Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Dnia 3.09.2019 o 09:14, Kraft napisał:

Autor pisze "zmodyfikować", więc może chodzić o przygotowywanie specjalnych wersji kolumn pod konkretne redakcje.

 

Jeśli by tak było to było by to oszustwo. Szczerze w to już nie wierzę. Nie we współczesnym świecie. Myślę że to dało by się wykryć.

Chociaż.....

Moby tylko ostatnia konstrukcja mnie przekonuje:)dlaczego? Bo jest ładna 🥰😍 i nie jest tubowa. To dwu drożna konstrukcja tannoya z dual concentric a nie głośnik szerokopasmowym 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Westminster Typ obudowy Compound horn , czyli tubowa.

Tuba od tylnej strony membrany jest zwinięta wewnątrz i z przodu jest niewielka tuba dla średnich częstotliwości.

4e6cc3e812112a26d325d8b766bd4ddc.jpg

Konstrukcje tubowe są stosowane nie tylko w układach z głośnikami szerokopasmowymi.

Przynajmniej 6 konstrukcji ze zdjęć wcześniejszego postu są wielodrożne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rodzaj obudowy ze zwiniętą tubą basową Tannoy stosuje od dawna. Wywodzi się ona z konstrukcji do ustawienia w narożu pomieszczenia z trójkątnym tyłem. Jednak stosuje je od dość dawna chyba wyłącznie w topowych kolumnach Westminster. W tańszych modelach z serii Prestige jak np. Yorkminster tunele bass-refleks są już tylko usytuowane w taki sposób jak wyloty tuby modelu najwyższego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Endow Audio zaprezentowała kolumnę głośnikową nowego typu. Cudo nazywa się FS301 i posiada bardzo oryginalny zestaw 9 (?) głośników szerokopasmowych. Patent zwie się Point Array i ma symulować źródło punktowe. Dodatkowo jest to też rozwiązanie upraszczające zwrotnicę (Passive Signal Processor Technology), ale z opisu nie zrozumiałem dokładnie jak działa.

W każdym razie coś nowego.

https://endowaudio.com/

prod-fs301-dimensions.png.da0e89c6bb1bfb10f6e39027040128e0.png

tech-orb-slight-left.png.a1fe6b353d2294e47664c3debcb4e754.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podobnego głośnika nie robił bang and bang (olufsen)?

https://www.bang-olufsen.com/en/speakers/beolab-90?variant=beolab-90-silver-white

 

Co prawda nie szerokopasmowy. Ale też nadrobione tych głośników każdy w inną stronę. 

Kilkanaście lat temu takowe kolumny, aczkolwiek też nie szerokopasmowe robił bose. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych konstrukcjach chodzi o generowanie dużej ilości fal odbitych dla uzyskania efektu stereo w szerokim polu w stosunku do kolumn tradycyjnych. Ich brzmienie raczej nie jest adresowane do audiofilów, a raczej dla ludzi którzy chcą z przyjemnością posłuchać muzyki w domu bez wnikania w niuanse brzmienia sprzęty i przewodów którymi jest on połączony. Bardzo charakterystycznym dla tego producenta rozwiązaniem były od dawna kolejne generacje Bose Acoustimass-ów. Kompletnych zestawów audio w których często jednostka sterująca znajduje się w zasieku użytkownika. Końcówki mocy napędzające głośniki są wbudowane w subwoofer i towarzyszą im niewielkie satelity.

home-theater-systems-wireless-bose_8711_

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose 901 polecam mk4 byly bardzo popularnymi kolumnami. Sluchałem z 5 modeli roznych bose.

Zdobyly uznanie audiofili, ale widocznie Ci co ich nie znali na altusach sluchali ;)

A brzmienie? Tylko efekciarskie, bez rewelacji.

901 wogóle grały odbiciami i plamami. Raczej nie bylo mowy o separacji instrumentow. Jakbys ich nie ustawił było szeroko i czasem zaskakujaco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beolab 90 miałem okazje słyszeć w salonie Bose, jednak z powodu uderzającego basu po dwóch utworach podziękowałem za prezentację. Nie zrobiły na mnie pozytywnego wrażenia. Za to najlepsze kolumny jakie słuchałem to były niepozornie wygladające Boenicke W13. Posiadają  autorskie rozwiązania jak membrana z drewna i swingujące podstawki. w13_01.thumb.jpg.88826693a5a64ec2f92ef51d60f90c4b.jpg

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...