Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

2 minuty temu, nowy78 napisał:

 

A jeżeli chodzi o połączenia za pomocą taśm w sprzęcie audio, to trzeba też zwrócić uwagę co jest nimi łączone. Na takich ogólnych fotografiach nie sposób tego dojrzeć. A może być np tak jak w moim wzmacniaczu (CA Azur 840Av2): taśmami łączone jest jedynie sterowanie, natomiast do wszelkich połączeń w torze sygnału są użyte tylko przewody odpowiednie do tego celu - wszystkie ekranowane.

 

Na wszystkich zdjęciach, które zamieściłem taśmami są przesyłane analogowe sygnały audio lub - ewentualnie - cyfrowe sygnały audio, bowiem tylko to wydaje się być interesujące dla tematu. Przeznaczenie widocznych taśm nie jest wcale takie trudne do zinterpretowania, jak piszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kształt, ale o zwyczajność materiałową i niską cenę. Podane przykłady elektroniki dotyczą zastosowania najtańszych taśm komputerowych, a nie jakiś drogich kabli mających przypadkowo kształt taśmy. W Virgo też nie chodzi o to, że wewnętrzne okablowanie jest poprowadzone kablem w kształcie taśmy, ale o to, że jest to przewód budżetowy (zwykła miedź niskiej czystości, zwykła geometria i zwykła izolacja). Większość producentów nawet nie próbuje udawać, że przywiązuje do okablowania jakąś wagę. Okablowanie staje się ważnym zagadnieniem dopiero po opuszczeniu przez prąd gniazd w sprzęcie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ale przecież niektórzy łącxą taśmami kolumny ze wzmakiem nawet na dalsze odległości i to bardzo drogimi taśmami :)

Piotrek , mam Alpha Core Goertz MI3 2x 3m , na srebrnych widłach / cena 1488,50 USD oczywiście tyle nie zapłaciłem/ , ponoć robione na zamówienie Krella do mono-bloków .

https://goertzaudio.pl/

Pamiętasz jak kupowałem u Ciebie / S4Home/ kabel Chord Clearway / 6 x 50 zł= 300 zł/ , możesz mówić śmiało klientom , że brzmi tak samo jak te dużo droższe nawet za 5600 zł / MI3/ :) 

Ja różnicy która usprawiedliwiała by cenę MI3 nie słyszę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Rozumiem w kolumnie widać, ale na zdjęciu McIn czego się doczytałeś?

Na taśmach z McIntoshy widnieją tylko standardowe oznaczenia parametrów, jakie są stosowane na tego typu produktach (ilość ścieżek, długość, temperatura pracy itd.)  

Może prościej. Czy ktokolwiek zna jakieś audiofilskie taśmy wielożyłowe FFC? Jeśli nie, to możemy założyć, że wszystkie taśmy które widzimy są tzw. zwyczajne, czyli nieaudiofilskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie taśmy są produktami adresowanymi do producentów sprzętu, dlatego nie muszą mieć za sobą marketingu adresowanego do odbiorców indywidualnych. Nie znaczy to jednak ze muszą być zrobione z niskiej jakości materiałów. Wystarczy ze użyto do ich produkcji miedzi o dobrej czystości i materiałów izolacyjnych spełniających warunki w jakich będą używane. Użycie bardzo drogich przewodów których cena wynika gównie z tworzonej wokół nich otoczki niewiele by tu wniosło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kraft napisał:

Może prościej. Czy ktokolwiek zna jakieś audiofilskie taśmy wielożyłowe FFC? Jeśli nie, to możemy założyć, że wszystkie taśmy które widzimy są tzw. zwyczajne, czyli nieaudiofilskie.

Podejrzewałem. Jak zwykle posługujesz się dziecięcymi uproszczeniami.

Ja nie wiem jakie tam są taśmy i nie staję w obronie producentów, ale przecież nie można na podstawie zdjęć wyciągać wniosku że to badziew.

Powinieneś założyć bloga dla nastolatków, twój target to: gimbaza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pboczek napisał:

ale przecież nie można na podstawie zdjęć wyciągać wniosku że to badziew

Przecież nikt tego nie napisał, weź uważnie przeczytaj o co chodzi

Bo równie dziecinne albo wręcz dużo bardziej dziecinne i szkodliwe jest przyjmowanie na wiarę

widzę tzn. że to jest

słyszę tzn. że to jest

czuję tzn. że to jest/dzieje się itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MobyDick napisał:

Nie znaczy to jednak ze muszą być zrobione z niskiej jakości materiałów. Wystarczy ze użyto do ich produkcji miedzi o dobrej czystości i materiałów izolacyjnych spełniających warunki w jakich będą używane. Użycie bardzo drogich przewodów których cena wynika gównie z tworzonej wokół nich otoczki niewiele by tu wniosło.

Podsumowując - jak nie widać, to wystarczy użyć komponentów dokładnie takich, jakie są wymagane do wyprodukowania sprzętu o określonych parametrach. I tak działają producenci elektroniki. Natomiast producenci kabli, bezpieczników i innych akcesoriów audio już tak nie mogą, tu już potrzebna jest spora nadbudówka marketingowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wallace napisał:

Podsumowując - jak nie widać, to wystarczy użyć komponentów dokładnie takich, jakie są wymagane do wyprodukowania sprzętu o określonych parametrach. I tak działają producenci elektroniki.

Trafna konkluzja. Powiem więcej. Nie "wystarczy użyć komponentów dokładnie takich", ale "należy użyć komponentów dokładnie takich". Zastosowanie czegoś lepszego (np. grubszego przewodu niż wynika z obliczeń) to marnotrawstwo zasobów i niepotrzebne zaśmiecanie przyrody. Kto widział film o skażonych chińskich wioskach żyjących z odzyskiwania surowców ze sprzętu elektronicznego, ten zrozumie o co chodzi.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pboczek napisał:

Co w tym szkodliwego i dziecinnego?

 

cóż, rozejrzyj się dookoła siebie i rynku audio.

w ramach analogii podam:

fatamorgana

zaćmienie słońca - magia

płaska ziemia - bo widać

to z tych co do których nie ma watpliwości żeby nie wchodzić na rynek audio ;)

no dobra...

mQA - jakość studyjna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomek4446 napisał:

Piotrek , mam Alpha Core Goertz MI3 2x 3m , na srebrnych widłach / cena 1488,50 USD oczywiście tyle nie zapłaciłem/ , ponoć robione na zamówienie Krella do mono-bloków .

https://goertzaudio.pl/

Pamiętasz jak kupowałem u Ciebie / S4Home/ kabel Chord Clearway / 6 x 50 zł= 300 zł/ , możesz mówić śmiało klientom , że brzmi tak samo jak te dużo droższe nawet za 5600 zł / MI3/ :) 

Ja różnicy która usprawiedliwiała by cenę MI3 nie słyszę.

 

Hahaha dzięki :)

kraft oczywiście z tymi kablami nordosta żartowałem. Wiem że chodziło o taśmy a nie o kształt taśmy. Zobacz jakie kable są we wnętrzach innych kolumn. 

swoja droga ciekawe że testerzy audio odnoszą się do elementów zwrotnicy s do okablowania bardzo rzadko. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...