Skocz do zawartości

Nowa przygoda w stereo z Sansui na stare lata


Miro

Recommended Posts

Witam .

Jestem  nowym użytkownikiem. Postanowiłem wrócić do dźwięku stereo po niefortunnym   mariage'u z kinem domowym. Zaczynałem przygodę z muzyką na przełomie lat 70-80 od polskich "Klocków" Nie pamiętam nawet już symboli. Jedynie tylko gramofon Daniel mi się przypomina. Przeszedłem przez lata 90 te Pionieera, Technicsa . Poźniej był  ARCAM. Teraz jest  jeszcze                   NAD T 754 wraz z zestawem kolumn AE ESPRIT  309 ; 307 ; 301 subwoofer KEF PSW 2500;  DVD NAD T 533 ; NAD CD C 542.Jest jeszcze gramofon Technics SL 23 

Zawsze mi brakowało w moim sprzęcie ciepłego miękkiego basu i przestrzeni z wysokimi tonami . Postanowiłem, że chyba już najwyższy czas zmienć świat otaczających mnie dźwięków. Mam przeświadczenie że mogę to osiągnąć dzięki japońskim producentom. Od pewnego czasu bardzo zainspirowało mnie SANSUI ( słuchałem wzmacniacza owej firmy przy przesłuchaniu w sklepie z Audio Vintage w Warszawie ) Urzekł mnie dźwięk. Proszę nie pytać jaka nazwa. Nie pamiętam. Chcę zacząć tą przygodę własnie z SANSUI. I tu się pojawia pytanie do szanownych wielbicieli tej marki.

Czy to się uda?. Proszę o poradę.

Najpierw muszę sprzedać ten powyższy zestaw NAD' Może  zostawię  na razie CD i  gramofon.  Jestem z nich zadowolony. Patrzyłem na początek  na Sansui au alpha 607 dr. Jestem otwarty na rady z Waszej strony dotyczące wzmacniacza i kolumn.

Słucham dużo muzyki elektronicznej ,(zw. Szkoły berlińskiej Klaus Schultze,Tangerine Dreeam), ambientu, muzyki klasycznej  ale też znaczący czas poświęcam na rocka. Jak przy pierwszych wymienionych gatunkach NAD w miarę spełniał oczekiwania. To już przy rocku było ciężko ( perkusja, bas) No nie te brzmienia  

Pomieszczenie mam około 27 m2 

Kwotę chciałbym przeznaczyć na wzmacniacz max 3500 pln. Na kolumny max 3500 pln 

Będę wdzięczny za sugestie i pomoc 

Mirosław 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...