Skocz do zawartości

kino domowe jvc dvd player xv-tha10r brak dzwieku z tv


0krzysiek1

Recommended Posts

Kabel optyczny który masz podłączony do TV -czy na drugim jego końcu masz czerwone światełko (tę końcówkę podłączałeś do amplitunera)?

Sprawdź czy Twój amplituner ma sprawne wejścia optyczne podłączając do niego jakieś inne urządzenie niż TV. Czy masz w dekoderze prawidłowo wybrane źródło (np. MD) i złącze (optical)?

Czy w TV świeci się na czerwono w wyjściu optycznym?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak weryfikowałem... jak podłacze kabel optyczny z wyjscia digitalout optical to swieci sie na czerwono koncowka a z wejsc digital in md i dbs nie swieci sie....

gdybym miałw tv wyjscie sluchawkowe to przez aux bym podłaczyl bo muzyke z telefonu czy laptopa idzie puszczac.... ale niestety w tv brak wyjscia sluchawkowego....:/

i juz 3 dzien z tym walcze i trace sile i nerwy na to.... tez probowałem chinchem głos puscic na aux i nic....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć dźwięk z dekodera to musisz mieć włączone wyjście cyfrowe. Podobnie w TV. A jakiego typu masz wyjście cyfrowe w TV ? Po pierwsze wszystkie podłączenia trzeba robić przy wyłączonym sprzęcie. W przeciwnym wypadku grozi to uszkodzeniem wejścia lub wyjścia i wtedy nic nie będzie działało. Do tego może się okazać że trzeba ustawić format dźwięku na wyjściu cyfrowym jako PCM lub LPCM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i juz 3 dzien z tym walcze i trace sile i nerwy na to.... tez probowałem chinchem głos puscic na aux i nic....

w dekoderze mam s/pdif a w tv out digital optical.... jak podłaczylem kablem dekoder z odtwarzaczem i zmienilem w ustawieniach wyjscie dzwieku cyfrowego z s/pdif a nie hdmi to glos w tv sie wylacza a na kino i tak nie podaje....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem...

czyli jest to takie centrum medialne  ... na obrazkach występuje z dedykowanym systemem głośników.

Moze napisz co masz do niego jeszcze, co chcesz osiągnąć i jak w tej chwili masz podłączone.

Na spokojnie step by step ;)

z tego co widzę masz tam jedno wyjście optyczne i 2 wejścia oraz jedno koaksjalne.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak... do kina mam podłaczony subufer jvc przez conector to sp-pwa10 i pod subufer 3 głosniki... a chce po prostu dzwiek z tv puscic na te kino lub z dekodera. i w tej chwili mam podłaczony subufer do tego odtwarzacza no i pod niego 3 głosniki i dodam ze jak podłacze telefon czy laptopa przez aux to wszystko gra... nie chodzi mi o obraz z kina tylko o dzwiek. pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzalem i przetlumaczylem instrukcje....dekoder do tv prez hdmi z tv kablem optycznym pod odtwarzacz... w tv ustawione wyjscie dzieku cyfrowego auto... i siedze teraz przy kinie i pstrykam pilotem.. i zmieniam co chwile tym przyciskiem analog/digital tylko ze ta funkcja dziala mi tylko jak mam właczone aux lub dvd... 

 

 a na vcr  tv/dbs tape/mid wogole nie reaguje na analog/digital

wymienie tv zeby mialo wyjscie sluchawkowe i bedzie po problemie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...