Skocz do zawartości

Recommended Posts

Projekt zrobilem ponad miesiąc temu, ale zapomnialem umieścić go na forum.
Z dwudrożnych kolumn z zestawu DIORA wywaliłem fronty, zwrotnice, kabelki i wytłumienie. Teraz jest to konstrukcja trzydrożna z czterema głośnikami. Kolumna przedzielona jest przegrodą ze sklejki między niskim a średnim tonem. Górna cześć to konstrukcja zamknięta wytłumiona gąbką, a dolna część otwarta, czyli tzw. bass-reflex. Uniknołem dzięki temu zakłoceń. Gra naprawde przyjemnie. Spadają mi płyty ze stojaka, gdy słucham troszkę głośniej icon_smile.gif
Jest to mój pierwszy projekt, tym bardziej jestem z niego dumny. Najdrższe okazały się zwrotnice 3 drożne. Całość kosztowała około 300 pln, tanio bo kupuję u znajomego w sklepie i mam ceny "po znajomośći" icon_biggrin.gif
Kable w środku są teraz grubsze ok. 5x od poprzednich.
Maskownice, po delikatnych przeróbkach pasowały idealnie. Pierścień na niski ton także zapożyczyłem z pierwotnego zestawu. Nie miałem serca usunąć znaku Unitry z maskownic.

sorki za złe ustawienie zdjęcia icon_confused.gif

to bass reflexy o których pisałem

a to mój wzmak

A tak to wygląda w całości. W głebi widać drugą kolumnę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Moje konstrukcje sprzed 25 laty wyglądały nieco podobnie, choć wykończenie frontu było jakby lepsze. Zastanawiam się, po co montowałeś dwa gwizdki o sporej efektywności. Jeden w zupełności by wystarczył. No chyba, że były bardzo tanie i by ładniej wyglądało.
Ogólnie jak na pierwsze dziecko (bliźniaki), może być. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Zastanawiam się, po co montowałeś dwa gwizdki o sporej efektywności. Jeden w zupełności by wystarczył. No chyba, że były bardzo tanie i by ładniej wyglądało.


Gwizdki dwa ale mocowane tylko na dwie śruby? icon_wink.gif
Fajne, bo własne, ale czy lepsze?
Kiedyś też tworzyłem sobie kolumny, ale przestałem, bo ... szanuję dźwięk icon_wink.gif

Lepiej robią to specjaliści...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...