Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

39 minut temu, Kraft napisał:

Zamieściłem w ostatnich miesiącach całe mnóstwo opisów testów w których testujący nie byli w stanie odróżnić wzmacniacza za 500 $ od wzmacniacza za 5000 $, wzmacniacza lampowego od tranzystorowego, mp3 od FLAC-a, budżetowego DAC-a od DAC-a hi-end, audiofilskiego kabla zasilającego od kabla od żelazka itp, itd. Było tego naprawdę dużo. A tu spotyka szóstka dorosłych, sądząc po opisie karier zawodowych, poważnych ludzi i słyszy tak spektakularne różnice w pokryciach styków. Tego nie da się pogodzić w racjonalnych kategoriach. Pytam więc - kto tkwi w (o)błędzie? No chyba, że to tylko ustawka przygotowana przez producenta kabla i nie powinniśmy podchodzić do niej poważnie (jednym z cytowanych testujących był konstruktor kabla użytego do testu). 

@Kraft, zastanów się co Ty piszesz! Dlaczego uparcie insynuujesz, że ci co słyszą lepiej od Ciebie są nienormalni albo w najlepszym przypadku lobujący? Ja słyszałem naprawdę co nieco w swoim długim życiu i wiem nie na podstawie przekopiowywanych gryzmołów lecz z własnego doświadczenia (wpływ wtyczek też) i tylko dzięki temu, że takim jak Ty przepisywaczom nie wierzyłem. Przepisuj jeśli masz takie posłannictwo, ale powstrzymuj się przed obraźliwymi komentarzami, bo to tylko odstręcza (mnie) od dyskutowania. 

20 minut temu, niowluka napisał:

Tylko ostrzegaja na stronie ze mozna trafic podrobki. Wiec ostroznie, zeby przypadkiem nie wyrzucic pieniedzy w bloto!

To prawda....  http://wpszoniak.pl/portfolio/wtyki-kabli-2/

oyaide079.jpg.575b825c5afb578b475e6e751c4931c0.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft co się dziwisz, jak pan producent kabla zaprosił kolegów. Uważasz, że to był jakikolwiek test do tego jeszcze obiektywny? To tylko forma reklamy, której już ludzie mają dość.

Obecnie "audiofil" zaczyna brzmieć jak obelga, a opowiadanie głupot o grających wtyczkach, deskach i podkładkach nazywane jest "pacułami" od nazwiska sam wiesz kogo.

Za pieniądze ludzie robią różne rzeczy ale dawniej było to odpowiednio nazywane i pietnowane. Teraz widzę, że pieniądze osłabiają hamulce. Pozdrawiam Kraft i nie daj się zwariować, tak trzymaj!

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kraft napisał:

Wojtku, ja tyko wyciągam wnioski na podstawie dostępnych danych. Moje indywidualne słyszenie nie ma tu nic do rzeczy. Materiału do analizy jest dosyć i bez niego.

Nie to krytykuję, że gdzieś znajdujesz materiały, bo mogą wśród mylnych pojawić się i wartościowe, ale to, że "przeginasz"w swoich komentarzach. Zauważ, że ktoś ma odrębne zdanie audiofilskie z tych przez Ciebie przytaczanych, ale w nich nie odnalazłem (poza jednym przypadkiem) słów sugerujących, że ci co mają szczęście słyszeć są nienormalni (w obłęd popadają, jak Ty to sugerujesz).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z kolegami zaproszonymi na odsłuch wtyczek przypomina mi ostatni grand tour jak wpadło 2 (3) iluzjonistów i też się zastanawiałem czy Jeremi był ustawiony z nimi , bo bez tego "sztuczki" by nie wyszły raczej ;)

Ale w audio trochę dziwnie się czyta jak ocenia się to czy ktoś słyszy czy nie , samemu nie testując a opierając się o "koleżeńskie" testy. Dla mnie ogólnie testy nie są wyrocznią , jedynie ciekawym dodatkiem co nowego się pojawiło w audio i tak to należy traktować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Xiaomifan napisał:

Kraft co się dziwisz, jak pan producent kabla zaprosił kolegów. Uważasz, że to był jakikolwiek test do tego jeszcze obiektywny? To tylko forma reklamy, której już ludzie mają dość.

Gdyby to dotyczyło tylko tekstów marketingowych i "recenzji", to można by na to machnąć ręka. Ale wiele osób, których raczej nie można posądzić o to, że są zainteresowane finansowo twierdzi podobnie.  

 

13 minut temu, wpszoniak napisał:

Nie to krytykuję, że gdzieś znajdujesz materiały, bo mogą wśród mylnych pojawić się i wartościowe, ale to, że "przeginasz"w swoich komentarzach. Zauważ, że ktoś ma odrębne zdanie audiofilskie z tych przez Ciebie przytaczanych, ale w nich nie odnalazłem (poza jednym przypadkiem) słów sugerujących, że ci co mają szczęście słyszeć są nienormalni (w obłęd popadają).

Znajdź mi zatem racjonalne wytłumaczenie tego, że słychać, choć nie słychać (albo, że nie słychać, choć słychać). Nie można tego skwitować samym "Aha". Mój racjonalny umysł domaga się jakiegoś spuentowania, rozstrzygnięcia kwestii. Nie mogę uznać, że i ci, co słyszą i ci, co nie słyszą mają jednocześnie rację. Ktoś tu musi być w błędzie.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Xiaomifan napisał:

To tylko forma reklamy, której już ludzie mają dość.

Wypowiadaj się za siebie... Bo niby skąd wiesz co ludzie myślą czytając wnioski z PLICHTOWSKICH SPOTKAŃ SONICZNYCH...

Napiszę tak- sa dwa fora polskie (parę europejskich i amerykańskich portali też), dla których różnie "grające" wtyczki to fakt, i sa takie jak - ulubione forum @Fafniak'a (audiocafe, viede link niżej do tekstu) i AS, które są innej opcji.... Przy czym przez 5 lat audiocafe dorobiło się w porywach 5 dyskutantów, a czasami mniej (1/2 posty dziennie). AS ma inną historie, ale ją akurat znają wszyscy...
P.S. Nasze forum.audio.com.pl chce równać do których?

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Znajdź mi zatem racjonalne wytłumaczenie tego, że słychać, choć nie słychać (albo, że nie słychać, choć słychać). Nie można tego skwitować samym "Aha". Mój racjonalny umysł domaga się jakiegoś spuentowania, rozstrzygnięcia kwestii. Nie mogę uznać, że i ci, co słyszą i ci, co nie słyszą mają jednocześnie rację. Ktoś tu musi być w błędzie.  

Rozmawialiśmy tu wielokrotnie.... Po co mam Ci znajdować cokolwiek? Pisz se co chcesz, wkładaj tu wykresy, pomiary... Ale wara Ci od mojej (i inny mi podobnych) kondycji psychicznej. Przecież mogę również używać takiego języka co to tylko udaje kulturę (czasem mnie ponosi i się nie powstrzymuję, za co przepraszam)... Forum byłoby bardziej poczytne przez chwilę... Ale tylko przez chwilę, więc Twoje zachłystywanie się liczbą postów tego tematu jest lekko mylące... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fafniak napisał:

No w świetle tego że brak jest jakichkolwiek dowodów na słyszenie oraz dodając wyniki ślepych testów, to raczej należy obrać kurs na racjonalność niż na mielizny audiovoodoo

Rób jak uważasz... Przepisuj dalej co w audiocafe wypisują, a.... Hmmmm.... Nie chcę być złym prorokiem. Zresztą, spróbujmy.... Piszcie beze mnie, @audiowit'a @RoRo, @Pboczek'a i @traumeel'a i wtedy się okaże jak ten temat się ma... Może rzeczywiście opcji "słyszacej" tu juz nie potrzeba? Wg mnie nasze forum staje się klonem AS...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Czy napisanie, że są to wrażenia urojone nie jest uprawnione? Jakiego słowa użyć?

Jakiego słowa masz użyć? Choćby takiego, że Ty nie słyszałeś różnicy.

Tylko jest jeden problem: nie słuchałeś, więc i nie usłyszałeś.

Pozdrawiam
PS. Odnośnie "urojeń" - to wystarczy zobaczyć (26 stycznia) jaka była reakcja "niesłyszących" (mniejszości) i oburzenie na moje przedstawienie sytuacji z drugiej strony (większości) oraz wycieczki osobiste...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wpszoniak napisał:

Przepisuj dalej 

Tego też nie mogę zrozumieć. Poglądu, że jak coś jest cytatem, to jest automatycznie bezwartościowe. Chyba powinna decydować wartość merytoryczna, a nie ścieżka dostępu do danych. Myślałem, że idee oświeceniowe bardziej się zakorzeniły w naszym społeczeństwie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

Tego też nie mogę zrozumieć. Poglądu, że jak coś jest cytatem, to jest automatycznie bezwartościowe. Chyba powinna decydować wartość merytoryczna...

A kto decyduje o wartości merytorycznej? Ty, ja, kto? Ty uznajesz, że coś... No, na przykład kable zasilające, albo wtyczki tych kabli, nie mają wartości dla melomana na podstawie jakiegoś testu bez Twojego w nim udziału, a jak inny test mówi coś przeciwnego to Ten sam @Kraft uważa to za wymysł głupków (przepraszam za zwulgaryzowanie Twojej wypowiedzi, ale chcę coś tu zaakcentować)... Rozumiesz mnie teraz? Rozumiesz przeciwko czemu się buntuję? Nie chcę by forum.audio.com.pl stało się pustynią tylko z najlepiej przystosowanymi użytkownikami... Jednak jak tak sie stanie, to nie będę żałował, bo czasu mi przybędzie....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

PS Pomyślmy ile styków występuje w układzie elektronicznym wzmacniacza. Dwóch wzmacniaczy o różnej budowie nie daje się odróżnić w ślepym teście, mimo, że zawierają dziesiątki różnych styków, ale w przypadku widomego testu da się precyzyjnie określić sygnaturę dźwiękową pojedynczego styku (i to znajdującego się poza torem audio!). 

kolego Kraft, grabicie sobie, oj grabicie!

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie już dlaczego ktytykuję Krafta. Jest trolem w świecie audio. Gdyby jeszcze tylko cytował to w sposob cwaniacki udawałoby mu się omijać punkty regulaminu. Ale na szczescie ujawnil się komentujac w sposob prostacki naszą, panow z testow, ogolnie wielką rzeszę ludzi, kondycję psychiczną. Dla mnie niczym się nie rożni od nastolatka wpadajacego na chwilę przed zbanowaniem na jakies forum i siejac zamęt.

Prawda jest taka, że Audiofil Kraft nie ma pojecia o czym pisze. Nigdy nie sluchał muzyki na dobrze dobranym systemie. Zwroćcie uwagę, że przestal wogole pisać o swoim systemie czy swoim zdaniu. Zasłania się zdaniem innych bo po prostu nie ma własnego...sami sobie pomyslcie kim jest Kraft. 

On nie dyskutuje w prost, robi uniki...sami sobie odpowiedcie kim jest Kraft.

Przezywa ilość wejść na ten wątek. Pomyslcie kim jest Kraft. Kiedyś juz opisywalem na czym polega popularność tego wątku. Ludzie chcą taniej sensacji. Chcą zobaczyć jak skonczy się ta farsa. Chcą krwi :))). Smutne ale tak jesteśmy skonstruowani.

Wtyczki slychać. Jesli masz Kraft inne zdanie mowiąc, ze ich nie slychać to kup sobie siodło. Jesli powiesz, że nie slychać to w/g Twojej racjonalnej logiki powinieneś isć po to siodło, bo nie wiesz tego. Bo skad. Mozesz szkoda Ci 400zł na wtyczkę? W audio mozna mieć wspaniale brzmiacy system bez wiekszej kasy. Ale trzeba mieć wiedzę, której...też nie masz.

Masz za to smutne życie ze smutnym systemem. I nawet kolegów nie masz, wnioskuję, bo nikt nie dał posluchać jak to może grac. 

Audiofilu Krafcie. Daj sobie pomóc. Jedź moze do Paryża, zaszalej. Zycie nie musi być takie racjonalne i nudne. Trzeba się bawić, zrobić coś szalonego. Internet to nie wszystko ;).

Z pozdrowieniami Audiowit ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że problem jest szerszy i nie tylko dotyka Krafta. Tendencje do opuszczania forumowego towarzystwa mają jakoś raczej "słyszący" niż reprezentanci przeciwnej opcji. Czy jest jakieś forum (oprócz zamkniętych, gdzie z załozenia "niesłyszący" są redukowani do "0"), gdzie odchodziliby ci "racjonalnie myślący"? Nie, bo przecież zabawy jest moc, gdy niezrozumiałe dla nich przedmioty sa przedstawiane... To nic, że nie weryfikowali, to nic, że inni relacjonują co usłyszeli! A co tam.... Są dowody? Nie ma? No to  "Huzia na Józia" by wdeptać w ziemię... Jestem zdania (obym się mylił), że to sadystyczne naigrywanie się z producentów i kupujących akcesoria audio to... No,  aż śmierdzi kompleksami.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fafniak napisał:

Dlaczego słyszacy działanie rożnych akcesoriów może chcieć odejść gdy zadaje mu sie pytania o zasady działania tych cudów techniki „audio”? 

Oczywiście zrozumiałeś co powyższy przekaz naświetla jak Ci było wygodnie.... Trudno się przebić przez zbroję "racjonalności". Chcesz to brnij w bagno dalej (z kolegami co tu się ostaną). Ja się będę jeno przyglądał.
Pozdrawiam Ciebie, @Kraft'a i wszystkich tu dyskutujących, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi tutaj tylko agresją i atakami personalnymi, chyba tylko z braku merytorycznych argumentów. Wtyczki to może słyszy producent i jego koledzy, bo nikt kto ma odrobinę zdrowego rozsądku nie będzie się kompromitować wiarą w takie bajdy. Zdumiewa tylko, że takie wpisy wzbudzają tyle złości i agresji we wszystkich 4 czy 5 słyszących w tym wątku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xiaomifan napisał:

Śmierdzi tutaj tylko agresją i atakami personalnymi, chyba tylko z braku merytorycznych argumentów. Wtyczki to może słyszy producent i jego koledzy, bo nikt kto ma odrobinę zdrowego rozsądku nie będzie się kompromitować wiarą w takie bajdy. Zdumiewa tylko, że takie wpisy wzbudzają tyle złości i agresji we wszystkich 4 czy 5 słyszących w tym wątku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

No i proszę.... Oto efekt- słyszących jest pięciu. A reszta to? To kto? To Ci milusińscy, co to na naszą (czyli "słyszących") agresję muszą odpowiadać... Hi hi hi... Nie mam innej odpowiedzi na te słowa.

No tak... Przemysł audio umrze z braku kupujacych, bo tych pięciu to raczej nie udźwignie potrzeb producentów. 

 

P.S. Chyba rzeczywiście zmiana kadry następuje.... No i fajnie! (Czasu przybędzie bez liku!)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wpszoniak napisał:

A fshshshsj€@Oczywiście rozumiesz co zostało wyżej przedstawione jak Ci wygodnie.... Trudno się przebić przez zbroję "racjonalności"... Chcesz to brnij w bagno dalej. Ja się będę jeno przyglądał.
Pozdrawiam Ciebie, @Kraft'a i wszystkich tu dyskutujących, WP

Cóż... jeżeli ktoś w coś wierzy, to najcześciej ludzie przyjmują to i nie wnikają „w głąb”.Sytuacja diametralnie zmienia się gdy wierzący twierdzi że to w co wierzy jest prawdą oczywistą i niepodwarzalną, co powinno być jasne dla wszystkich z danego kręgu zainteresowań. Mało tego twierdzi że za tym wszystkim stoją powazni producenci i lata badań. No niestety jak pada sakramentalne „sprawdzam” cała ta budowla rozsypuje się jak domek z kart, bo prócz wierzę nie ostaje się nic...

Czy coś pominąłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

Czy coś pominąłem?

Oczywiście... Pominąłeś to o czym piszemy. My o wozie, a Ty o kozie (dlatego napisałem, że rozumiesz tylko to co dla Ciebie staje się w pewnych momentach wygodne)

 

2 godziny temu, wpszoniak napisał:

A kto decyduje o wartości merytorycznej? Ty, ja, kto? Ty uznajesz, że coś... No, na przykład kable zasilające, albo wtyczki tych kabli, nie mają wartości dla melomana na podstawie jakiegoś testu bez Twojego w nim udziału, a jak inny test mówi coś przeciwnego to Ten sam @Kraft uważa to za wymysł głupków (przepraszam za zwulgaryzowanie Twojej wypowiedzi, ale chcę coś tu zaakcentować)... Rozumiesz mnie teraz? Rozumiesz przeciwko czemu się buntuję? Nie chcę by forum.audio.com.pl stało się pustynią tylko z najlepiej przystosowanymi użytkownikami... Jednak jak tak sie stanie, to nie będę żałował, bo czasu mi przybędzie....

 

NO DOŚĆ.... Pozdrawiam, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...