Skocz do zawartości

Wymiana Ampli KD budżet 4-5k


Markcox

Recommended Posts

Witam,

 

Niosę się od jakiegoś czasu z myślą małego update’u swojego KD. Aktualnie jestem w posiadaniu ampli Harman Kardon 260, gdzie fronty i surround’y oparte są na serii Synergy od Klipsch’a, centralny również był z tej serii, ale tu już dokonałem zmiany na RP-450C. Z resztą frotny, jak i surronud’y również będą z serii Reference Premiere od Klipsch’a (RP-280 na froncie i zapewne RP-250S na surrond).

 

Na ten moment potrzebuję Waszej pomocy i małego ukierunkowania w kwestii wymiany samego Amplitunera KD. Budżet 4-5k, biorę pod uwagę lekkie nagięcie go w przypadkach uzasadnionych, jak również używane sprzęty. Wykorzystanie: w zdecydowanej większości filmy, czasem PS3, ale życzeniem jest, żeby – jak na KD – w stereo również potrafił dynamicznie i z jajem zagrać; rodzaj muzyki – wszelkiej maści gatunki muzyki klubowej, ale również rockiem, muzyką filmową czy czasem disco nie powinien gardzić ;)

 

Po głowie chodzi mi klocek ze stajni Denona (4520) ze względu na kalibrację audyssey, ale wszyscy podkreślają jego (ogólnie Denona) „delikatność”, „subtelność” etc. więc mam obawy, czy przy stereo tego życzeniowego jaja nie zabraknie.

Jakieś podpowiedzi?

 

Pozdrawiam

Markcox

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Rzeczywiście Denon jest urządzeniem o plastycznym, lekko ocieplonym dźwięku, chociaż to bardzo dobre urządzenia.
Z mojej strony zasugerowałbym Ci dwa amplitunery - jeśli jakość dżwieku stawiasz na pierwszym miejscu - NAD T758 v3 (https://www.q21.pl/nad-t758-v3.html) oraz opcja druga Anthem MRX-310 (https://www.q21.pl/anthem-mrx-310.html). Moja druga propozycja to znacznie prostszy amplituner, nie wyposażony w funkcjonalność sieciową, ale podobnie jak propozycja pierwsza, zaskoczy Cię jakością dźwięku. Zwróć także uwagę na świetny system kalibracji akustyki pomieszczenia ARC1M.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...