Skocz do zawartości

Audio do Pc


wojtas27

Recommended Posts

Witam

Posiadam kartę dźwiękową Aim Sc808, i planuję zakup aktywnych monitorów bliskiego pola Yamaha hs7. Problemem jest (wygodne) sterowanie głośnością wyżej wymienionych.

Czy możecie mi polecić jakiś kontroler głośności do +/- 300 zł, który mógłbym podłączyć mojej dźwiękówki?

Dzięki z góry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wydaje mi się to mało intuicyjne ,chociaż mogę się mylić. Nigdy nie miałem monitorów, i nie wiem z czym to się je:)

Mam jeszcze jedno pytanie. Jakimi kablami najlepiej podłączyć monitory? Na karcie są wejścia na kable rca więc, albo rca albo znalazłem coś takiego

https://www.megascena.pl/omnitronic/omnitronic-cable-cxf-50-rca-to-xlr-f-5m-black-5756.html?from=gm&gclid=CjwKCAiAvMPRBRBIEiwABuO6qe7odHzaH4TkjbUs-WVwFC0jvtqCnj39BHrQPF1nhwsXyGcLePmcuxoCwaYQAvD_BwE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej intuicyjne jest jeśli masz klawiaturę z regulacją głośności w systemie. Bywają klawiatury z pokrętłami do tego celu. To jest najwygodniejsze rozwiązanie. Te monitorki nie mają wejścia RCA, tylko XLR lub jack 6,3 mm. Najlepiej podłączyć je do tej karty przewodem z jednej strony zakończonym wtykiem RCA a z drugiej duży jack mono. XLR spisuje się dobrze gdy po obu stronach kabla mamy sygnał zbalansowany. Taki kabel jak pokazałeś również może być od biedy. Mrzesz kupić odpowiednie kable po obu stronach zakończone RCA i redukcja gniazdo RCA => Jack To wydawało by się najsensowniejszym rozwiązaniem bo umożliwia wymianę kabli RCA w miarę potrzeby.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wprowadzanie potencjometru na drodze sygnału to takie sobie rozwiązanie. Normalnie podłącza się takie monitory pod konsoletę. XLR daje możliwość długich połączeń bez widocznego wpływu na zakłócenia a złącza jack lepiej się sprawdzają przy częstym rozłączaniu sprzętu. Dlatego są bardziej popularne w sprzęcie profesjonalnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...