Skocz do zawartości

Kolumny diora zgb 140-8-907


Tomasz Pierzchała

Recommended Posts

Witam. Dostałem kolumny diory i mam do was kilka pytań o głośniki. Nie mogę nigdzie dostać informacji na ich temat jakie były w oryginale. W moich są wszystkie po zmieniane na chińskie i mam do wymiany wszystkie głośniki. Wiem, że oryginały są nie osiągalne ale chciałem zapytać jakie kupić nie chce chińskich a dobre podobne głośniki ale jakie bo nawet wymiarów i mocy nie znam. Cena nie gra roli. Myślałem o zeusach jako basowe nadadzą się? Taka prośba czy mógł by mi ktoś podrzucić link do głośników jakie mógł bym kupić ? Albo chociaż pomógł w wyborze. Wiem, że nigdy to nie będzie to samo. Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to były w nich jakieś rosyjskie głośniki. Jeśli masz kolumny z innymi głośnikami, to nie jest wykluczone że może być inna zwrotnica. Wtedy masz już zupełnie inne kolumny w tej samej obudowie. Jeśli zwrotnica pozostała w niezmienionej formie, jeśli użyjesz kolejne inne głośniki trzeba będzie prawdopodobnie skorygować jej działanie. Użycie najlepszych głośników nic w tej kwestii nie zmieni. Musisz znaleźć głośniki nie tylko pasujące rozmiarem, ale i w przypadku głośników niskotonowych które będą prawidłowo działały w tej objętości. Potem należy dobrać właściwe strojenie tunelu bassreflex. Resztę głośników należy dobierać do współpracy razem. Możesz próbować traktując to jako hobby. Tyle ze nie wystarczy użyć drogich głośników aby wszytko dobrze zagrało. Z tym że cena nie gra roli , również chyba nie jesteś świadomy ile mogą kosztować drogie głośniki. Dlatego poczytaj jak się to robi i potraktuj jako hobby lub kup jakieś sprawne, na jakie Cie stać, jeśli mają możliwie dobrze grać. 

ps. na Chińskich głośnikach można zrobić zarówno dobre jak i złe kolumny. Podobnie jak z głośników produkowanych w innych krajach. Najgorsze zwykle powstają wtedy gdy w starych, uszkodzonych kolumnach wymienia się głośniki na najtańsze, pasujące tylko rozmiarem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...