Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

A tu inny sposób na poprawę brzmienia systemu - generator pioruna ACOUSTIC REVIVE - RR-888 Ultra Low Frequency Generator (685 $). Urządzenie generuje falę o bardzo niskiej częstotliwości 7.83 Hz (takiej, jak prawdziwy piorun), co powoduje oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu odsłuchowym z zakłóceń.

"powietrze w pomieszczeniu wydaje się mniej ciężkie, bardziej giętkie, a dźwięk systemu nabiera płynniejszego, łatwiejszego charakteru."

https://www.musicdirect.com/store/acoustic-revive-rr-888-ultra-low-frequency-generator

AARRR888_.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MobyDick napisał:

Jest kilka powodów dla których dźwięk może brzmieć inaczej. Po pierwsze często w systemie operacyjnym ustawiamy parametry wyjściowe dźwięku i do takich wartości mogą być konwertowane np. na HDMI 24bit/48kHz , na wyjscie optyczne 24bit/96kHz. Inny  powód to to że błędy wynikające z transmisji optycznej mogą mieć inna charakterystykę statystyki niż te w elektrycznym HDMI.

Trafne spostrzeżenia :) widziałem ustawienia w windowsie ,że można tam te parametry zmieniać. Tylko którym kablem jest "lepszy" dźwięk ? Nie jestem pewien czy nie optykiem ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Kraft, nie sądzisz chyba, że otwieram linki, ktore wrzucasz.

Skoro nie przeprowadzałeś tych testow to są niewiarygodne. Staraj się bardziej ;).

Nie odpowiedzialeś na pytania o swoje testy. Żadnych? Chcesz powiedzieć, ze od roku nie rozwinołeś się?

Audiofile mają jakieś śluby czystości w ramach których nie czytają testów ? Ale w takim razie po co są tobie te informacje?

Myslę że gdybyś jednak przeczytał, to zmieniłbyś tak bardzo negatywne zdanie na temat tego testu ;)

@audiowit - zacznij używać słownika bo zęby bolą ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit minimum szacunku do rozmówców należałoby zachować. Ilość błędów w twoich postach jest duża, być może masz kłopot (ja mam) ale od tego mam „wspomagacz” w postaci słownika. Jeżeli dostrzegam błąd to staram się go poprawić. Tobie sugerowałbym to samo, tym bardziej że nie jest to ciężka praca.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pboczek napisał:

Czy Ty też uważasz że to jakie są źródło i wzmacniacz nie ma znaczenia?

Skoro mierzymy to, jakie zmiany wprowadza kabel, to źródło sygnału nie ma chyba znaczenia. Jaki sygnał nie popłynie, to kabel go i tak zniekształci lub nie. Jeśli uważasz inaczej, to uzasadnij proszę Swoje stanowisko.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, audiowit napisał:

 nie rozwinołeś się?

W sytuacji gdy doświadczony użytkownik pisze w ten sposób do mniej doświadczonego, wyglada to dość żenująco i śmiesznie.

Ale znacznie gorsza jest twoja postawa, po informacji o błędzie. Ale jakoś przestało mnie już to dziwić.

11 minut temu, Kraft napisał:

Skoro mierzymy to, jakie zmiany wprowadza kabel, to źródło sygnału nie ma chyba znaczenia. Jaki sygnał, by nie popłynął, to kabel go i tak zniekształci lub nie. Jeśli uważasz inaczej, to uzasadnij proszę Swoje stanowisko.

Ma znaczenie w tym sensie że źródło „doskonalsze” mogłoby ew. ukazać większe różnice.

Ale faktycznie to samo zródło, ten sam wzmacniacz, te same kolumny a zmienną jest tylko kabel, to daje pojęcie o zmianach jakie on wprowadza. 

To jest podobna dyskusja, jaką przeprowadziłem z wpszoniakiem, dotycząca ślepego testu z kotarką zasłaniającą sprzęt. Pierwszą odpowiedzią było „ale kotarka wprowadza zmiany!”. Musiałem wspomnieć o tym że ona jest tam cały czas...przy wszystkich odsluchach.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniaku, kibicuję Wam w Waszym rozwoju. Ale widzę, że tylko na pisaniu się konczy. Co w tym żenującego?

Chcialbym żebyś w koncu przejzał na oczy. Ja w tym miesiącu przetestowałem modyfikowanego cdka i nowego dac. Znalazły się nowe ic rca. I tak miesiąc w miesiąc. To wszystko w moim systemie w różnych konfiguracjach.

A Ty? Co z realizacją Twojego planu?

443963868_46eaa86b00_o.jpg

 

 

 

 

Slyszę ciszę...tak myślalem bla,bla,bla. Testy z internetu...

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Skoro mierzymy to, jakie zmiany wprowadza kabel, to źródło sygnału nie ma chyba znaczenia. Jaki sygnał, by nie popłynął, to kabel go i tak zniekształci lub nie. Jeśli uważasz inaczej, to uzasadnij proszę Swoje stanowisko.

Nikt z osób dyskutujących tu nie twierdził, że zmiany kabli słychać w każdym zestawie oraz że zmiany są w każdym wypadku takie same. Z perspektywy mojego doświadczenia elementy układu nie są tu bez znaczenia i warunki w jakich gra (akustyka). Korzystam ze wzmacniaczy mocy po to by dostać odpowiedni sygnał. Zmieniam źródło by porównać zmiany. Modeluję pomieszczenie.

Z perspektywy tego testu ww. nie ma znaczenia. Przeprowadzając próbę na układzie o wątpliwej "referencyjności", uogólnia się wnioski do wszystkich zestawów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zastanawiałem się, jak to możliwe, że branża audio tak skutecznie wymyka się regulacjom dotyczącym zasad uczciwej konkurencji. Okazuje się, że przynajmniej jedna sprawa z tego zakresu została jednak odnotowana. Chodzi o reklamę kabla zasilającego firmy Russ Andrews. Firma została oskarżona w wprowadzanie w błąd konsumentów w kwestii redukcji zakłóceń RFI za pośrednictwem jej kabli sieciowych. Sprawa trafiła do Advertising Standards Authority (ASA). W postępowaniu powołano eksperta i przeprowadzono stosowne badania. ASA zakazała reklamy, wskazując, że po pierwsze nie udowodniono wpływu zakłóceń RFI na sygnały audio, a po drugie, nie dowiedziono wpływu reklamowanych kabli na ich redukcję. Z tego, co się zorientowałem orzeczenie to nie zakończyło jednak sprawy. Firma się nie poddała i po latach wywalczyła uchylenie zakazu.

To możecie prześledzić dyskusję, jaka toczyła się w tej sprawie na forum whathifi: https://www.whathifi.com/forum/accessories/poor-russ-andrews
A tutaj artykuł o uchyleniu zakazu: https://www.whathifi.com/news/russ-andrews-wins-asa-case-and-cleared-misleading-consumers

Myślę, że może być interesujące dotarcie do oryginalnych orzeczeń ASA. Być może są w nich podane wyniki badań laboratoryjnych które przeprowadzono.

page_1.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy zwalczaniu zakłóceń, to nowatorską formę walki z nimi, a dokładniej z zakłóceniami EMI, zaprezentowała swego czasu firma LessLoss. Litwini oferowali ustrój o nazwie The Blackbody, który według nich absorbował promieniowanie EMI znajdujące się w pomieszczeniu i nie pozwalał by zakłócały sygnały audio. Efekt? Bardzo proszę. Szczęśliwy nabywca pisze:

"Natychmiast mogłem usłyszeć mroczniejsze tło, wokal stał się bardziej skupiony, a szorstki i ostry dźwięk skrzypiec, który zwykle pojawia się na tej płycie, zniknął. Teraz słucham prawdziwego brzmienia skrzypiec. W ciągu następnych trzech godzin wielokrotnie odtwarzałem kilka znanych utworów z i bez Blackbody, teraz jestem pewien, że nie mogę żyć bez tych małych czarnych skrzynek, kiedy słucham muzyki. I zastanawiam się, co jest w tym blackbody? Ale kogo to obchodzi?! Tak długo, jak może przywrócić życie muzyki, zbliżyć mnie do piosenkarza, to jest warte każdego centa."

W odróżnieniu od innych wytwórców audiofilskich gadgetów panowie z LessLoss nie skąpią nam naukowego wyjaśnienia zasad działania urządzenia, a nawet publikują kilka wykresów i pomiarów. 

Dodam jeszcze, że ustrój zdobył w 2010 roku nagrodę magazynu Stereo Times

Więcej na stronie producenta: https://www.lessloss.com/blackbody-p-200.html 

     

01-LessLoss-Blackbody-1000px.jpg

Different-enclosure-materials.png

Black-body-radiation-diagram-UPDATE.png

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...