Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Kazda muzyka jest tolerowana na naszym forum i nie ma gorszego sortu. Jest to sprawa gustu, a jak wiadomo o gustach...

W tym przypadku Pboczek ma racje bo instrumenty i scena występuje w realu. Ich interakcja z pomieszczeniem tworzy barwę. Na tej podstawie mozemy stwierdzić czy dany dac przetwarza prawidlowo dźwięk.

W przypadku elektroniki czy nawet gitar brak jest punktu odniesienia.

Muzyka symfoniczna jest w/g mnie i nie tylko mnie najbardziej wymagajaca. Kilkadziesiąt instrumentów, sala, dynamika. Sprobuje grac na tanim dac :))). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, traumeel napisał:

Kraft, czy możemy zobaczyć zdjęcia Twojego systemu?

@traumeel poprosił krytykanta cudzych systemów ( @Kraft'a) by od siebie zaczął i pokazał fotografię swojego sytemu z adaptacją akustyczną włącznie, skoro to takie ważne. Ale żeby nie było tak, że pozwalam sobie skrytykować krytykanta, bez wykazania się czy jestem w jakimś stopniu upoważnionym do krytycznego spoglądania, to przedstawię moje pomieszczenie odsłuchowe (na fotografii niżej)

Ach... zapomniałbym! Muszę przedstawić okablowanie- Verictum Demiurg, Verictum Cogitar, Neotech NEP 3002 + IeGo 8055G + Furutech FI-28, Ixos 100.X03 Studio. Kable zasilające są wpięte do listwy Verictum Cogitari. Do listwy dopięty jest filtr EMI/RFI Verictum X-Bulk, do wzmacniacza drugi X-Bulk, a na odtwarzaczy X-Block. Poza tym w gnieździe Lebena służy dobrym dźwiękiem Verictum X-Fuse. Ceny są wyższe niż norma (Krafta) przewiduje.

 

pomieszczenie_odsluchowe_2017_01_mini.thumb.jpg.4a81020ba97089cce99805669d7dfb6d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wpszoniak napisał:

@traumeel poprosił krytykanta cudzych systemów ( @Kraft'a) by od siebie zaczął i pokazał fotografię swojego sytemu z adaptacją akustyczną włącznie, skoro to takie ważne. Ale żeby nie było tak, że pozwalam sobie skrytykować krytykanta, bez wykazania się czy jestem w jakimś stopniu upoważnionym do krytycznego spoglądania, to przedstawię moje pomieszczenie odsłuchowe (na fotografii niżej)

 

Panowie "Subiektywiści" znowu nie zrozumieli sensu mojego posta. Nie chodziło mi o krytykowanie osiągnięć poszczególnych kolegów. Chciałem tylko zdiagnozować stan w którym znajduje się audiofilstwo. Skoro uważacie, że nie ma problemu, to trudno. Ja go widzę i mam nadzieję, że wielu innych także go dostrzega (lub dostrzeże wkrótce).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.... Tego się mogłem po @Kraft'cie spodziewać- raczysz omijać kłopotliwe pytania, prośby itp. Zachowujesz sie jak ktoś kto prawa jazdy nie zdobył, ale do krytyki rajdowców (lub kierowców) to jest w awangardzie (to złe słowo, ale przynajmniej mniej zaboli).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wpszoniak napisał:

My też chcielibyśmy diagnozę postawić- CZY SPEŁNISZ NASZĄ PROŚBĘ?

Tu nie chodzi o moją osobę. Zdyskredytowanie mnie nie sprawi, że wszystkie testy przeprowadzane przez setki osób i dziesiątki pomiarów laboratoryjnych, które opisywałem i do których zamieszczałem linki nagle znikną. Już ci Wojtku kiedyś pisałem: "nie strzelaj do posłańca". Ja się w tym wszystkim nie liczę. Nie bierzcie się ze mną za bary, tylko zmierzcie się z faktami, które prezentuję.

PS przecież już zostało niezbicie udowodnione, że słucham disco polo na jamniku, co zresztą i tak nie ma znaczenia, bo jestem głuchy. Czego więcej trzeba? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że często łatwiej jest kupić drogie kable lub niewiele wnoszące gadgety niż zmienić coś w umeblowaniu pomieszczenia które musi pełnić również funkcje użytkowe. Bardziej dziwi mnie sytuacja gdy ktoś mebluje pokój i ma ku temu możliwości aby dobrze zadbać o dobre rozmieszczenie kolumn lecz bardziej podoba mu się złe i tak to musi grać. Mimo wszystko mało kto może sobie pozwolić na taką aranżację pokoju jak kolega @wpszoniak . On faktycznie przywiązuje duża wagę do całości zagadnienia włacznie z ostatecznymi dopieszczeniami przez akcesoria które opisuje.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, przegiąłeś. Nie jesteś lekarzem, krytykujesz pasjonatów. Nie masz prawa do jakichkolwiek sądów. Wyciągasz zdjęcia z sąsiedniego forum. Nie życzymy sobie Twojego mieszania się w nasze hobby!

Oczywiście znowu nie wkleisz swojego zdjęcia.

Nie mam do Ciebie szacunku. Nie lubię cwaniaków. Ignorancje mogę zrozumieć ale świadome nabijanie się z ludzi, unikanie swoich przemyśleń myśląc, że ominiesz sprytnie regulamin... nie z nami te numery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo, to naprawdę jest kpina to co się tu dzieje! Forum nie jest po to, by było miejscem na obśmiewanie producentów, kupujących, innych użytkowników (nawet z innego forum) sięgając po nieswoje przemyślenia czy doświadczenia własne. Adwersarze posuwają się do bardzo krytycznych (by nie orzec- łamiąc prawo) sposobów, a w najlepszym razie korzystając z niesprawdzonych informacji obcych. Czy mamy to tolerować jeszcze długo?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post techniczny do @Redakcja AUDIO (do późniejszego usunięcia). Proponuję przenieś do niniejszego tematu posty z wątku "Wzmacniacze brzmią tak samo - cd." (po wyrzuceniu zdania z pierwszego akapitu pierwszego postu; "Najlepszym miejscem do jego zaprezentowania byłby wątek "The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio", gdzie tematowi było już poświęcone wiele miejsca, lecz niestety nadal pozostaje on zablokowany i pisanie w nim jest niemożliwe. ". Dziękuje.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Fafniak napisał:

nei wiem czy było ale ta stronka jest kopalnia wiedzy

Na tej stronie (Audio Science Review)  jak ktoś napisze o wrażeniach słuchowych, czyli organoleptycznych jest goniony. Wiele rzeczy można się dowiedzieć z punktu widzenia pomiarów parametrów i nauki. Osobiście korzystam i polecam. Ostatnio przeczytałem o psychoakustyce link. Wiele ciekawych spostrzeżeń ale i wyjaśnień tam jest. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od tematyki kablowej nie uciekniemy. Mam coś ekstra. Wyfrezowany w bryle aluminium dowód, że kable potrafią jednak zagrać. Przeszło to jakoś bez echa na naszym forum, choć o kablach tych było niedawno głośno. Dostały nawet parę nagród. Trzymajcie portki. Przedstawiam Wam grające kable firmy MIT z serii ACC (Articulation Control Console). Te kable grają do tego stopnia, że ich brzmienie można sobie nawet samemu regulować! Służą do tego gałki, którymi możemy np. dodać basu lub wysokich tonów - zupełnie jak w wielu wzmacniaczach. Choć może niezupełnie tak samo, bo we wzmacniaczach nie mamy jednak pokrętła regulującego odpowiedź artykulacyjną (równowagę między szczegółami, obrazowaniem i muzykalnością), a w ACC coś takiego jest. Regulacje umożliwiają nam następujące technologie użyte w kablach: 2C3DFractional Articulation Technology (FAT)JFA II—Jitter Free Analog II oraz SIT–Stable Image Technology. Więcej możecie o nich poczytać w zamieszczonej broszurce PDF. Proszę się jednak nie podpalać. Kable ACC są niestety dość drogie. Kosztują w zależności od wersji od 45 do 97 tysięcy dolarów. 

ACC-Series-Family_2019.jpg.ffc60bee43dd1519152b9899b9a1d9e5.jpg

SIT_JFAII_2C3D_FAT_Technology.jpg.d5b31e0968c03a0ab6e1739ea8636dc5.jpg

Jeśli komuś będzie jeszcze za mało regulacji, to może dokupić także regulowane IC i kable cyfrowe. Producent ma ich spory wybór. 

Oracle_MA_X_SHD__5a949c050777b.thumb.jpg.3360a0f1bc486a09f7eac520b6fc5bd8.jpg 

Oracle-MA-X-Digital-SP_DIF.jpg.00c59e9627f888260616a3f02bef2be4.jpg

W nich również możemy sobie dodać lub odjąć artykulacji. Mamy nawet wykres, co kręcenie gałkami daje.

Oracle_Digital_Articulation_Selector-300x151.jpg.48bc476042e7e0bfda8579fccd9a4b06.jpg AARM_Articulation_Chart.jpg.60c46e26984312a3bdb67c966ee4f7b8.jpg

No i teraz wszystkim twierdzącym, że kable nie mają prawa grać jest łyso. Także mnie.

 

 

 

ACC-Series-Infobook.pdf

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...