde) , jako swoją propozycje podam Mission m35i bardzo solidne ciężkie kolumny , potężny bas, delikatna góra bez metaliczności ( test) kupisz używki za 1500. Głęboki bas , bez metalicznej góry mają też nowe Warfedale diamond 230. Ciekawie gra też Indiana line seria  tesi nieco cieplej, a seria nota twardziej.  Innych jest sporo wystarczy poszukać na ceneo po widełkach ceny (pamiętaj na ceneo jest cena za jedną ) więc szukaj podłogówek od np. 900 do 1400zł , to co się wyświetli, poczytaj , zanalizuj, potem postaraj się posłuchać. Bez odsłuchu się nie da, to jakbyś wierzył że trafisz wysyłkowo na idealnie dopasowany garnitur, koszule i buty, co i tak jest łatwiejsze, bo znasz swe wymiary, a o brzmieniu i jego poszukiwaniach, nie potrafisz napisać bo nie nie słuchałeś kolumn różnych marek.

Z innych amplitunerów sieciowych stereo masz nieco tańszy Onkyo tx 8150 (i bratni Pioneer sxn30). Ulokowałbym je między Yamaha rn 402, a rn 602, inna sprawa że Onkyo i Pioneer grają inaczej od Yamaha rn 602. Brzmieniowo yamaha rn602 ma lepiej wypełniony dół i średnicę , Onkyo /Pioneer gra twardziej nieco szczuplej (  porównanie z Pionkiem http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/507-yamaha-r-n602?showall=1  ). Model rn 402 gra nieco jaśniej, techniczniej od rn 602, wywodzi się z tańszej podstawowej serii amplitunerów rn 301/303. Jest jeszcze Harman kardon 3770 nieco odstaje w kwestii sieciowości (https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2559-harman-kardon-hk-3770).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj umówić się na odsłuch.

Sprzedawca zaproponował mi zestaw  yamaha rn602 + kolumny B&W 683 S2 za 5999 + kabelki.

Do odsłuchy będą też przygotowane tesi 561 , tesi 560 i  yamaha NS-F350 , yamaha NS-777.

Ale ten zestaw z B&W wydaje mi się w niezłej cenie co o tym sądzicie? Dobre te kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele modeli kolumn B&W ma swój specyficzny styl, brzmienie nieco szczupłe, jasne, a marka jest generalnie bardzo zacna i z tradycjami. Pewnie nie każdy  model  B&W by ci podpasował ze swoimu cechami , zwłaszcza przy repertuarze który słuchasz...Tego modelu nie znam, a opis który możesz poczytać, ( http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/34-b-w-683-s2?showall=1 ) wskazuje że ten może być ok, a cena ich atrakcyjna. Posłuchasz paru i wybierzesz.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu zestaw :

 Yamaha MUSICCAST R-N602  Ten sobie wybrałem do sprawdzenia

Kolumny Indian Line Tesi 561 - ładnie zrobione , nie za duże naprawdę ładnie i czysto grające i dający wystarczający Bass .

Yamaha NS-F330  - Większe od Tesi 561 ,Niezbyt podobał mi się wygląd ( takie klocki ) Grały bardzo podobnie do Tesi .Dla mnie nie było różnicy.

Bowers & Wilkins 683 S2 - Największe , Grały pięknie ,Głębszy bass niż w poprzednich .Jednak wydaje mi się że do większych pomieszczeń niż ja posiadam . Nie wykorzystał bym ich mocy w moim pokoju.

 

Postawiłem na zestaw z Tesi 561 .Propozycja 4600zł z amplitunerem + 400 zł kable i końcówki.Co sądzicie o tych kolumnach? Indian line to jakaś włoska firma.Nie wiem czy nie padnie po roku użytkowania .

Proszę o info jak się one sprawują w eksploatacji. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie dawno odsłuchałem taki zestaw i potwierdzam że bardzo fajnie Tesi zagrały z yamaha,  chociaż zestaw Pioneer SX-N30 + Magnat 753 zrobiło na mnie większe wrażenie ale to kwestia już bardziej osobista co komu pasuje.

każda firma może upaść ale jak dla mnie nie widzę tutaj powodów....;)

myślę że taki zestaw można kupić taniej, jak coś napisz do mnie na priv to Ci podam namiar żebyś się zapytał o cenę .

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poprzedniego twego postu i co do mocy rn602 to piszesz, że czytałeś  i porównywałeś, a przecież 602 ma 2 x 110W przy 8 ohm i 2 x 158W przy 4 ohm przypomnę test https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2561-yamaha-r-n602  .

Swoją drogą 2x 80 W, ba nawet i nieco mniej to przy klasycznie zrobionym sprzęcie stereofonicznym to całkiem dużo, a wraz z efektywnymi kolumnami zwykle więcej niż wystarczająco w pokoju. Przecież nawet niektóre parę razy słabsze wzmacniacze lampowe potrafią i zagrać , ale  i "nagłośnić" pokój.

Co do kolumn, że są włoskie, to bez obaw, chyba masz jakieś złe skojarzenia z włoską motoryzacją z przed 20 lat:10_wink:. Teraz i tak marki są globalne, z zazwyczaj produkcją w Chińskich filiach. A że włoskie kolumny, hmm  np. Sonus Faber też włoski ( tu gdzie najdroższa Indiana kończy ofertę Sonus zaczyna) i  grają, a niektóre mają z 30 lat . Wiele uznanych i drogich marek, (czy jak chcesz bezawaryjnych marek) nie pochodzi tylko z Niemiec , czy ..no właśnie, a skąd  powinny ? tylko pochodzi z np. Czech, Dani,  Taiwanu, Izraela. Zresztą w większości wypadków awaria kolumny, jeśli jest, to z winy i niefrasobliwości użytkownika, bo co ma się niby zepsuć ?;). Kolumny większości marek budowane są na bazie zunifikowanych i ogólnie dostępnych materiałów, branych z  dostępnych półek wielkich magazynów elektronicznych. Te same np. kondensatory, kable zawieszenia itd znajdziesz w kolumnach innych producentów z tej czy innej nawet półki cenowej.

Mała uwaga co do propozycji kabli za 400zł ( ja rozumiem, że to taka premia dla salonu"),  a jakież to kable ? Ty wybrałeś spośród paru innych, bo usłyszałeś różnicę, czy je Ci "wciskają" łechcąc twe ego, że fajny zestaw to kable muszą kosztować ?;). Odpowiednie kable, podkreślam odpowiednie, boi nie każde, czasem w minimalnym stopniu mogą delikatnie coś wnieść do brzmienia, dyskretnie zmienić. Dlatego na początek kup klasyczne niedrogie kable głośnikowe, oczywiście miedziane o przekroju 2x2,5 mm, a jak uznasz że chcesz zmian poczytaj o innych, posłuchaj, czy wypożycz na odsłuch. Bo propozycja kabli głośnikowych za 400zł do nieosłuchanego zestawu to jak byś wszedł do galerii handlowej, a sprzedawczyni z jakiegoś sklepu wybiegła by i powiedziała niech pan da 400 zł to coś panu sprzedam, płacisz  i wychodzisz z np. kompletem bielizny, a przyszedłeś po kurtkę.

Zresztą skoro nie słyszałeś różnicy między różnymi kolumnami :$(co bardzo mocno zaskakuje) ... to między kablami z pewnością nigdy nie usłyszysz, więc po co przepłacać ?

Zamiast nieznanych kabli  za 400zł, więcej zmienisz na dobre w brzmieniu poprawną akustyką pomieszczenia i ustawieniem kolumn. Przy zbagatelizowaniu tej sprawy nie pomogą żadne kable za 4 tys, a kolumny za 10tys zagrają tylko w części swych możliwości.

PS. Propozycja całości za 4600zł raczej dość standardowa, wyjściowa do małej negocjacji.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zaproponowany to ten co był na odsłuchu 

BM 400 T KABEL GŁOŚNIKOWY

A do tego czy nie słyszę dużej różnicy miedzy kolumnami Yamachy i Tesi .Powiem tak obydwa grały dla mnie wystarczająco czysto i miały ładny bass który bardzo lubię.Wybór padł na estetykę i tylko dlatego bardziej postawiłem na Tesi.B&W grały najlepiej ale w pokoju odsłuchowym ,więc w pokoju 17 m raczej nie uzyskam takiej różnicy a zestaw wyszedł by o 1000 zł drożej to tez jest argument.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Furmann1 napisał:

B&W grały najlepiej ale w pokoju odsłuchowym ,więc w pokoju 17 m raczej nie uzyskam takiej różnicy a zestaw wyszedł by o 1000 zł drożej

Radzę zastanów się jeszcze. Jeżeli różnice i to na plus były dla Ciebie słyszalne w pokoju odsłuchowym to i będą o podobnym charakterze w domu. Styl brzmienia kolumn nie zmieni się diametralnie, może zmienić się nieco scena, czy głębia, bo inna akustyka pomieszczeń. Jeśli jednak  ma się zmienić według Ciebie na niekorzyść to zmieni się też styl tych pozostałych kolumn, też jest takie ryzyko. Te B&W nie są też za mocne, jak pisałeś wcześniej, bo mocy nie mają, ma ją amplituner a głośnością sterujesz Ty.

Żeby nie było, ja nie jestem fanem B&W, bo nie sugeruje ich na forum, ale skoro grałyby dla Ciebie sporo lepiej od jakiś innych, a dodatkowo była różnica tylko 1000zł,  dodatkowo sprzedawca sugerowałby do tamtego zestawu kable za 400zł( na co chyba przystałeś) to wolałbym dołożyć jeszcze te 600zł kupić co grało najlepiej, a kabel kupić bardziej podstawowy i tańszy. Piszę tylko 1000zł ( choć to dużo) ale jednak standardowo te kolumny kosztują niemal 6000 zł, a Tesi 2600 zł., a tu kupujesz je już z amplitunerem za pewnie 5600-5900 zł i to okazja, bo cena z Tesi - 4600 zł jest dość standardowa (już nie okazyjna),  jeszcze te kable... Osobiście nie lubię podziału sprzętu na tzw. klasy, bo sprzęt ma za zadanie grać i brzmieniem się podobać, a nie mieć rodowód, jednak ta różnica cen jest już coś sugerująca, bo jak sam napisałeś grały pięknie.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po kablach i b&w to kolega musiał być w salonie top hifi.

Tak jak kolega powyżej - radzę wziąć to co brzmi przyjemniej - sam miałem dylemat budżetowy , i wybrałem to co detalicznie było 1000-1500zł wyżej - po rabacie wyszło fajnie i nie żałuje ;)

Większość z Nas kupuje kolumny na lata , nie na pół roku , więc nawet gdyby nie było jak nagiąć budżetu może lepiej poczekać chwilę. No chyba ,że nie ma takiej opcji to cóż...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw MusicCast R-N602 + głośniki indiana line Tesi 561 .Jestem zadowolony z wyboru.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Wzmacniacz ma :

Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm) 105 W / 125 W / 150 W / 178 W  i Impedancja głośników 4 - 16 Ω

Głośniki mają  Impedancja 4-8 Ω.

Czy jak zmienię na 4 Ω wyjście w wzmaku to kolumny zagrają głośniej niż na 8 Ω ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rms.pl napisał:

Przecież to jest renomowany produkt , znajduje się nawet w ofercie s4home ;)

Teraz użytkuje jakieś noname kable za 5zł metr i system gra elegancko - nie ma co wymyslać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...