Skocz do zawartości

Psujące się wejścia HDMI


Piotr Górski

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam ogromny problem ze sprzętem i nie mam pomysłu co z tym zrobić. Nie byłem też pewny w którym dziale zamieścić pytanie, więc z góry przepraszam jeżeli nie tutaj ten temat powinien się znaleźć.

Problem polega na tym, że stopniowo psują mi się wejścia HDMI amplitunerów, do których podłączona jest kablem HDMI karta graficzna GTX 1060. Kiedy w trakcie gry padło wejście HDMI starszego Pioneera, myślałem że to jego wina i najzwyczajniej przyszedł na niego czas...
Kupiłem nowy amplituner  - DENON x1300W, do którego ponownie podpiąłem poprzez HDMI komputer. Wszystko było ok przez dosłownie 3 dni... kiedy to znów w trakcie gry ,po kilku godzinach użytkowania ekran się wyłączył, po czym już nie załączył - padło znowu wejście w amplitunerze do którego podpięta byłą grafika.

Karta graficzna podpięta jest do 2 urządzeń - monitora, poprzez DVI, a także do amplitunera - poprzez HDMI.

Nie wiem co może być przyczyną ciągłych awarii, po usterce pierwszego Pioneera wymieniłem kabel hdmi więc to nie jego wina, ponadto - teraz, kiedy kartę graficzną podpiąłem bezpośrednio do projektora (z pominięciem amplitunera - boję się że padną kolejne wejścia...), od tygodnia wszystko działa bez problemów, wejście HDMI projektora nie psuje się.

Czy Wy, bardziej doświadczeni macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Wadliwa karta graficzna? Może co innego? Może występują jakieś przepięcia po kablu i można zastosować jakieś dostępne na Allegro zabezpieczenie antyprzepięciowe dla kabli HDMI (o ile to w ogóle działa)? Istnieje jeszcze możliwość zastosowania adaptera Displayport - HDMI (i np dodatkowo zabezpieczenia HDMI o którym wspomniałem) ale czy takie kombinowanie ma sens?

Na dzień dzisiejszy nie chcę ryzykować podpięcia komputera do wzmacniacza bo obawiam się że po kilku godzinach gry znowu nagle popsuje się kolejne wejście, a naprawa podobno jest bardzo kosztowna. Wspomnę jeszcze że karta graficzna ciągle jest na gwarancji.

Proszę Was o pomoc, moje pomysły niestety już się skończyły...

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...