Skocz do zawartości

Słuchawki do TV - NETFLIXA. Dwie pary najlepiej 5.1


Recommended Posts

Witam

Chce kupić słuchawki do oglądania TV, a dokładnie do NETFLIXA i czasami filmów z USB. Moje założenia:

- budżet na dwie pary około 1000zł.

- bezprzewodowe

- na wymienne akumulatory AA lub AAA

- najlepiej AC3, DTS itp.  generalnie obsługujące dźwięk przestrzenny.

 

Oglądam z Żoną sporo filmów i w chwili obecnej nie chcemy kupować głośników, aplitunera etc.  Chcę głośniki z dobrym efektem przestrzennym i dobrym stereo. Nie mam 1500zł. na jedną parę bo aż takimi audiofilami nie jesteśmy.  

 

Edytowano przez Salah Ad-Din
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że słuchawki pracują wyłącznie w trybie stereofonicznym i nie są w stanie odtwarzać dźwięku przestrzennego ani dekodować formatów AC3, DTS etc. Może to zrobić amplituner kina domowego lub telewizor, do którego następnie podłącza się słuchawki i otrzymuje dźwięk... stereo. Oczywiście, taki amplituner może imitować dźwięk przestrzenny poprzez zabiegi psychoakustyczne, ale w dalszym ciągu będzie to dźwięk... stereo. Ponieważ jest obsługiwany tylko przez dwa kanały - lewy i prawy. Ponieważ Twoja głowa pomieści tylko dwa nauszniki, co wynika z tego że masz tylko parę uszu :))))

 

Co do słuchawek bezprzewodowych, tutaj wybór jest spory. Możesz to zrobić na dwa sposoby, albo radiowo

https://sklep.rms.pl/sennheiser-rs-120-rs120-sluchawki-bezprzewodowe

https://sklep.rms.pl/sennheiser-rs-110-rs110-sluchawki-bezprzewodowe

https://sklep.rms.pl/sennheiser-rs-160-rs160-sluchawki-bezprzewodowe

 

 albo przez Bluetooth korzystając z poniższego nadajnika i dowolnych słuchawek Bluetooth

https://sklep.rms.pl/mee-audio-connect-aft1-aft-1-dedykowany-do-sluchawek-bluetooth-nadajnik-transmiter-sygnalu-bluetooth-z-wejsciem-analogowym-i-optycznym-np-dla-telewizora-amplitunera-komputera

https://sklep.rms.pl/mee-audio-wave-af36-af-36-bezprzewodowe-sluchawki-nauszne-bluetooth-4-0

https://sklep.rms.pl/mee-audio-matrix2-matrix-2-af62-af-62-bezprzewodowe-sluchawki-nauszne-bluetooth-nfc-z-mikrofonem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK NA SZYBKO Z PRACY ODPOWIADAM, zadaję pytania :

- Telewizor z serii SAMSUNG KS7000 nie wiem czy ma dekoder ac3 ,ale ma WIFI i bluetooth

- Nie ma słuchawek z głównym głośnikiem i małymi wspomagającymi efekt przestrzenny ?

- co lepsze radio czy bluetooth ?

- czy przez bluetooth da się podłączyć równocześnie dwie pary słuchawek ?

Edytowano przez Salah Ad-Din
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder AC3 dekoduje plik z filmem. WiFi i Bluetooth służy do przesyłania danych, nie ma to nic wspólnego z dekodowaniem ścieżki dźwiękowej. To musi być dokonane wcześniej przez TV, Blu-ray, komputer lub amplituner. Nie ma czegoś takiego jak słuchawki, o których piszesz. A jeśli by były to nic nie wniosa nowego. Przez Bluetooth da się podłączyć dwie pary sluchawek, radio ma dłuższy zasięg, Bluetooth max 10m, realnie 5m. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre słuchawki gamingowe mają po kilka głośników w słuchawce dla poprawy efektów przestrzennych. Są to z reguły słuchawki przewodowe wymagające podłączenia kilkoma wtykami jack do komputera. Nie należy tego mylić z rzadkimi przypadkami kilku głośników w słuchawkach stereo gdzie przetworniki o różnych rozmiarach lub czasem różnego typu działają podobnie jak w kolumnie wielodrożnej i mamy wtedy tylko 2 kanały. Te wieloprzetwornikowe słuchawki gamingowe z reguły nadają się wyłącznie do gier w przestrzeni wirtualnej 3D. To tak gwoli wyjaśnienia odnośnie dźwięku przestrzennego w słuchawkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Salah Ad-Din napisał:

rms.pl źle mnie zrozumiałeś. Doskonale wiem co to AC3, WIFI itp.  Napisałem że nie wiem czy mój TV ma dekoder AC3 ,ale wiem że ma WIFI i blue...  Nie napisałem nic o tym że to to samo :)

 

co do słuchawek to lepiej :

Sennheiser RS 160 czy 165  i czy mają wymienne aku AA,AAA ?

Tak mają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych słuchawkach użyto transmisji cyfrowej bez kompresji. Kompresji w bluetooth też bym się aż tak bardzo nie bał, szczególnie gdy jest aptx. Tyle że słuchawki bluetooth raczej nie kupisz z wymiennymi akumulatorami. Słuchawki tego typu mają zwykle inne zalety funkcjonalne.

Nawiasem mówiąc DTS i AC3 to systemy kompresji dźwieku.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak DTS i AC3 to kompresja ,ale kompresować coś co jest już skompresowane to inna bajka :) 

aptx i bluetooth bardziej się przyda do Spotify na moim telefonie. Radio w RS160 już nie będzie tak funkcjonalne.

No dobra ,ale jeśli chodzi o jakość dźwięku to prócz tych co polecił RMS jest coś jeszcze godnego ? może SONY ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nic konkretnego w tym przedziale cenowym chyba nie polecę. Za to warto odpuścić sobie słuchawki radiowe o transmisji analogowej. Z reguły jest to transmisja FM i słuchawki takie przypominają słuchanie radia na słuchawkach. Szumy szczególnie wtedy przeszkadzają w cichych fragmentach filmu. Większość słuchawek Sony z jakimi miałem do czynienia działało na tej zasadzie. Przy słuchawkach bluetooth szczególnie w niektórych modelach może przeszkadzać spore opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu. Były kiedyś w sprzedaży fajne i tanie słuchawki Blaupunkt Comfort 112 Wireless idealnie się nadawały do muzyki i filmów. Ich wygląd był mniej efektowny od RS160. Od dawna niema ich już w sprzedaży. Można je podłączyć do komputera wyłącznie po USB lub do dowolnego sprzętu złączem jack lub RCA. Nadajnik z wbudowanym akumulatorem a same słuchawki na 2 paluszki R3. Na parze akumulatorów pracują około doby. Pewnie jak dobrze poszukać znalazły by się jakieś podobne.

Jeśli Twój TV obsługuje tryb nadawania dźwięku przez bluetooth w multipoint, to szukał bym raczej słuchawek działającym w tym środowisku. Słuchawki tego typu są ostatnimi czasy coraz popularniejsze. Jest ich duży wybór. Jeśli czas pracy na jednym naładowaniu jest długi, nie jest konieczna potrzeba łatwo wymiennych akumulatorów lub baterii.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Salah Ad-Din napisał:

RS 160 są na radio, a czy sygnał przesyłany w ten sposób nie podlega kompresji ? bo ponoć w przypadku Bluetooth tak jest.

W przypadku oglądania filmów z Internetu nie zawracałbym sobie tym głowy. Sennheiser opanował tę technologię do perfekcji, słuchawki grają znakomicie, praktycznie jak przewodowe w tej samej cenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te filmy oglądane z internetu maja o wiele lepszą jakość niż DVD.  4K, HDR, 5.1  staje się standardem w NETFLIXIE.  Napisałem specjalne że do netflixa bo tam jakość jest wysoka i żadna inna stacja Polsat, cyfra etc. nawet nie zbliża się do niego

Edytowano przez Salah Ad-Din
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dość oczywiste. 160 To słuchawki z nadajnikiem który sprawdza się również w zastosowaniach mobilnych, 165 jest wyposażony w stację dokującą z funkcją ładowania słuchawek która pełni funkcje również wieszaka na nie. Łatwo przeczytać ze ta stacja dokująca obsługuje do 2 słuchawek równocześnie. Różnią się jeszcze wyglądem. Do RS 165 można dokupić Sennheiser HDR 165, to są same słuchawki bez tej stacji dokującej jako drugie, taniej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki plan - Dwa wyjścia :

- kupię  jedną parę RS165 a drugą coś na bluetooth. Nie wiem czy mój TV może nadawać równocześnie dźwięk ba bluetootha i na RS. Będzie mobilnie i pod TV

- lub kupię RS165 + HDR165  .Nie wiem czy warto dopłacać do rs175.

Szkoda ,że prócz MobyDicka nikt nie ma doświadczenia na forum odnośnie słuchawek :/ 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto dopłacić do rs 175 bo posiadają 2 wejścia w stacji dokującej a jedno z nich jest cyfrowe i to było by najbardziej wskazane przy współpracy z TV. Do tego w przyszłości możesz do nich dokupić drugie same słuchawki tej firmy kompatybilne z nadajnikiem podobnie jak w modelu 165. Nie wiem czy musiał by to być hdr 175 czy wystarcza hdr 165. Za resztę możesz kupić słuchawki bluetooth. Bo jeden głośnik bluetooth działał z tym TV ?

Wyjście cyfrowe powinno działać gdy używasz bluetooth. Wyjście analogowe w TV to najprawdopodobniej będzie tylko słuchawkowe, a to może odcinać dźwięk po umieszczeniu wtyku jack w jego gnieździe. Łatwo to sprawdzić z podłączonym np. głośnikiem i po umieszczeniu dowolnej wtyczki słuchawek w gnieździe.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby  sprawa się troszkę skomplikowała :)

Po pierwsze rs165 na pewno odpadają bo w swoim TV mam tylko audio światłowodem wyprowadzone, nie ma analogowego. Żona mówi że można się pomęczyć z kabelkami i jej wystarczą nasze stare słuchawki sennheiser hd202. Tylko jak kupie rs 175 to i tak nie mam jak podłączyć hd202 bo ta stacja nie ma wyjścia na podłączenie dodatkowych słuchawek kablem [ chyba ]. Na domiar złego jak czyta o słuchawkach to piszą wszędzie ,że jak nie mam daleko TV [ mam 3.5m ] to kabel jest lepszym rozwiązaniem. Dobra lepszym ,ale i tak nie mam jak podłączyć na raz słuchawek po przewodzie równocześnie : /

 

tu jakiś ranking słuchawek do TV :

https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-usage/home-theater-tv    - jest gdzieś tu lista ponad 100 modeli

 

Swojej Asi włączyłem na telefonie netflixa i uruchomiłem film na HD202 i była bardzo zadowolona.

 

wiem  motam się ,ale nie wiedziałem nawet że mój TV [ Samsung UE65KS7000 ] nie ma wyjścia standardowego na  słuchawki :/ tylko światło..

Edytowano przez Salah Ad-Din
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w specyfikacji jest ze niema żadnego wyjścia audio analogowego, tylko cyfrowe optyczne i bluetooth z obsługa słuchawek. Nie piszą ile na raz może obsłużyć. Taka sytuacja praktycznie uniemożliwia podłączenie wielu modeli słuchawek tylko z wejściem analogowym. Do podłączenia słuchawek przewodowych potrzebny byłby DAC z wzmacniaczem słuchawkowym. Widać że założyli do tego TV będzie się używać słuchawek Bluetooth sprzęt av podłączy się po hdmi, a audio cyfrowym optycznym.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...