Skocz do zawartości

denon avr-x1100w + wharfedale moviestar 5.1 dx-1 + ... no właśnie, co ?


Krzysztof Czajka

Recommended Posts

Witam.

Posiadam taki zestaw : denon avr-x1100w + wharfedale moviestar 5.1 dx-1. Kupując go musiałem wybrać jakieś małe głośniki . Teraz mam więcej miejsca i chcę dokupić na przód jakieś większe kolumny podłogowe. Tych co mam nie będę się pozbywał. Chciałbym z tego zrobić zestaw 7.1 do filmów i 2.0 bądź 2.1 do muzyki. Wiem , że nie da się stworzyć czegoś żeby było super do kina i do stereo ale może podpowie ktoś co do tego dokupić. ? Chciałem na to przeznaczyć 1200 zł , no max 1500 zł ?

Pomieszczenie jest trochę nietypowe bo w L . Tv z osprzętem znajduje się w tym dłuższym boku . Ma on wymiar 5m x 2.8m .

 

myślałem żeby wybrać coś z tego:


JBL ARENA 170
Quadral Quintas 6500/6650
Monitor Audio - Monitor 4
WHARFEDALE VARDUS VR-300
Wharfedale AMBER 20.5
Yamaha NS-50F
YAMAHA NS F 150

Screenshot_2017-12-10-23-24-41.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,  że wąskim gardłem po zmianie głośników będzie ten Denon . Centralny powinien być tej samej serii,  co fronty . Sub w tych Moviestar jest kiepski , tutaj także przydałoby się zmiana . 

Zależy jakiej muzyki słuchasz,  wtedy można podpowiedzieć głośniki.  Może jakieś większe monitory ? 

Np 4 , 5 , 7 x Mission 701 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krzysztof Czajka napisał:

Wiem , że nie da się stworzyć czegoś żeby było super do kina i do stereo ale może podpowie ktoś co do tego dokupić. ? myślałem żeby wybrać coś z tego:

JBL ARENA 170
Quadral Quintas 6500/6650
Monitor Audio - Monitor 4
WHARFEDALE VARDUS VR-300
Wharfedale AMBER 20.5
Yamaha NS-50F
YAMAHA NS F 150

 

Faktycznie zestaw kina domowego który sprawdzi się w muzyce, wymaga na pewno sporo poszukiwań, wiedzy, pieniędzy ( raz że dużo, dwa że sporo więcej niż koszt zestawu stereo).  Niemniej zwłaszcza w muzyce dynamicznej , wymagającej ( rock, metal) dużym ograniczeniem nadal będzie amplituner kinowy, jednak warto wybrać odpowiednie kolumny... I tu teraz trochę Cię zganię, bo długo chyba nad tą listą nie myślałeś.  Przy ograniczonym budżecie warto by chociaż pochylić się nad tym co się wybiera, czyli, czy gra brzmieniem jakie lubimy, czy pasuje do stylu "piecyka" , metrażu itd  Patrząc na listę mam wrażenie, że właśnie nie pochyliłeś się nad wyborem( założyłeś, że się nie da), poszedłeś zupełnie na skróty i wybór był tylko po cenie .

Ma dobrze grać w muzyce, a nawet nie napisałeś jakie brzmienie lubisz,  jakie niskie tony, średnica, jaka góra...ehhh:| jak chcesz trafić, liczysz na szczęście ? Wybrałeś kolumny w różne metraże, oraz zupełnie różnie brzmiące, nie które faktycznie by "jakoś" tylko było w kinie...no i dlaczego tak wąski wybór ?  Np. Yamaha ns 50 i f150 gra zupełnie innym stylem 150 twardo, precyzyjnie, ns50/ns51 to  takie umcumc;), dużo gabarytowe Quadrale 6500, kontra np. Jbl arena 170 itd.  Jakieś kinowe Ambery20.5.... W cenie tych kolumn z listy można by poszukać marek i modeli grających ze dwie klasy lepiej .

Najbezpieczniejszym wyborem, oraz udaną konstrukcją z tych listowych, jeśli ta lista jest sztywna i nienaruszalna są Monitor Audio mr4.

PS. Warto by też pomyśleć o akustyce, w kinie ujdzie, ale w muzyce może być średnio. Siedzisz dość daleko od kolumn, więc scena stereo może być zawężona. Inna sprawa, że aby usiąść faktycznie centralnie pomiędzy kanałami przy takiej odległości ( około 5m)  musisz się bardzo symetrycznie usadowić na kanapie. Kolumny starałbym się dać nieco do przodu, bo raz proporcję będą bliższe trójkątowi równobocznemu, a dwa kolumny nie będą tak blisko ściany i rogu. Spora odległość sprzyja też licznym odbiciom fal dźwiękowych, dywan jest  ? ( Zresztą jakby nawet było 2,5x2,5 m dywan miedzy kolumnami, a słuchaczem konieczny)

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75 dzięki za wypowiedź, naprawdę.
Lista którą zaprezentowałem była zrobiona na szybko, umieściłem w niej kolumny,na które gdzieś  natrafiłem w necie  i nie jest sztywna. Problemem u mnie jest, że nie mam możliwości posłuchać żadnych na żywo, ba nawet nie mam możliwości ich obejrzeć( może jedynie jakieś Yamaha gdzieś u nas w markecie są) dlatego szukam pomocy na forach u bardziej doświadczonych użytkowników. Chciałbym aby ktoś mi pomógł coś dopasować względem parametrów( impedancja, moc, metraż pomieszczenia, coś co by grało z moimi wharfedalami, i pasowało do denona). Nie oczekuję tutaj, że ktoś mi dopasuje brzmienie, które będzie mi odpowiadać. To już są sprawy subiektywne i powinienem określić się sam, najlepiej podczas odsłuchu. Niestety tak jak już pisałem nie mam takiej możliwości...

staram się trochę jeszcze coś znaleźć, kolumny niestety będą musiały być blisko ściany( przy tej kolumnie w rogu są drzwi na balkon i musi być swoboda w ich otwieraniu dlatego kolumna nie może być wysunięta do przodu) więc chyba powinny mieć Bass-reflex z przodu. Początkowo chciałem kupić nowe ale jeśli znajdę jakieś dobre i "pewne" używki to też jestem skłonny je kupić. Znalazłem jeszcze dzisiaj takie:

Indiana Line Nota 550x

Wharfedale Diamond 10.5(tutaj bass-reflex jest z tyłu)

WHARFEDALE DIAMOND 10.6(tutaj bass-reflex jest z tyłu)

Dali Concept 6

PS.  dywan zajmuje połowę podłogi, jest rozłożony przed kanapą.
jutro postaram się wrzucić zdj jak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zaproponowałeś Indiana line nota 550, miałem je zasugerować, to bardzo ciekawe kolumny, a w swej cenie rzekłbym wyjątkowe, acz nie dla każdego ( normalne) . Nie zawsze zagrają jak się chce, bo wzmacniacz powinien być według mnie raczej grający z lekkim ociepleniem, miękko, ale warte są każdej złotówki. Wykonanie w ich cenie jest obłędne i designerskie.  Zaznaczasz że Wafle mają tylny BR, nota 550 ma oczywiście przedni( to nic nie przesądza, ale).  Dali Concept 6 są od not większe, grają w basie i średnicy bardziej miękko, plastycznie taka zasadnicza różnica, skala brzmienia jest większa niż noty ( choć nota w ten metraż jest okay).

Jak jest opisywane ich brzmienie (wszystkich) poczytaj w zakładce testy https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/67-dali-concept-6 , https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/436-nota-550, https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/353-wharfedale-diamond-10-6 .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...