Skocz do zawartości

zestaw kina domowego RX-A1070 + B&W 683 S2 + 686 S2 + HTM62 S2


Jamato

Recommended Posts

Witam!

 

Zdecydowałem się na zakup kina domowego z amplitunerem Yamaha RX-A 870 względnie RX-A1070. Podoba mi się generalnie brzmienie yamahy. ma jednak problem z doborem kolumn do zestawu. Jeden z salonów oferuje do w/w amplitunerów kolumny Bowers & Wilkins 683 S2 + 686 S2 + HTM62 S2. Dodam, że cena jest dość atrakcyjna. Słuchałem tych amplitunerów z Pylonami Daimond 28 i brzmiały ładnie i selektywnie. Trochę mi brakowało basów, ale może to kwestia regulacji. Niestety Pylon nie produkuje subwooferów, a do planowanego zestawu zamierzam go dodać. W związku z tym moje pytanie. Co sądzicie o takim zestawie? Dodam, że sprzęt jest przewidziany do pokoju o powierzchni około 18 m2. Może jeszcze jakiś telewizor 55 - 65 " moglibyście polecić ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki.

Edytowano przez Jamato
zapomniałem dodać ostaniego zdania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Elektronika Yamaha i kolumny B&W osobno to bardzo dobre produkty, jednak w połączeniu ze sobą niestety nie są najlepszą opcją. Do amplitunera Yamaha zdecydowanie polecałbym kolumny o charakterze raczej cieplejszym, lepiej wypełnionym. Na pewno spójrz na zestaw Dali Zensor 7/1/Vokal z E-12F. To bardzo dobra konfiguracja, gwarantująca dobry, efektowny dźwięk kinowy i porządne stereo. Drugą opcją jest zestaw Monitor Audio Bronze 6 Set 5.1. To trochę bardziej swobodne, analityczne granie. Trzecią opcją jest system, oparty na brytyjskich kolumnach Kef serii Q, na front dając model Q750

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszcżegolnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi modelami elektroniki i kolumn, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać w naszym salonie. Jesteśmy salonem niezależnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i jakby ktoś z Was miał jeszcze jakieś sugestie to bardzo proszę. Rzeczywiście postaram się umówić na odsłuch. problem jednak w tym, że po pierwsze nie mieszkam w żadnych z miast,  w których mają swoje odziały salony Top-Hi, a terminy odsłuchów są dość długie, przynajmniej w salonie w Krakowie, do którego mam najbliżej. Poza tym zestaw Dali i Monitor jest jednak dla mnie za drogi. Muszę jeszcze dokupić odtwarzacz, kable no i telewizor, (o listwie nie wspominając), a mój budżet to maksymalnie 20 tys. zł za całość.       

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jamato napisał:

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i jakby ktoś z Was miał jeszcze jakieś sugestie to bardzo proszę. Rzeczywiście postaram się umówić na odsłuch. problem jednak w tym, że po pierwsze nie mieszkam w żadnych z miast,  w których mają swoje odziały salony Top-Hi, a terminy odsłuchów są dość długie, przynajmniej w salonie w Krakowie, do którego mam najbliżej. Poza tym zestaw Dali i Monitor jest jednak dla mnie za drogi. Muszę jeszcze dokupić odtwarzacz, kable no i telewizor, (o listwie nie wspominając), a mój budżet to maksymalnie 20 tys. zł za całość.       

Witam ja rozważam dokładnie ten setup co ty. Też niestety mam kłopot z umówieniem się z TOP HIFI, kontaktowałem się już raz z oddziałem Łódzkim w sprawie odsłuchu, mieli ściągnąc dla mnie pv1d i oddzwonić jak będzie (zależało mi żeby odsłuchać wszystko razem z pv1d). Minął miesiąc i zero odzewu, będę próbował w innym salonie może w Warszawie. 

Wracając do tematu co ciekawe znazłem bardzo negatywny test dotyczący yamaha rxa 860. Otóż podczas gdy ten apli dobrze daje w stereo, to przy przejściu na 5.1 moc spada gwałtownie do jakiś załosnych wartości 35 / kanał :

"With just two channels driven, the RX-A860 produced impressive 1kHz power tests that exceeded its 100 watts/ch rating.  However, once five channels were driven, the receiver went into heavy current limiting bringing the power down to a measly 35 watts/ch"

http://www.audioholics.com/av-receiver-reviews/yamaha-rx-a860

W tej sytuacji powstaje pytanie czy 870 ma ten problem czy nie? Moim zdaniem w tej sytuacji lepiej dołożyć do 1070. W zestawie z top hifi za 11.900 jest właśnie ta yamaha + 683s2, centralny i bodajże 686s2. Jak odejmiemy nawet 5,500 zł za 1070, to wychodzi ok 6.000 za cały zestaw 5.0 bowersa i to chyba nie jest głupi temat bo cena się robi podobna jak do analogicznych heco czy dalego, które przecież nie kosztują 3 tyś zł?

Co do TV to też szukam ale jedyne co ma moim zdaniem sens, to 65 cali i te LG B7 lub C7. Oled sony wychodzi koło 15 tyś, nie widzę sensu. Porządny led sony bez matrycy 50hz wychodzi 9 tyś, znowu nie widzę sensu lepiej dołożyć do LG...

pozdrawiam Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Dzięki za odpowiedź. Odnośnie Yamahy 870 to słuchałem tego zestawu łącznie z Pylonami Daimod 28 i Focal Aria 926. Odsłuch trwał prawie godzinę i słuchałem różnej muzyki od jazzu, poprzez rock, aż po metal  i to zarówno z płyt CD jak i SACD i DVD - Audio w konfiguracjach stereo jak i 5.1. Przyznam się, że specjalnej różnicy nie słyszałem. Jak dla mnie trochę mało było basu, ale może to kwestia ustawienia. Następnie obejrzałem fragment filmu z BD obraz świetny dźwięk też. Trudno mi się wypowiadać odnośnie ewentualnej wady 860. Natomiast odnośnie tej 870 niczego niepokojącego nie zauważyłem. Zgadzam się z Tobą, że być może warto rozważyć zakup 1070 skoro w  w/w konfiguracji jest tylko o 1.000 zł droższa. Od razu jednak zaznaczę, że jej nie słuchałem i nie wiem jaka jest różnica w dźwięku. Nie pisałem tego na forum, ale ja tez wysłałem e-mail kilka dni temu do Top-Hi i na razie bez odzewu. Może jest to spowodowane okresem przedświątecznym. Może też warto poczekać na zakup już po Nowym Roku. Będzie może i taniej, a na pewno spokojniej :). Co do TV to rzeczywiście podane przez Ciebie TV mają dobre opinie. Jednak nie mogę za bardzo przekroczyć budżetu. Poza tym mam uraz do firmy LG. Miałem trzy rzeczy tej firmy i z wszystkimi były problemy, ale faktycznie nie były to telewizory. 

 

Pozdrawiam,

Marcin.

           

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek8791 napisał:

Otóż podczas gdy ten apli dobrze daje w stereo, to przy przejściu na 5.1 moc spada gwałtownie do jakiś załosnych wartości 35 / kanał :

Sytuacja wygląda bardzo podobnie właściwie we wszystkich amplitunerach na tym poziomie. Niestety, setki watów na wszystkich kanałach obciążonych to coś, co potrafią amplitunery i końcówki mocy za wielokrotność ceny takiego RX-A860.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jamato napisał:

Nie pisałem tego na forum, ale ja tez wysłałem e-mail kilka dni temu do Top-Hi i na razie bez odzewu. Może jest to spowodowane okresem przedświątecznym. Może też warto poczekać na zakup już po Nowym Roku.

Próbowałem dzwonić do warszawy bodajże na andersa bo tam jeżdżę często ale nawet nie chcieli ze mną rozmawiać przez tel, nie zdązyłem nawet powiedzieć co chce kupić. Stwierdzili żebym przyszedł do salonu bo to jedyna szansa na jakąkolwiek rozmowę. Odpuszczam temat na "po świętach" tak chyba będzie lepiej, trzeba wylać sobie kubeł zimnej wody na głowę i poczekać z zakupami. 

Co do LG to mam niestety te same doświadczenia jedyny tv jaki w życiu oddałem do sklepu po rozpakowaniu w domu, to było właśnie LG. Ale jak oglądam teraz w sklepie ich oledy to nie widzę niczego co by im podskoczyło, wyglada na to że zmonopolizowali rynek tych matryc i im się udało. Zawsze wybierałem sony ale 6 tyś więcej za oleda sony to dla mnie trochę przesada.

 

 

 

4 godziny temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Sytuacja wygląda bardzo podobnie właściwie we wszystkich amplitunerach na tym poziomie. Niestety, setki watów na wszystkich kanałach obciążonych to coś, co potrafią amplitunery i końcówki mocy za wielokrotność ceny takiego RX-A860.

Chodzi o to że porównywali to np. z denonem i ten spadek mocy nie był taki duży jak przy 860. Ale wiadomo z testami bywa różnie. Dzięki za info.

pozdrawiam Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Sytuacja wygląda bardzo podobnie właściwie we wszystkich amplitunerach na tym poziomie. Niestety, setki watów na wszystkich kanałach obciążonych to coś, co potrafią amplitunery i końcówki mocy za wielokrotność ceny takiego RX-A860.

Dzięki za informację. Jeśli chodzi o Yamahę to jestem zdecydowany. Natomiast w zestawieniu z Bowersami to po prostu muszę posłuchać. Ze swojego - i nie tylko doświadczenia wiem, że jak zestaw nie będzie grał dobrze w stereo to w kinie domowym nie będzie też najlepiej i w zasadzie nie ma co dalej sprawdzać. 

10 godzin temu, maciek8791 napisał:

Próbowałem dzwonić do warszawy bodajże na andersa bo tam jeżdżę często ale nawet nie chcieli ze mną rozmawiać przez tel, nie zdązyłem nawet powiedzieć co chce kupić. Stwierdzili żebym przyszedł do salonu bo to jedyna szansa na jakąkolwiek rozmowę. Odpuszczam temat na "po świętach" tak chyba będzie lepiej, trzeba wylać sobie kubeł zimnej wody na głowę i poczekać z zakupami. 

Co do LG to mam niestety te same doświadczenia jedyny tv jaki w życiu oddałem do sklepu po rozpakowaniu w domu, to było właśnie LG. Ale jak oglądam teraz w sklepie ich oledy to nie widzę niczego co by im podskoczyło, wyglada na to że zmonopolizowali rynek tych matryc i im się udało. Zawsze wybierałem sony ale 6 tyś więcej za oleda sony to dla mnie trochę przesada.

 

 

 

Chodzi o to że porównywali to np. z denonem i ten spadek mocy nie był taki duży jak przy 860. Ale wiadomo z testami bywa różnie. Dzięki za info.

pozdrawiam Maciek

Mnie pewna życzliwa osoba poleciła sparować Yamahę z kolumnami podstawkowymi Dali Opticon 6. Ich testy na papierze są bardzo dobre. Wiem, że Denon paruje swoje zestawy m.in z głośnikami Dali. Nie słyszałem ich i nie jak brzmią. Problem polega na tym, że Duńczycy się cenią i skompletowanie zestawu wychodzi znacznie drożej niż kompletu z Bowersami. Jak już napisałem wyżej po prostu trzeba posłuchać obydwu. Może to po prostu kwestia preferencji. Tak na marginesie to kwesta Bowersów jest poruszana w dziale Stereo. W tej sytuacji ja też poczekam z zakupem po Nowym Roku, bez napalania się, be ze sprzętu mam być po prostu zadowolony i tyle, a  moją uwagę zwróciła po prostu promocja sprzętu. Poza tym sklepy też będą chciały pozbyć się towaru. Nie należy też zapominać o tym, że pierwsze Amplitunery z nowej serii prawdopodobnie pojawią się w kwietniu 2018 r., a więc ceny teoretycznie... :).  Co do telewizorów to ja mam starego Samsunga i na razie się nie psuje i też myślałem o tej firmie. Natomiast mnie determinuje wielkość telewizora, ponieważ ściana, na której chcę go powiesić jest ograniczona półką i 65 cali mieści się tak na styk. 

Marcin.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...