Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Pioneer XC-HM86D?


Jumar

Recommended Posts

Witajcie,

Planuję  zakupić mały zestaw stereo "na półkę" do małego pokoju ok 12 m2

Zależy mi  przede wszystkim na funkcjach sieciowych - słucham głównie radia internetowego, podcastów, Tidala, Spotify i oczywiście CD.

Muzyka rock, pop i trochę jazzu, chciałbym żeby fajnie, dynamicznie grało.

Długo się zastanawiałem i mam dylemat co wybrać:

1. Yamaha Pianocraft MCR-N470 + B&W 686 S2 - cena 2880

2. Pioneer XC-HM86D + głośniki 

Dali Zensor 1 = 3200zł

Dali Zensor 3 = 3700 zł

B&W 686 S2 = 3600 zł

Skłaniam się w stronę Pioneera Co radzicie ? Jest sens płacić wiecej za głosniki, czy może pójść w ogóle w strone rozwiązania kompaktowego z głośnikami w zestawie tj. X-HM76D?

 

Pozdrawiam

J

 

 

Edytowano przez Jumar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy kolumnami dołączanymi do gotowych zestawów a wymienionymi przez Ciebie kolumnami jest przepaść. Według mnie idź posłuchać do jakiegoś sklepu czy salonu i od razu to wyłapiesz. Takiego Pioneera XM76D znajdziesz nowego bez kolumn za ok. 1700 zł. Dołożysz jakieś 1300 na kolumny i będzie to na prawdę już fajnie grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno odradzam zestaw z fabrycznymi kolumnami, gra kiepsko. Moim zdaniem najlepszą opcja będzie wspomniany przez Ciebie Pioneer XC-HM86D z dobrymi monitorami. Jeśli budżet pozwoli, spójrz koniecznie na zestaw, oparty na Monitor Audio Silver 2. Będzie to konfiguracja zdecydowanie najlepsza brzmieniowo. Równie ciekawą opcja, chociaż z brzmieniem bardziej spokojnym, wypełnionym, dociążonym, gęstym ze świetnym wsparciem basowym będzie zestaw z kolumnami Kef Q350. Z tańszych konfiguracji wart rozważenia jest Dali Zensor 3 oraz koniecznie najnowsza seria Wharfedale Diamond 11.2.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza na zestawy indywidualne, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję bardzo - zestaw fabryczny w takim razie odpada. Fajne propozycje - szczególnie ta z Monitor Audio, ale racji ceny, to już dla mnie górna półka na którą wolałbym raczej nie wchodzić, chyba że absolutnie konieczne :) Istotne są również dla mnie same wymiary głośników i dlatego zastanawiam się teraz nad Zensorami 1,coś innego podobngo cenowo i wymiarowo i pasującego do tego Pioneera? Do Łodzi na odsłuchy trochę mi daleko :(

Jak będą grały Zensory 1 z tym Pioneerem? Ktoś może ma taki zestaw?

Edytowano przez Jumar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dnia 12/16/2017 o 10:40, Jumar napisał:

OK, dziękuję bardzo - zestaw fabryczny w takim razie odpada. Fajne propozycje - szczególnie ta z Monitor Audio, ale racji ceny, to już dla mnie górna półka na którą wolałbym raczej nie wchodzić, chyba że absolutnie konieczne :) Istotne są również dla mnie same wymiary głośników i dlatego zastanawiam się teraz nad Zensorami 1,coś innego podobngo cenowo i wymiarowo i pasującego do tego Pioneera? Do Łodzi na odsłuchy trochę mi daleko :(

Jak będą grały Zensory 1 z tym Pioneerem? Ktoś może ma taki zestaw?

Zamykając temat - kupiłem Pioneer XC-HM86D + Monitor Audio Silver 1. Akurat ten model głośników był na wyprzedaży w dobrej cenie z racji tego, że wchodzi na rynek nowa generacja Silverów. Zestaw gra przecudnie - dziękuję za porady, szczególnie Q21 :)

Pozdawiam

Jumar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...