Skocz do zawartości

Denon AVR-X3400H + Dali Zensor 7 5.0


AM80

Recommended Posts

Witam. 

Postanowiłem wymienić swoje wysłużone kino domowe. Po lekturze portali i forów i przemyśleniu własnych oczekiwań praktycznie zdecydowany jestem na zestaw Denon AVR-X3400H z głośnikami Dali Zensor 7 5.0. W jednym ze sklepów audio otrzymałem ofertę kupna zestawu za 7600zł co wydaje mi się ceną w miarę sensowną. Wcześniej rozważałem zestaw z Denonem avr x2400h ale różnica w ofertach była na tyle mała, że bardziej opłaca się trochę dopłacić i mieć wyższy model amplitunera. Z związku z tym moje pytanie czy w tej cenie to dobry wybór czy może jednak da się wybrać coś ciekawszego. Ogólnie zestaw ma służyć w równym stopniu do tv i filmów, gier na Playstation oraz muzyki. Słucham prawie wszystkiego oprócz jazu i hip hopu ale powiedzmy, że preferuję rock (Deep Purple itp), czasem metal symfoniczny (Nightwish itp) ale zdarza się też muzyka klubowa czy poezja śpiewana (Sdm). Pokój, w którym będzie stał zestaw ma ok 25m2 i jest w kształcie prostokąta. Zastanawiałem się jeszcze nad kolumnami Klipsch R-26F zamiast DZ7 ale z opinii wynika, że grają one bardziej agresywnie i mogą nieco męczyć a niestety brak jest czasu na odsłuchy. Max kwota jaką mam przeznaczoną to 8tys bo gdzieś trzeba postawić granicę zwłaszcza, że aż tak wielkim audiofilem nie jestem.

Z góry dziękuję za opinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Dzień dobry.

Rzeczywiście konfiguracja Denon AVR-X3400H / Dali Zensor 7 Set to bardzo ciekawa opcja, biorąc pod uwagę wielkość salonu i wymagania. Gdybyś był zainteresowany zakupem, zapraszam do kontaktu i powołanie się na forum, przygotujemy dla Ciebie indywidulaną, atrakcyjną ofertę.

Ewentualne alternatywy - Klipsch rzeczywiście zaoferuje bardziej jasny, agresywny, twardy dźwięk. Natomiast warto także rozważyć konfigurację, opartą na kolumnach Tannoy Mercury 7.4 Set lub Monitor Audio MR6 Set 5.0. Tannoy to także raczej miękki, ciepły, spójny charakter. Monitor Audio to bardziej otwarte, swobodne granie, chociaż nadal bez agresywności.

Na koniec propozycja polskiego zestawy Pylon Audio Sapphire 25 Set 5.0. To dynamika, szybkość, energia połączona z dobrą spójnością, plastyką i wypełnieniem.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi rozwiązaniami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...