Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Yamaha RX-V483 ?


Berg

Recommended Posts

Dzień dobry.

Na pewno wybór amplitunera jest optymalny, to nowoczesne, mocne urządzenie z bogatym wyposażeniem sieciowym. Wybór kolumn jest natomiast uzależniony przede wszystkim od tego, jakie będzie wykorzystanie systemu oraz Twoich preferencji brzmieniowych.

Jeśli szukasz systemu uniwersalnego, który dobrze sprawdzi się w muzyce, ale także efektownie przedstawi kino domowe, spójrz proszę na polski zestaw kolumn STX Electrino 250 Set 5.1. To mocne, szybkie i dynamiczne granie, zestaw dla osób lubiących raczej mocniejsze gatunki muzyczne. Alternatywą może być Polk Audio 5311. To dwa rozwiązania kompletne z subwooferem, które jednak z założenia dedykowane są raczej do kina domowego. Jeśli duży nacisk kładziesz na dobre stereo i muzyka będzie odsłuchiwane często, spójrz proszę na kolumny Dali Zensor 7 Set 5.0Monitor Audio MR6 Set 5.0 lub Tannoy Mercury 7.4 Set. Jak pewnie zauważyłeś, cenowo to zestawy zbliżone do moich pierwszych propozycji, jednak w komplecie nie posiadają subwoofera. Są to jednak kolumny wyraźnie lepsze jakościowo.

Z mojej strony jako alternatywa zwróciłbym jeszcze Twoją uwagę na niewiele droższy, a moim zdaniem lepszy amplituner Onkyo TX-NR676 oraz odpowiednik Yamaha RX-V683.

Orzymrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ślicznie dziękuję za odpowiedź. Przeznaczenie to 50% film i 50% muzy: pop, rock. Znalazłem taki zestaw Yamaha RX-V483 wraz z JAMO S 608 HCS 3 sporo tańszy ale czy takie zestawienie jest ok ? Alternatywa to Yamaha RX-V483 + Indiana Line Tesi 542 + 742 + 242 + Mio Sub (trochę droższe ale czy warto ?) lub z JBL ARENA 180 + 120 + 125C + SUB 100P ? Ew. Jeśli Yamaha RX-V683 z jakimi głośnikami ? (np. Monitor Audio MR6 Set. 5.0) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod względem klasy dźwięku Jamo będzie ustępowało Indiana Line czy Monitor Audio. Wybór kolumn Indiana Line jest OK, chociaż musisz brać pod uwagę fakt, że to raczej brzmienie ciepłe i miękkie. Jeśli tego szukasz, zapraszam do kontaktu, gwarantujemy atrakcyjną cenę zestawu.

Natomiast z mojej strony do Twoich preferencji raczej namawiałbym na Monitor Audio lub nawet Tannoy Mercury Set. To brzmienie trochę szybsze, mocniejsze, bardziej energiczne.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz indywidualnej wyceny dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berg, nie miej mi za złe, ale podepnę się na chwilę do tego wątku żeby nie zakładać podobnego tematu. Szukam głośników 5.1 do Yamaha RX-V383. Przeznaczenie: kino domowe. Pomieszczenie 15m2 i skłaniam się ku głośnikom mniejszych rozmiarów niż proponowane powyżej. Budżet na same głośniki to 2000 zł (np. Canton Movie 95). Polecicie coś? Jeżeli fala krytyki zmusi mnie do większego wydatku to też chętnie poczytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 22:22, Berg napisał:

Witam

Dzięki za podpowiedź. Chyba jednak zakupię Yamaha RX-V483 + Indiana Line Tesi 542 + 742 + 242 + Mio Sub czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zestawu ?

Ta. Subwoofer jest za slaby. To dobre urządzenie do biurkowych głośników, a nie do kina domowego. Nigdy nie powinien być łączony z setami kina domowego. Jeśli jakiś sprzedawca tak robi to uważaj na niego bo to albo podstawowy błąd w sztuce albo zła wola. 

10 godzin temu, Sterpey napisał:

Berg, nie miej mi za złe, ale podepnę się na chwilę do tego wątku żeby nie zakładać podobnego tematu. Szukam głośników 5.1 do Yamaha RX-V383. Przeznaczenie: kino domowe. Pomieszczenie 15m2 i skłaniam się ku głośnikom mniejszych rozmiarów niż proponowane powyżej. Budżet na same głośniki to 2000 zł (np. Canton Movie 95). Polecicie coś? Jeżeli fala krytyki zmusi mnie do większego wydatku to też chętnie poczytam.

To jest bardzo dobry pomysł, bo podstawą w kinie jest subwoofer i głośnik centralny. Doskonale wiedzą to w USA, ojczyźnie kina domowego, gdzie większość sprzedawanych systemów opartych jest o satelity i subwoofer. W cenie 2 - 2.500zł w pomieszczeniu do 20m kw z moich doświadczeń wynika, że system satelitarne do KD grają lepiej niż tanie wolno stojące kolumny. Zerknij sobie na taki set:

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tl1600-blackstone-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-1 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...