Skocz do zawartości

Dla odtwarzaczy CD które mają problem z CD-R ami


Fafniak

Recommended Posts

Oczywiście nie jest to uniwersalna rada ale w niektórych przypadkach może się sprawdzić.

Mój MF E61 nie lubi CD-R ów i nie BARDZO nie lubi porysowanych płyt

Wczytuje praktycznie każdego CD-Ra ale z odtwarzaniem ma problem. 1szego utworu nie odtwarza nigdy, drugi czasem czwarty i te dalsze potrafi czasem odtworzyć ;)

Ale okazało się że akceptuje jednak jakieś CDRy :)

Na 2 pierwszych zdjęciach, widać 3 CDRy i jedną płytę tłoczoną.

DSC07111.thumb.jpg.b3e24e6563253e5981319b31d4df9f3b.jpgDSC07113.thumb.jpg.adaeee66aa7f1297003694f337cad961.jpg

 

2 pierwsze płyty u góry zdjęć to najczęściej spotykane płyty do nagrywania. Widać że są ciemniejsze i mają zupełnie inną barwę

U dołu po lewej cdr który jest zbliżony "barwowo" do płyty tłoczonej która jest po prawej na dole. Różnica w poziomie odbicia światła nie wynika tylko z różnic barwy

Zdjęcie poniżej przedstawia płyty których NIE CZYTA mój odtwarzacz ale następna fota to płyty które spokojnie są odtwarzane.

DSC07115.thumb.jpg.cea6d133a10c79187d9b21a001c0fc44.jpgDSC07114.thumb.jpg.a8c4dc5210c78ad35c74610d669a157f.jpg

 

Zanim ktoś rozpędzi się z interpretacjami tego wpisu.

- wklejam to jako ciekawostkę, może się komuś przyda

- tworzę kopie swoich CD które np. mają rysy a EAC potrafi zrobić kopię praktycznie wolną od błędów

- znajomy ma zespół i czasem coś przynosi

- słucham czasem w spokoju kopii i jak mi sie podoba to kupuję oryginał

 

edytka:

 

a to zdjęcie rysy z którą nie radzi sobie mój odtwarzacz a original 2008F czasami sobie radzi a czasami nie....

KRY_9207.thumb.jpg.c6da1ac47d567bd981aadcb4b2f92a6f.jpg

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...