Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza do Klipsch rp-260f


kermiter

Recommended Posts

witam,

Chce dokupić jakiś fajny wzmacniacz stereo, w tej chwili mam onkyo tx-nr636 z Klipsch 260 plus kable klotz ly225t w bi amp.

Słucham muzyki głównie z gramofonu i spotify (przez onkyo), więc onkyo spokojnie bym mógł podłączyć pod wzmacniacz do spotify a gramofon wiadomo bezpośrednio.

Myślę nad Marantz 8005 lub Denon 1520.

Dodatkowo pytanie jaka jest różnica Marantz 8005 a 7005, czy warto dopłacać? Muzyki super głośno nie słucham bo mieszkam  w bloku, bardziej zależy mi na jakości, scenie.

dzięki za wszelką pomoc bo wiadomo wydatek nie mały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Napisz co Ci nie pasuje obecnie z dźwiękiem. W jakim kierunku chcesz iść. Chociaż Klipsche i tak ostro narzucaja swoj charakter grania. Ale jednak wzmacniaczem mozna trochę wymodelować dźwięk. Ma być bardziej miękko, cieplej, spokojniej, czy bardziej twardo, chłodno, jasno. Jakiej muzyki słuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kermiter napisał:

Zależy mi na ociepleniu i zmiękczeniu dźwięku, trochę utemperowaniu góry.

Nad C 368 odpada , Denon Pma 1520 odpada.

Marantz Pm 8005 jak najbardziej, ale koniecznie idz do salonu i go przesłuchaj z tymi kolumnami. Te kolumny jak i ten wzmacniacz są ogólnie dostępne więc problemu być nie powinno.

Marantz złagodzi Ci dźwięk, trochę ociepli, wprowadzi spokoju, czy jednak utemperuje górę? Tutaj nie byłbym taki pewien - dlatego odsłuch przede wszystkim.

Kolejny kandydat - Advance Acoustic X-i105. Z pewnością ociepli, zmiękczy dźwięk, doda środka oraz utemperuje górę bardziej niż Marantz.

Używki wchodzą w grę?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a może lampę ? W tej cenie masz bardzo ciekawą lampkę Fezz Audio Silver Luna , z Twoimi Klipschami moim zdaniem by super się zgrała. Dzwięk z niej jest dosyć barwny, całkiem plastyczny, ale dynamiczny.

Z nowych tranzystorów możesz odsłuchać jeszcze Cambridge Audio Cxa 80 - zaznaczam że nie gra on ciepło, bardziej neutralnie, ale za to dosć delikatnym, nie agresywnym dźwiękiem, co może pasować z tymi Klipschami, choć samej góry on napewno nie kryje.

Całkiem zrównoważony i łagodny wzmacniacz to również Arcam A29, też ciekawa opcja.

Z używek warto zapolować na Roksan Caspian M1 bądż M2 - tutaj przechodzisz już na wyższy level dźwięku. W tym przypadku akurat Klipsche będą ograniczały ten wzmacniacz , ale to dobra baza do rozwoju systemu jak w przyszłości chciałbyś dokupić lepsze kolumny. Ten wzmacniacz Cię napewno nie będzie ograniczał. Jest bardzo melodyjny, barwny, lekko po cieplejszej stronie. Bardzo fajny dynamiczny bas, srednica klarowna, nie krzykliwa, wysokie tony rozdzielcze , ale nie ostre. Używki idzie ustrzelić w dobrej cenie , ale trzeba uzbroić się w cierpliwość,

Zawsze możesz odsłuchać tego Caspiana w salonie z Klipschami i jak by Ci się dźwięk spodobał to wtedy polować na używki od pierwszego właściciela.

Kolejna propozycja z używek, tutaj trochę taniej - Myryad MI-240.

Oczywiście zawsze i przede wszystkim polecam odsłuch danych wzmacniaczy, gdyż gusta są różne i pomimo sprecyzowanych wymagań mogą się one różnić od danego słuchacza, a opnie  są czysto subiektywne. Pamiętaj , że cały system jak i akustyka pomieszczenia.

Ps. Nie wiem czy masz dodatkowy przedwzmacniacz gramofonowy, czy też masz wbudowany w gramofonie , jeżeli nie to zwracaj uwagę czy dany wzmacniacz ma go na pokładzie. Oczywiście jeżeli spodoba Ci się dźwięk jakiegoś wzmacniacza, a nie będzie on miał przedwzmacniacza gramofonowego to nic nie stoi na drodze taki zakupić osobno.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale obszerna odpowiedź - dzięki!

O lampie zawsze marzyłem, nie wiem czy już dorosłem, chętnie bym posłuchał, musze znaleźć może gdzieć w Warszawie sie uda.
Cambridge Audio ciekawa propozycja, z tej firmy właśnie mam przedwzmacniacz do gramofonu (651) i jestem zadowolony.
Arcam też wydaję sie ciekawa propozycja, ale wszystkiego tak naprawdę przy takim zakupie trzeba by posłuchać, cena też spora więc musiał bym troszeczkę jeszcze dozbierać, myślisz że warto w porównaniu np właśnie z Marantezem 8005?

Te używki co niżej napisałeś z tego co patrzyłem ciężko dostępne, ale trzeba trzymać rękę na pulsie i szukać - pewnie coś się trafi.

Wczoraj mi się udało pożyczyć stary topowy przedwzmacniacz z końcówką mocy Sony n90es i e90es. Naprawdę jestem zachwycony co ten sprzęt potrafi, góra troszkę łagodniejsza, scena sie wyklarowała, jest więcej środka. Jednak przy gramofonie trochę za dużo góry - ale to jest wina wkładki (Audio technica 440mlb).
Super było by ww przez Ciebie sprzęty w domu przetestować bo tak jak pisałeś wszystko zależy od wielu czynników :)

Reasumując myślisz, że lepiej dozbierać i kupić coś z tego co poleciłeś zamiast 8005? 1520 i 7005 odpada.

 

[edit]

CA CXA80 używki widzę, że można juz np za 3,5k kupić

a tutaj link to fezz audio:
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-fezz-audio-silver-luna-CID99-IDjtRnb.html#35c2bb91e0

Czy on wymienił lampy na inne? Tak można? Kompletnie się na tym nie znam :)

 

Edytowano przez kermiter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mordor12 napisał:

Nad C 368 odpada , Denon Pma 1520 odpada.

NAD odpada, ponieważ...? Ponieważ odpada. Okej.

Słuchałeś w ogóle modelu C368? Jest zdecydowanie łagodniejszym wzmacniaczem niż kembridże i arcamy, które proponujesz. :P

@kermiter Dobrze radzę, posłuchaj samemu. Nigdy nie wiesz, w jakich warunkach i z czym, albo czy w ogóle druga osoba na forum faktycznie słuchała sprzętu, o którym mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Koniecznie musisz zastosować wzmacniacz i ciepłym, gęstym, dobrze wypełnionym dżwieku. Marantz PM8005 to dobry wybór, szczególnie przy aktualnej cenie. Natomiast na pewno zwróć uwagę na jeden z modeli hybrydowych Vincent - już model SV-500 miło Cię zaskoczy, natomiast rozwiązaniem bezkompromisowym na pewno będzie SV-227. To połączenie szybkości, dynamiki i mocy tranzystorowej końcówki mocy z plastycznością, ciepłem lampy w przedwzmacniaczu. Dodatkowo niewielkimi kosztami można przeprowadzić upgrade wzmacniacza poprzez wymianę lamp, w tym temacie oczywiście pomożemy.

Drugą marką godna zainteresowania jest francuski Advance Acoustic, już model X-i105 powinien Cię usatysfakcjonować, chociaż jeśli budżet pozwoli, świetnym rozwiązaniem będzie model X-i125

Spojrz także na Musical Fidelity M3si oraz kolejny brytyjczyk Roksan Kandy K3. Mamy także dwa wzmacniacze poekspozycyjne Arcam w bardzo atrakcyjnych cenach - model A29 oraz wyższy A39 w stanie idealnym. 

Na koniec Cambridge Audio - moim zdaniem nie będzie to zbyt dobre połączenie, uzyskany dźwięk będzie zbyt suchy, techniczny. Jeśli jednak CA, to tylko model CXA80. Natomiast namawiam na posłuchanie Fezz Audio Silver Luna, natomiast z lamp świetną opcja byłby model oparty na lampach 300B - Fezz Audio Mira Ceti.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wyżej wymienionymi propozycjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Z Warszawy masz do nas 1,5 godziny drogi, cała droga to autostrada, na miejscu ogromny, prywatny parking tylko dla naszych gości. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

NAD odpada, ponieważ...? Ponieważ odpada. Okej.

Słuchałeś w ogóle modelu C368? Jest zdecydowanie łagodniejszym wzmacniaczem niż kembridże i arcamy, które proponujesz. :P

@kermiter Dobrze radzę, posłuchaj samemu. Nigdy nie wiesz, w jakich warunkach i z czym, albo czy w ogóle druga osoba na forum faktycznie słuchała sprzętu, o którym mówi.

@Top Hi-Fi Szczecin a więc tak, oczywiście , że odsłuchiwałem tego Nad'a C 368 i jakby tego było mało również z kolumnami jakie ma autor. Jakbym nie słyszał to bym się nie wypowiadał. Piszesz , że ten Nad jest łagodniejszy od Arcam i Cambridge, które podałem - no tutaj to już duża kwestia dyskusyjna. Ale pomijając ten fakt , czemu nie napisałeś iż ten zachwalany Nad jest dźwiękowo wysuszony, odchudzony ? Takie połączenie z kolumnami Klipsch nie wróży nic dobrego - szczególnie , że autor szuka czegoś innego - ale skąd Ty możesz to wiedzieć jeżeli pomijasz tą kwestię - czyli upodobania autora co do dźwięku. 

Autor w pierwszym poście zapytał o wzmacniacz do Klipschów nie uwzględniając swoich preferencji dźwiękowych odnośnie wzmacniacza a Ty mu walisz jak z armaty od razu przykładami wzmacniaczy, które będą pasowały. A skąd możesz wiedzieć czego autor oczekuje/szuka? Jesteś wróżbitą? 

Podstawą w doradzaniu , szczególne w audio jest rozpoznanie , zapoznanie się z oczekiwaniami klienta, a Ty jako Branża zupełnie pominąłeś ten fakt - no tak przynajmniej z tego tematu wynika. 

Pozdrawiam ;) 

@kermiter jak już wcześiej napisałem - przede wszystkim odsłuch. Pamiętaj , że to co piszą w sponsorowanych testach wzmacniaczy trzeba zawsze podzielić na pół ;) Bo inaczej można się mocno ździwić.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, moja ;) Jakby tego było mało w mojej skromnej opinii taki Nad 326 ze starszej linii gra o niebo lepiej od tego nowego wynalazku Nad'a C368 gdzie w sumie pozostało po dobrym dźwięku już tylko same logo ;) No chyba , że ktoś lubi takie suche cyfrowe granie ;) Ale to najlepiej porównać samemu i wyciągnąć wnioski.

@kermiter byłeś na odsłuchu? 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na odsłuchu jakieś 3h, przesłuchałem na Klipsch prawie wszystkie zaproponowane przez Q21.

Arcam jak dla mnie grał zbyt ostro i męcząco, Advance Acoustic rewelacja, ale dopiero droższa wersja 125, gra przepięknie! 

Kolejny był Vincent - hybryda, piękny ciepły dźwięk również mi się bardzo podobał, prawdopodobnie bym go wziął ale .... wtedy został podłączony lampowiec, dźwięk od razu mi sie spodobał, jak pisany dla mnie, więc wybór był prosty - wróciłem z nim do domu.

https://www.q21.pl/yaqin-ms-30l.html dokładnie ten model, cenowo nie do wiary, po odsłuchu celowałem w cene 10k, Pan który mi doradzał mówi, że każdy tak strzela i wszyscy są w szoku jak gra. Śmiało może stawać do boju z Vincetem.  Gdyby miał inny "znaczek firmowy" kosztował by zapewne tyle albo więcej.

Lampki przyszłościowo można wymienić na lepsze, a już w tej chwili jest rewelacja.

Dziękuje wszystkim za pomoc i przede wszystkim @Q21 za odsłuch i profesjonalna obsługę! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...