Skocz do zawartości

Sieciowy ampli


alarec

Recommended Posts

Hej, 

Przyszła taka pora że moja skromna wieża pamiętająca czasy Mieszka I przestała mnie zadawalać.
W związku z czym rozglądam się za nowym sprzętem.
A że jestem wygodnym, i lubie gadżety to wymyśliłem by to był aplituner sieciowy.

  1. Będzie to raczej stereo. Chyba że ampli będzie miał większą ilość wejsć to możliwe że w przyszłości podłaczył bym ze 2-3 dodatkowe głośniki (raczej bezprzewodowe)
  2. Muzyka ze wszystkich rodzajów, nieco spokojnej, troche popu, hip hopu, R&B, D&B, chyba najwięcej reege. Preferuje raczej czyste brzmienie z dynamicznym basem. Czasami wpadnie jakiś film.
  3. Teraz najbardziej istotne: Co by miało być podłączone do tego sprzętu?
    - telewizor (na stałe) [dekoder mam z cyfrowego polsatu]
    - konsola PS3 (ale coraz mniej jej używam)
    - wszelka muzyka przez bloetoth (lub sieć / z telefonu)
    - interesuje mnie też radio i radio sieciowe (mam też subskrypcje na tidal'a)
    - muzyka z itunes przez AirPlay
    - mam serwer NAS QNAP, więc fajnie gdyby było DLNA czy jakiś inny sposób do strumieniowania muzyki (siec mam 2.4 i 5ghz)
  4. Pokój to jest duży salon połączony z jadalnią, w formie prostokąta, ok. 38m2. W jednej części jadalnia, w drugiej TV, audio i kanapa na przeciwko odbiorcy.
    Jest to dom piętrowy, więc fajnie by można było zmieniać muzykę z telefonu z drugiego (pierwszego) piętra.

Budżet: Rozglądałem się za czymś w okolicach 1500zł (może byc taniej, ale niewiele drożej :))

Narazie chciałem sam amplituner, a z czasem dokupić do tego głośniki. Ale może np. w 2tys zł (albo niżej) można się zamknąć w sprzęcie audio dla moich potrzeb. To wtedy mógłbym kupić wszystko na raz.

 

patrzałem na amplitunery (mógłby być też używany):
- YAMAHA RN-301
- yamaha R-N303D
- ONKYO TX-8050
- Denon AVR-X1300W
- YAMAHA RX-V481
- inne

 

Niestety przez ostatnie lata w ogóle się nie interesuje sprzętem audio, stąd moja ogromna prośba o pomoc.
Chehiałbym by sprzęt spełnił moje oczekiwanie, ale niewiem na jakie dokładnie funkcje mam patrzeć.
A warto by było wybrać kilka modeli przed wybraniem sie do salonu odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli zależy Ci na nowoczesnym amplitunerze sieciowym, umożliwiającym stworzenie nagłośnienia wielopomieszczeniowego, zwróciłbym Twoją uwagę na dwa amplitunery - Yamaha R-N402D oraz Pioneer SX-N30DAB. Obydwa amplitunery oferują pełną funkcjonalność sieciową, Yamaha jest dodatkowo wyposażona w Music Cast. Brzmieniowo Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma, Pioneer jest trochę spokojniejszy, bardziej łagodny.

Na pewno odradzam w Twoim przypadku wybór amplitunera wielokanałowego, w podobnym budżecie kupisz znacznie gorsze urządzenie pod względem jakości dźwięku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przelotem w salonie denona. 

Gadałem z gościem tam pracującym o denonie 1400x akurat a jakimś mniejszym/ladniejszym - niestety jeśli o salon chodzi i wspólna kasę to żona też musi mieć swoje zdanie. A amplituner yamahy jej się strasznie nie podoba.

Wracając do tematu: chłopek powiedział że marantz 611 zagra znacznie lepiej w stereo z podlogowkami niż 1400x.

Jak on wypada do yamahy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno klasyczne amplitunera typu wspomniana Yamaha R-N402D zabrają lepiej niż systemy mini all-in-one, natomiast jeśli już musimy zbudować system na właśnie takim niedużym amolitunerze, spójrz na dwa ciekawe urządzenia - wspomniany Marantz MCR611 oraz równie atrakcyjny Pioneer XC-HM86D. Obydwa zestawy trochę różnią się brzmieniem - Pioneer jest szybki, dynamiczny, analityczny, bardzo swobodny. Marantz jest natomiast bardziej łagodny, ciepły, miękki. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniego doboru kolumn.

Przyjrzyj się proszę naszym zestawom promocyjnym z kolumnami, jest kilka ciekawych propozycji, zbudowanych na bazie zestawu Marantz i Pioneer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...