Skocz do zawartości

Jakie słuchawki do komputera?


Recommended Posts

Hej,  

Aktualnie używam słuchawek PANASONIC RP-HT010, o takich (załącznik).


Chciałem Was zapytać, jakiej firmy i który model słuchawek polecacie do następujących zastosowań:

- 50% granie na komputerze (shootery, strategie),

- 50% muzyka (lubię szczególnie muzykę z naciskiem na kobiecy wokal, przykładowo: The Voice - Celtic Woman, Within Temptation - Sharon den Adel)

Słuchawki mają być zauważalnie lepsze od moich RP-HT010, ale mam też kilka wymagań...

 

Nie chcę żeby:

- pociły mi się w nich uszy,

- uciskały okulary oraz ogólnie głowę

 

Priorytet to żeby można było w nich siedzieć 12 godzin i żeby nie doskwierały.

 

Priorytet to wygoda, dopiero potem dźwięk.

 

Budżet do 600 zł.

 

PANASONIC RP-HT010.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie nie wymienię tu żadnego konkretnego modelu słuchawek, ale warto zwrócić uwage na słuchawki wokółuszne z możliwie miękkimi padami. Nie bez wpływu są tu same oprawki okularów. Słuchawki nauszne zwykle dociskają małżowinę do zauszników okularów. Jeśli chodzi o dźwięk to warto pomyśleć o tym do czego podłączysz słuchawki. No chyba ze kupisz do komputera słuchawki z własnym układem dźwiękowym np. na USB. Problem jaki tu widzę że drogie słuchawki gamingowe często nie sprawdzają się zbyt dobrze przy słuchaniu muzyki a te typowo muzyczne nie zawsze są dobre do grania. Takie optymalne do obu zastosowań są z tego co się orientuję trochę tańsze. Nie znam wszystkich słuchawek jakie można spotkać w sprzedaży i trudno mi analizować które będą pasowały do okularów które nosisz. Kolejnym aspektem może być to na ile jest potrzebna ( lub nie ) izolacja od otoczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda Ci się gdzieś je znaleźć, to w tej cenie spokojnie mogę polecić ATH-AD700 firmy Audio-Technica. Idealne słuchawki do komputera zarówno do gier, jak i do muzyki. Używam swoich od sześciu lat i cały czas pięknie działają. Sam noszę okulary i mogę potwierdzić, że w ogóle nie przeszkadzają ani nie wciskają nauszników w głowę. Nausznice mają duże, miękkie i pokryte welurem, więc głowa się nie poci. Komfortowe, pięknie grają (bas czasami czuć w klatce piersiowej), bardzo łatwo zapomnieć, że się je ma na głowie.

Ponoć dobrym modelem jest również Beyerdynamic DT990 (chyba łatwiej będzie je dostać niż AD700), tylko musisz zwrócić uwagę na ich opór, bo są dostępne w trzech modelach: 32, 250 i 600 omów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 20:48, Poganin napisał:

Jeżeli uda Ci się gdzieś je znaleźć, to w tej cenie spokojnie mogę polecić ATH-AD700 firmy Audio-Technica. Idealne słuchawki do komputera zarówno do gier, jak i do muzyki. Używam swoich od sześciu lat i cały czas pięknie działają. Sam noszę okulary i mogę potwierdzić, że w ogóle nie przeszkadzają ani nie wciskają nauszników w głowę. Nausznice mają duże, miękkie i pokryte welurem, więc głowa się nie poci. Komfortowe, pięknie grają (bas czasami czuć w klatce piersiowej), bardzo łatwo zapomnieć, że się je ma na głowie.

Ponoć dobrym modelem jest również Beyerdynamic DT990 (chyba łatwiej będzie je dostać niż AD700), tylko musisz zwrócić uwagę na ich opór, bo są dostępne w trzech modelach: 32, 250 i 600 omów.

Dzięki, dobrze dostać opinię od osoby, która używa tego konkretnego modelu i też nosi okulary. Chyba się na nie zdecyduję, tym bardziej, że zanazłem na Amazonie i z dostawą do Polski wychodzi około 550 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 20/12/2017 o 18:14, ellm napisał:

Dzięki, dobrze dostać opinię od osoby, która używa tego konkretnego modelu i też nosi okulary. Chyba się na nie zdecyduję, tym bardziej, że zanazłem na Amazonie i z dostawą do Polski wychodzi około 550 zł.

I jak, dotarły słuchawki? Ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń na ich temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...