Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w dopasowaniu słuchawek do amplitunera


Recommended Posts

Moje uszanowanie.

Trafia mi się okazja kupienia używanego amplitunera Onkyo TX-SR501E za nieduże pieniądze, ale nie jestem w stanie nigdzie znaleźć informacji słuchawki o jakim maksymalnym oporze będzie on w stanie napędzić. W tej chwili używam ATH-AD700 (32 omy) podłączonych bezpośrednio do komputera, ale boję się, że jak podepnę je do amplitunera, to mi je rozerwie :) W instrukcji nie znalazłem żadnej informacji na ten temat, a z parametrów technicznych nie jestem w stanie nic wywnioskować

Czy ktoś z kolegów wyznających się w temacie mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?

Podaję link do instrukcji: http://www.intl.onkyo.com/downloads/manuals/pdf/tx-sr501_manual_e.pdf (dane techniczne są na końcu). Instrukcja jest w jęz. angielskim. Nie byłem w stanie znaleźć polskiej wersji.

Z góry dziękuję.

Edytowano przez Poganin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 ohmy to najbardziej typowa impedancja dla współcześnie produkowanych słuchawek. Nie powinno być z nimi żadnych problemów, po podłączeniu do typowego amplitunera. Aby mieć pewność że nic się słuchawkom nie stanie należy rozpocząć od ustawienia niewielkiej głośności przed ich podłączeniem,  dopiero potem ja zwiększaj w trakcie słuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło.

Niemniej dalej nie wiem, jakie słuchawki ten amplituner będzie w stanie napędzić. Czy z tych danych technicznych w instrukcji da się to jakoś wywnioskować czy może lepiej udać się do źródła i pytać producenta, licząc na to, że poda potrzebne informacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich danych z zasady się nie podaje dla amplitunerów. Co najwyżej dla wzmacniaczy słuchawkowych podaje się wartości mocy dla określonych impedancji. To też bywa mało miarodajne. Wynika z tego na ogół tyle: czy spalimy nasze słuchawki po odkręceniu pełnej głośności ? Można wiedzieć w przybliżeniu czy moc będzie wystarczająca itd. .Tu byłbym raczej spokojny o bezpieczeństwo. To czy moc będzie wystarczająca musisz sam sprawdzić. Najprawdopodobniej będzie. Problemy mogą czasem stwarzać słuchawki o bardzo wysokiej impedancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...