Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

31 minut temu, Kraft napisał:

A który mierzy to COŚ?

Tu nie potrzeba przyrządu. Wystarczy jakiś kalkulator, który zobrazuje jak zmienia się impedancja wzmacniacza widziana przez głośnik w funkcji częstotliwości. Za zmienne posłużą impedancja wzmacniacza plus ta z przewodów (od setnych części Ohma dla bardzo dobrych przewodów do powiedzmy 1 Ohma dla słabej jakości przewodów) oraz rodzaj zwrotnicy głośnikowej danego rzędu dla ustalonej wartości podziału. Da to obraz jak to jest z tłumieniem niepożądanej  SEM i w efekcie lepszą lub gorszą jakość dźwięku (co będzie się wycinać a co dodawać w paśmie). 

 

3 minuty temu, Fortepiano napisał:

Zdecydowanie lepiej zrobicie gdy swój czas poświęcicie muzyce oraz na wnikliwe słuchanie, analizę brzmienia i porównania. Chodźcie się na koncerty akustyczne, zacznijcie grać na jakiś instrumentach wtedy wasza percepcja się otworzy.

Po co te przytyki. Czy ktoś Ci sugeruje naukę matematyki i fizyki żebyś lepiej zrozumiał co tak naprawdę słyszysz? Każdy niech robi co uważa za stosowne i będzie fajnie ;) 

3 minuty temu, Kubakk napisał:

Dogięciem uszu także zyskasz sporo , przetestuj dajesz rozwarte dłonie jak nietoperz :D

Mam przy kanapie dwa wiadra i mocuję je przy głowie na słuchanie muzy ... czaaaad ! ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

A który mierzy to COŚ?

Tu masz prosty kalkulator obrazujący jak zmienia się współczynnik tłumienia wzmacniacza w zależności od pozostałych elementów toru audio. Nie daje on odpowiedzi na nurtujące nas pytania wprost ale uświadamia, że jednak druty czy impedancja przetworników jakiś tam wpływ na DF mają, co rozpatrując tłumienie niepożądanej SEM indukowanej w cewkach głośników jest dla nas istotne z punktu widzenia zmian brzmienia dźwięków. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wcześniej dyskusja nie ma sensu, nie docierają nawet dobre rady i argumenty. Będą tkwić na swoim miejscu, stale będą negować, podważać i kpić. Jak jedni przestaną to znajdą się inni z tym samym problemem i będą to samo wpisywać w koło Macieju.  

Pozdrawiam 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MariuszZ napisał:

Tu masz prosty kalkulator obrazujący jak zmienia się współczynnik tłumienia wzmacniacza w zależności od pozostałych elementów toru audio. Nie daje on odpowiedzi na nurtujące nas pytania wprost ale uświadamia, że jednak druty czy impedancja przetworników jakiś tam wpływ na DF mają, co rozpatrując tłumienie niepożądanej SEM indukowanej w cewkach głośników jest dla nas istotne z punktu widzenia zmian brzmienia dźwięków.

podoba mi się takie podejście :)

Tylko nadal powstaje pytanie - mamy wyliczenia - jak one w efekcie wpływają na dźwięk? Czy nie jest to jajko na masce samochodu i zmiana Cx całości auta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fortepiano napisał:

Jak jedni przestaną to znajdą się inni z tym samym problemem i będą to samo wpisywać w koło Macieju.

Ja się z tych "uszy" uśmiałem. W podstawówce przezywali mnie "Uszatek". Może dlatego 😂

7 minut temu, Fafniak napisał:

Czy nie jest to jajko na masce samochodu i zmiana Cx całości auta ;)

Bardzo możliwe ale skoro część populacji słyszy to warto sprawdzić czy ulegli psychozie czy jednak jest coś na rzeczy. Ja robiąc kable z Licy miałem wrażenie, że słyszę różnicę ale jak się osłuchalem to zatraciłem tą "pewność". Nie ma co się spierać zbytnio ale pogadać o tym normalnie warto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

No dobra a jak to "na rzeczy" jest na poziomie -120 imbecyli ?

To ja nie usłyszę ale są pewnie tacy co usłyszą z kilometra 😉 To nieistotne. Raczej chodzi mi o świadomość, że to złożone zjawiska i w pewnych okolicznościach można "to" usłyszeć. Może kiedyś i ja 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem proste pytanie. Kazdemu zadaniu mozna nadać dowolny stopień komplikacji.

No dobrze. Skoro juz się Jac odezwałeś to opisz najlepszy system z jakiego slyszałes najbardziej realny dźwięk. 

Może jeszcze inaczej, ktory zrobil na Tobie najwieksze wrazenie.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Zadałem proste pytanie. Kazdemu zadaniu mozna nadać dowolny stopień komplikacji.

No dobrze. Skoro juz się Jac odezwałeś to opisz najlepszy system z jakiego slyszałes najbardziej realny dźwięk.

Przez kilkadziesiąt lat słyszałem wiele dobrych systemów. Nie zapisywałem jakie to były konfiguracje :) Natomiast niewątpliwie najbardziej zapadły mi w pamięć kolumny Sonus Aida. Lepszego brzmienia w warunkach domowych nie słyszałem. Nie pamietam z czym grały. Może teraz Ty się podzielisz swoimi wrażeniami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

To gdzie? Pojadę, poslucham. Tylko podaj cześć Polski. Mam znajomych w calym kraju. Namierzę osobnika z Aidami.

Kuba, na pw napiszę Ci Aidach.

Oczekujesz ze adres Ci podam? Naiwny jesteś? Po raz kolejny mam wrażenie ze dyskutuje z dzieciakiem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedz jaka cześć Polski. Ja dotrę do wlasciciela bez Twojej pomocy. Jesli ten wlasciciel tylko zna innego audiofila to dotrę do niego w tydzień. Do mnie tak docierają inni audiofile jak chcą posluchac dobrego sprzetu. Oczywiscie tylko zaufane osoby.

A Aid jest tylko kilka par więc zaden problem.

Czy ktoś jeszcze sluchal tutaj dobry zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Nie powiedz jaka cześć Polski. Ja dotrę do wlasciciela bez Twojej pomocy. Jesli ten wlasciciel tylko zna innego audiofila to dotrę do niego w tydzień. Do mnie tak docierają inni audiofile jak chcą posluchac dobrego sprzetu. Oczywiscie tylko zaufane osoby.

Nie wiem czy zna jakiegokolwiek audiofila, raczej mu to lata :) Ludzie maja w domach sprzęt o jakim Ci się nie śniło. I nie maja ciśnienia żeby się tym chwalić :) Napiszesz coś o swoim sprzęcie? Poza tym ze jest dobry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie kiedyś zrobił wrażenie zestaw Davis Acoustics Renoir i taki cyfrowy Lyngdorf z wielkim pokrętłem po środku - nie pamietam modelu. Źródło pamietam doskonale bo się zastanawiałem sam czy kupić, to był Coctail Audio X40. Bardzo fajnie to grało. Pisałem nawet o tym. Potężny dźwięk 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...