Skocz do zawartości

B&W 683 s2


Krzysztof Klepacz

Recommended Posts

Dzień dobry.

Oddzielnie to dwa dobre produkty, natomiast jako całość niestety nie tworzą zgranego duetu. Kwestia teraz wyboru, czy zostawiasz kolumny i dobierasz odpowiedni wzmacniacz (w tym przypadku wchodzi w rachubę dobry wzmacniacz o brzmieniu raczej plastycznym, gęstym, ciepłym i dobrej wydajności), czy zostawiasz amplituner i dobieramy odpowiednie kolumny. 

Podaj proszę więcej szczegółów: jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, opisz proszę, co podoba Ci się w brzmieniu systemu Yamaha/B&W, a co chciałbyś zmienić czy poprawić, jaki mamy budżet na nowy wzmacniacz bądź kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nawet ta nowsza po prostu nie gra z Bowersami, słuchałem, i dokładnie mam te same odczucia. Zestawienie ich razem to tylko po to żeby taniej kupić i rozdzielić. Podłącz do tych kolumn Nada lub Rotela (nad gęstsze granie, Rotel jeśli lubisz rozdzielczość) i usłyszysz różnicę. To połączenie jest zupełnie nietrafione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę, co wam dokładnie nie pasuje w tym połączeniu. U mnie ta Yamaha gra z bowersami 684s2 i jestem przeszczęśliwy. Wiadomo nie wszystkie kawałki brzmią tak jak bym tego oczekiwał ale to chyba normalne. Z drugiej strony są takie, że banan z buźki nie schodzi :) A jak włączę Sade - No ordinary love to pełen odlot. I tego basu co ponoć w tych kolumnach brakuje jest pod dostatkiem.

Aha. Słuchałem tej Yamahy z zensorami 3 i 5 i to mi się nie podobało. Dźwięk był jakiś taki płaski.

Edytowano przez rookie01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak takie połączenie pasuje to tylko się cieszyć. Yamaha to taki jasny przekaz a Bowersy serii 600 mają aluminiowe gwizdki które po wygrzaniu potrafią ukuć w ucho i te przejaskrawione głoski "ś" "ć" , środek jest cofniety, dziwne że pasuje taki wokal bo nie jest naturalny, jest zagłuszany przez wysokie a powinien mieć wsparcie niskich tonów nie wnikając w głoski nosowe lub głos  Cassandry Wilson czy Tracy Chapman,  ale jak słuchałem muzy elektronicznej było wszystko ok. No nic, komu nie przeszkadza znaczy jest ok, ja Bowersy oddałem, a były połączone z NADem 375

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No, jak takie połączenie pasuje to tylko się cieszyć. Yamaha to taki jasny przekaz a Bowersy serii 600 mają aluminiowe gwizdki które po wygrzaniu potrafią ukuć w ucho i te przejaskrawione głoski "ś" "ć" , środek jest cofniety, dziwne że pasuje taki wokal bo nie jest naturalny, jest zagłuszany przez wysokie a powinien mieć wsparcie niskich tonów nie wnikając w głoski nosowe lub głos  Cassandry Wilson czy Tracy Chapman,  ale jak słuchałem muzy elektronicznej było wszystko ok. No nic, komu nie przeszkadza znaczy jest ok, ja Bowersy oddałem, a były połączone z NADem 375

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Przyznam się, że nad takim szczegółami się nie skupiałem choć pewnie bym ich nie wychwycił. Pamiętam jak jeszcze w ogólniaku byliśmy na pokazach z fizyki i puszczali coraz wyższe częstotliwości. Koleżanka obok słyszał piszczenie gdy ja już nic. Może dlatego nic mnie w ucho nie kłuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No właśnie zależy cio nie pasuje te alu kopulki są mogą byc dość ostre i trzeba szukać reszty toru z mocno cofnieta góra np nad lub inny .'zamulacz', ale wtedy musisz tez szukać pasującego źródła,  chyba że zmienisz kolumny co w teorii mogłoby się okazać łatwiejszym zadaniem chociaż z czasem dochodzę do wniosku że nic w audio nie jest proste ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podlacze sie do tematu. Też zakupiłem ten zestaw i mam podobne odczucia. Yamaha ma fajne funkcje sieciowe i ogólnie zestaw nie brzmi źle ale spodziewałem się czegoś wiecej. Facet w salonie mówił co prawda ze ampli jest dobry na start a później warto będzie zainwestowac w inny klocek ale nie wiedziałem że doznam tego po miesiącu :P najchętniej sprzedalbym yamahe i  kupił coś mocniejszego. Lubię muzykę elektroniczną 90% to trance, trochę brakuje mi kopa - zestaw gra czysto i równo choć widzę że idzie więcej wyciągnąć z tych kolumn. Chciałbym też nieco ocieplić dźwięk. Kable które posiadam to audioquest type 4. Proszę o jakieś wskazówki jak wyciągnąć więcej z tych kolumn może na początek lepsze kable za 300 400 zł mogą być używki po 1.5 m. Amplituner, wzmak + odtwarzacz sieciowy? Jesli tak to jaki? Zależy mi na funkcjach sieciowych - słucham muzyki przeważnie mp3/ flac z USB. Z góry dzięki za odpowiedzi. 

W ostateczności biorę pod uwagę pchnięcie 3 miesięcznych bowersow i zmianę na coś co yamaha występuje? Tylko co? Pomieszczenie 35 m2 wchodzi w grę przedni lub dolny bass reflex. Pozdrawiam 

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chemik1989 napisał:

Podlacze sie do tematu. Też zakupiłem ten zestaw i mam podobne odczucia. Yamaha ma fajne funkcje sieciowe i ogólnie zestaw nie brzmi źle ale spodziewałem się czegoś wiecej. Facet w salonie mówił co prawda ze ampli jest dobry na start a później warto będzie zainwestowac w inny klocek ale nie wiedziałem że doznam tego po miesiącu :P najchętniej sprzedalbym yamahe i  kupił coś mocniejszego. Lubię muzykę elektroniczną 90% to trance, trochę brakuje mi kopa - zestaw gra czysto i równo choć widzę że idzie więcej wyciągnąć z tych kolumn. Chciałbym też nieco ocieplić dźwięk. Kable które posiadam to audioquest type 4. Proszę o jakieś wskazówki jak wyciągnąć więcej z tych kolumn może na początek lepsze kable za 300 400 zł mogą być używki po 1.5 m. Amplituner, wzmak + odtwarzacz sieciowy? Jesli tak to jaki? Zależy mi na funkcjach sieciowych - słucham muzyki przeważnie mp3/ flac z USB. Z góry dzięki za odpowiedzi. 

W ostateczności biorę pod uwagę pchnięcie 3 miesięcznych bowersow i zmianę na coś co yamaha występuje? Tylko co? Pomieszczenie 35 m2 wchodzi w grę przedni lub dolny bass reflex. Pozdrawiam 

kable zostaw.  jesli wymiana klocka to NAD 326 + Bluesound NODE 2 ale bedzie mało mocy na Twoją powierzchnie

jesli kolumny to Focal Aria 926 lub 936 i bedzie więcej basu i po ciepłej stronie kolumna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak nad 326/355 wysteruje te kolumny ale zawsze możesz spróbować + jak wyrwiesz ze sporą zniżką arcam rplay do strumieniowania ja takie coś mam (z innymi kolumnami i na mniejszym metrażu) i jest spoko powinno na jakiś czas wystarczyć, jednak obawiam się że jeśli chcesz spory przeskok i spodziewasz się czegoś więcej to czasem trzeba się sporo nasłuchać żeby wybrać coś idealnie pasującego pod nasze preferencje - przynajmniej ja tak mam ;) i ceny sprzętu też rosną, naim nait 5si jest w dobrej promocji dla mnie za tą cenę nie kupisz nic lepszego (ale jak masz kiepską siec elektrzyczną to może trafo brumieć);) jest jeszcze rega brio czy arcam a 29 ale  (jeszcze)nie słucham aczkolwiek tą rege chwalą, a później już jest spory przeskok cenowy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemik1989 zanim zaczniesz topić kasę w rozwijanie sprzętu weź pod uwagę, że to proces nie mający końca. Pomyśl też, czy te pieniądze nie przydałyby się bardziej na przykład na wakacje lub inne zainteresowania.

RN602 moim zdaniem to fajny sprzęt. U mnie gra z b&w 684s2 i jest dobrze. Zanim tak było dużo czasu spędziłem szukając położenia kolumn i jeszcze więcej ustawiając niskie, wysokie i loudness. Wydaje mi się, że właśnie loudness jest kluczem do wysterowania szerokiego grona kolumn. Po prawdzie sprzęt stoi na dłuższej ścianie i basu mam więcej w sąsiednim pomieszczeniu ale w odsłuchowym brakuje go tylko przy bardzo cichym graniu. Niestety do następnego malowania temat nie do przeskoczenia. Krótko mówiąc, zanim zmienisz ze stratą prawie nowy amplituner poświęć trochę czasu na dobre poznanie go.

Przychodzi mi do głowy też jedna uwaga. Na forach anglo i niemieckojęzycznych i rn602 i 683 cieszą się dobrymi opiniami. Natomiast my Polacy ledwie od kilku czy kilkunastu lat możemy sobie pozwolić na zabawki które ma bogatszy świat a już szukamy dziury w całym. Po prostu nie potrafimy się niczym cieszyć. Nieważne czy to sprzęt hifi, motoryzacja czy hotel na wakacjach. Zawsze chcemy więcej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2018 o 22:45, chemik1989 napisał:

Podlacze sie do tematu. Też zakupiłem ten zestaw i mam podobne odczucia. Yamaha ma fajne funkcje sieciowe i ogólnie zestaw nie brzmi źle ale spodziewałem się czegoś wiecej. Facet w salonie mówił co prawda ze ampli jest dobry na start a później warto będzie zainwestowac w inny klocek ale nie wiedziałem że doznam tego po miesiącu :P najchętniej sprzedalbym yamahe i  kupił coś mocniejszego. Lubię muzykę elektroniczną 90% to trance, trochę brakuje mi kopa - zestaw gra czysto i równo choć widzę że idzie więcej wyciągnąć z tych kolumn. Chciałbym też nieco ocieplić dźwięk. Kable które posiadam to audioquest type 4. Proszę o jakieś wskazówki jak wyciągnąć więcej z tych kolumn może na początek lepsze kable za 300 400 zł mogą być używki po 1.5 m. Amplituner, wzmak + odtwarzacz sieciowy? Jesli tak to jaki? Zależy mi na funkcjach sieciowych - słucham muzyki przeważnie mp3/ flac z USB. Z góry dzięki za odpowiedzi. 

W ostateczności biorę pod uwagę pchnięcie 3 miesięcznych bowersow i zmianę na coś co yamaha występuje? Tylko co? Pomieszczenie 35 m2 wchodzi w grę przedni lub dolny bass reflex. Pozdrawiam 

Tzn. ?

Czego więcej ?

Konkrety jakieś ?

Jaki ten dźwięk jest dla ciebie a jaki byś chciał?

Pamiętaj o jednym Ty masz inny punkt odniesienia i wszyscy piszący na forum także mają swój własny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę coś ze swojego doświadczenia z B&W 683 s2- połączcie je z mało popularnym u nas Harmanem i posłuchajcie. Ponieważ szukam aktualnie wzmacniacza do tych kolumn pracują ciągle na starusieńkim amplitunerze kina domowego AVR 247 (9 letni), który (oczywiście wg mojego gustu) i w tym połączeniu pokonuje Yamahę 602 oraz 803, co więcej przy testach NAD-a 368 i rotela a12 różnica w dzwięku jest na tyle nieduża na korzyść nowych sprzętów za kilka tys. zł, że na razie pozostaje u mnie Harman. Wszystko testowane w domu.

I sam się zastanawiam czy rzeczywiście 9 letni amplituner kina domowego jest tak dobry, czy to po prostu przyzwyczajenie przez 9 lat do jego dźwięku. W tej chwili szukam sklepu, który wypożyczy mi jakiś nowy model Harmana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Automatic napisał:

I sam się zastanawiam czy rzeczywiście 9 letni amplituner kina domowego jest tak dobry, czy to po prostu przyzwyczajenie przez 9 lat do jego dźwięku.

I to, i to. Stary Harman potrafił zagrać, bo miał czym. Raczej nie porównywałbym go jednak do współczesnych wzmacniaczy stereo klasy wspomnianych nadów, Roteli i im podobnych.

Cytat

W tej chwili szukam sklepu, który wypożyczy mi jakiś nowy model Harmana.

Szkoda zachodu. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam serdecznie, posiadam amplituner NAD T757, chciałbym dobrać do niego kolumny. Zastanawiam się nad B&W 683 s2. Docelowo chciałbym stworzyć zestaw kina domowego. Budżet mały dlatego też rozglądam się tylko za sprzętem używanym. Wolę zapłacić 4k za lepsza używke niż nowy gorszy produkt. Na sam początek chce wspomniane wyżej kolumny aby NAD nie stał sam i się nie kurzy :) lubię basowe dźwięki, słucham głównie trance, muzyka klubowa ale od czasu do czasu nie pogardę dobrym rockiem. Podpowiedzcie jakie kolumny dobrać do mojego amplitunera. Poniżej pomieszczenie w którym chciałbym aby sprzęt cieszył ucho :) na pomarańczowo starałem się zaznaczyć ścianę przy której będą stały. 

IMG_20180917_091405.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...