Skocz do zawartości

Co na pierwszy zestaw stero


piotrenerga

Recommended Posts

Witam.

Mam na imię Piotrek i potrzebuję pomocy w dobraniu sprzętu.

Nigdy nie miałem do czynienia ze sprzętem audio, zawsze grała jakaś tania mini wieża. Teraz chciałbym zacząć słuchać muzyki na sprzęcie lepszej jakości.

Pokój  z aneksem kuchennym nie jest duży (20 m2) dodatkowo jego rozmieszczenie nie jest korzystne, kanapa od miejsca odsłuchu to jakieś 1,5 metra, gdzie na ścianie wisi tv, miejsca nie ma za wiele, zaraz jest otwarte wejście do salonu a z drugiej strony drzwi balkonowe.

Poczytałem trochę strony poświęcone tematyce audio i to co mogę powiedzieć to:

szukam amplitunera z funkcjami sieciowymi (nie będę używał cd) lub zwykłego i urządzenie które zapewni funkcje sieciowe, może być nowe lub używane. Sprzętu szukam głównie do muzyki dlatego stereo, ale chciałbym też podłączyć pod to tv i konsole.

Sprawa kolumn tu mam całkowity mętlik w głowie, nie wiem nawet czy szukać podłogowych czy podstawkowych. Będę chciał udać się do jakiegoś salonu (Toruń) i jeżeli są takie możliwości wypożyczyć jakieś modele by sprawdzić czy to w ogóle ma sens przy moim salonie. Tylko jakiego typu głośników szukać? To jest blok więc nie chcę przesadzać z głośnością ani basem.

Muzyka to będą naprawdę różne gatunki. Budżet jest elastyczny. Na początek chciałbym wydać mniej z możliwością ulepszenia, ale mogę też wydać więcej biorąc np. na raty. Powiedzmy że na początek budżet to 3,5 tysiąca?

Proszę o pomoc.

Dzięki i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrenerga napisał:

 Na początek chciałbym wydać mniej z możliwością ulepszenia, ale mogę też wydać więcej biorąc np. na raty. Powiedzmy że na początek budżet to 3,5 tysiąca?

 

Ulepszyć, co,  jak sobie to wyobrażasz ?;) Gotowego amplitunera, czy kolumn już nie ulepszysz. Kolumny możesz sprzedać za pół ceny i szukać kolejnych, tak wyglądanie ulepszanie zestawu. Podszlifować każdy zestaw można akustyką salonu, poprawnym rozstawieniem kolumn, to podstawa w zestawach i za 2 tys i za XXXtys. Brak dobrego podejścia do akustyki pogrąży nawet najdrożsśzy system.

Jak najbardziej powinieneś  posłuchać, o ile w budżecie tym wybór amplitunerów z funkcjami jakie chcesz jest nie jest pzresadnie duży  Yamaha rn 402, RN 602, czy Onkyo 8150 ( bratni Pioneer)  to w zasadzie w każdym wypadku brakuje środków na nowe kolumny . Oczywiście brzmienie onkyo(pioneera) i yamahy też jest inne.

Kolumny .- "To jest blok więc nie chcę przesadzać z głośnością ani basem" Nie bardzo wiem co masz na myśli , kolumny same nie grają, sterujesz amplitunerem... co do basu to nie bój się sąsiadów nie kupujesz wszak subwooferów kinowych do sejsmicznych pomruków.

-Kolumny podłogowe, czy podstawkowe, w 20 metrów podłogowe, miejsca zajmują przecież tyle samo, bo jak planowałeś podstawkowe "wsadzić gdzieś między książki " to faktycznie kup " cokolwiek".

-  "jakiego typu głośników szukać ? "  ...uczciwa odpowiedź jest jedna, takiego który najlepiej gra. Dobierz kolumny grające najlepiej do twego gustu brzmieniowego, którego na razie chyba nie znasz- więc odsłuchy no i do kolumn jeśli nowe,  trzeba będzie dołożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Mając na myśli ulepszenie, myślałem o np. kupnie amplitunera za 2,5 i używanych kolumn za tysiąc by np. potem, gdy już będę bardziej konkretnie wiedział czego szukam, wymianę głośników na coś lepszego.

Amplitunery jakie podałeś wyglądają ciekawie, muszę o nich poczytać czym się różnią i będę o nie pytał w salonie, może będzie można wypożyczyć. Jeszcze biorę pod uwagę kupno używanego i dokupienie np. yamahy wxad10 (jest coś tańszego o podobnym działaniu?) tylko, że to może wyjść cenowo podobnie co np. RN 402...

Podstawkowe myślałem może nie o wstawianiu między książki ale np. zrobienie półek specjalnie pod nie? Chyba że to nie ma sensu

Co do kolumn to tu chyba będę musiał zdać się na to co mi podpowiedzą w salonie.

Zdaję sobie sprawę, że z moją wiedzą pierwszy zakup pewnie będzie z tych z rodzaju"ehh gdybym tylko wtedy wiedział to teraz kupił bym zupełnie coś innego" no ale od czegoś muszę zacząć :) obym tylko nie wtopił za wiele ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...