Skocz do zawartości

Kolumny naścienne + subwoofer do muzyki. Budżet 6.000zł.


Tomasz Kępa

Recommended Posts

Witam.

Ze względów czysto estetycznych jestem zmuszony do wyboru kolumn naściennych (im mniej odstające od ściany tym lepiej), natomiast wybór ten mogę lekko zrekompensować subwooferem.

Zestaw ma służyć tylko do muzyki (różne gatunki, przyjmijmy że to co ogólnie nadają w radio i tv). Źródła: TV, TV Youtube, LAN radio internetowe.

Wstępnie jeśli chodzi o naścienne to brałbym Canton GLE417, natomiast jeśli chodzi o subwoofer to nie mam jeszcze żadnych typów.

Na chwilę obecną zagra to z leciwym już Onkyo TX-SR607 (do kompletu miał 5.0 Klipsch Synergy, jestem średnio zadowolony w pomieszczeniu 17m2), ale dopuszczam zmianę a nawet chęć na coś innego (wiem, że polecilibyście coś stricte stereo, ale tutaj też będe raczej zmuszony do kombinowania ze sprzętem z dostępem do sieci np. Pionerer XC-HM86D lub podobne).

Zakładam budżet max 5.000-6.000zł na kolumny naścienne i subwoofer oraz max 3.000 na wzmacniacz/amplituner. Oczywiście im mniej tym lepiej, wszystko zależy od tego czy zestaw za 8.000 zagra o wiele lepiej niż ten za 5.000.

Pomieszczenie ma ok 40m2, załączam pogladowy obrazek gdzie na zielono zaznaczam rozmieszczenie kolumn naściennych, na czerwono subwoofer miejsce preferowane, na żółto plan B i niebiesko plan C. Pytanie który układ jest najlepszy a który najgorszy.

Pozdrawiam

 

Catturazz.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

na pewno kolumny naścienne wiążą się z pewnymi kompromisami jakościowymi, szczególnie w tak dużym salonie. Ale jeśli nie ma innej opcji, zaproponowałbym Ci zestaw Kef T301, który wspomógłbym subwooferem REL T/7I. Kolumny są bardzo płaskie, wyglądają bardzo elegancko i oferuję jak na tego typu konstrukcje bardzo wysoką jakość dźwięku. Subwoofer to bardzo dobra konstrukcja, dedykowana do dobrych systemów stereo. Bez problemu taki zestaw nagłośni Twój salon.

Na pewno warto w przyszłości wymienić elektronikę na coś lepszego. Jeśli masz miejsce, to spójrz na jeden z amplitunerów stereofonicznych sieciowych np. Onkyo TX-8250 lub Yamaha R-N602. W przypadku urządzeń all-in-one spójrz koniecznie na bardzo dobry Pioneer NC-50DAB.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Cantony nie ogarną takiego pomieszczenia. Ogółem, zbudowanie płaskiego głośnika naściennego to mega wyzwanie i chyba tylko jedna firma poradziła sobie z tym w jeszcze rozsądnej gotówce. 

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-mythos-xtr-40-xtr40-glosnik-scienny-pasywny-do-podwieszenia-1szt

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-mythos-xtr-50-xtr50-glosnik-scienny-do-podwieszenia-1szt

i do tego firmowy subwoofer

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-prosub-800-pro-sub-800-subwoofer-aktywny-1szt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu miałbym to robić ? :)  Sam nie jestem fanem głośników tego typu. Wiem jednak że coś takiego sprawdza się w instalacjach naściennych zaskakująco dobrze i mam to gdzieś kto to gdzie kupi. A można tego typu głośniki kupić w starszych wersjach np. jako używane.

Warto wspomnieć o głośnikach przewidzianych do montażu w ścianach. To już wymaga wykonania wnęk na nie. W tej dziedzinie jest również spory wybór u różnych producentów.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...