Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

34 minuty temu, Fafniak napisał:

 

Nie wiem dlaczego mamy nie uwzględniać ałdioszoł - część pokoi jak i sam sprzęt był zestawiony bardzo ciekawie a i można było wyczekać prawie indywidualny odsłuch. Mało tego jest okazja posłuchać sprzętu  w bardzo różnych miejscach danego pomieszczenia.

 

 

Tu się zgadzam, nie widzę uzasadnienia na wykluczanie AS z miejsca gdzie możemy poznawać urządzenia. Można tam w trzy dni usłyszeć większość najlepszych konstrukcji dużych i małych producentów. Salony audio też są złym miejscem? O poprawienie akustyki pomieszczeń ustrojami akustycznymi coraz więcej wystawców zaczyna tam dbać.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, natomiast dobre cdki i tranzystory rownież sa robione w Polsce. Min taki system zrobiony od podstaw slyszałem w Tarnowie. REWELACJA.

No wlaśnie w duzym procencie na AVS to przypadkowe ustawienia sprzetu. Żadko ktory wystawca ustawi sprzet z DSP, a jesli nawet, to i tak musi godzic się na warunki, ktore zastanie. Szybką adaptacją nie wszystko da sie zrobic. Np wytluc okna :).

W warunkach domowych w ciagu kilku lat dobierania elektroniki i zmian w pomieszczeniu, mozna dojść do perfekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

On moze nie blyszczy i świeci ale to są uznane elementy.

I właśnie o to głównie mi chodziło , nazwy marek audio są dla niektórych / przyznaję , że ta opinia dotyczyła do niedawna również mnie/ niemalże afrodyzjakiem , bez odniesienia nawet do konkretnego modelu , choć rozpiętość poziomu jakości klocków w ramach jednej marki może być olbrzymia. Powiem szczerze , gdybym Twój DAC + zegar tak wyglądający, zobaczył w moim osiedlowym sklepie elektrycznym i gdyby cena zestawu była  12,50 zł ,to w życiu bym nie zwrócił na te elementy uwagi. :) Ot , metalowe puszki ,bez znanego logo i w nie najlepszym kolorze, a przecież słyszałem. 

Ilu z nas wpadłoby np. na pomysł zlecenia wykonania kolumn głośnikowych ? Większość osób obraca się wśród nazw ,  bo Dali , B&W , Canton , JBL ...... to musi grać . Cenię np. kolegę @nowy78 , że poszedł w kierunku tak mało chwytliwej na rynku firmy Usher , bo to świadczy o poszukiwaniu dźwięku a nie poklasku.

Aby , nie było nieporozumień, te negatywne odczucia kieruję również pod swoim adresem , ale zamierzam , i polecam jak najwięcej łazić i słuchać gdzie kto może i nie zamykać się tylko w obrębie własnego systemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze skoro o mało znanych.

W Polsce jest slabo rozwiniety rynek jesli chodzi o różnorodność marek. Dominują Japońskie marki i to te slabej jakosci. Duzy minus, ale jak to Polak potrafi mozna go zmienić w duzy plus. Jeśli zalezy Wam na dźwieku, a nie na logo i tak watpliwej jakosci i reputacji sprzęcie( w swiecie audiofilskim oczywiscie) to warto wertować mniej znane marki. Szczególnie amerykańskie i europejskie. Japonczycy są mistrzami w technice lampowej ale w cenach astronomicznych. I jako, ze mało znane to w naszym kraju tanie. Zamiast wiec dać 6-10kzł za pospolity badziew w salonie to mozna kupić hiendowy, totalnie wypasiony, a co najwazniejsze grajacy sprzęt np holenderski, rumuński, węgierski, nowozelandzki czy ukraiński. Oczywiscie uzywkę. Takiego sprzetu nie uzywa byle kto i raczej mamy gwarancję, ze był traktowany z pietyzmem. Przy okazji poznacie ciekawych ludzi, dowiecie się, ze audio nie konczy się na Denonie, a Hegel czy Lector nie jest niczym egzotycznym.

Tomku, czy znałeś jakikolwiek element w moim torze? O kablach dyplomatycznie nie rozmawialismy ;) a tez bylo tam kilka ciekawych egzemplarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, audiowit napisał:

czy znałeś jakikolwiek element w moim torze?

Właśnie kombinuję jak tu się wykpić od odpowiedzi :) 

No dobra , jedyna nazwa jaka kiedyś obiła mi się o uszy to Plinius , choć na żywo nigdy go wcześniej nie widziałem, a już z pewnością nie brałbym pod uwagę przy zmianie sprzętu , bo nazwa nie przewija się na czołówkach gazet audio , nie wspominając o reklamach :) Resztę sprzętu / choć wiem , że mogę wyjść na totalnego dyletanta/ po raz pierwszy widziałem na oczy i nie miałem pojęcia o jego istnieniu.

Uff :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga. Audiowit na forach audio gdy ktoś zachwala swój system i jest on omawiany publicznie powinno się go przedstawić inaczej forumowicze czytają tylko zachwyty wasze nad czymś co znane jest tylko Wam. Takie zachowanie należy do dobrych forumowych obyczajów. Dobry przykład dał WojtekP. który zaprezentował wszystkim swój system.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak, chyba nawet na A był. Dlugo się nie mogł sprzedać. Trzeba obserwować. Jest, a moze byl, też inny ciekawy Polski dac.

Wzmak, ktory sluchales to było Sansui AU 07.

Fortepiano, jak pewnie zauważyłeś ja burakiem jestem i daleko mi do dobrych obyczajów. Zachęcam do szperania, czytania, probowania. W audio nie ma gotowych rozwiazań. To bardzo ciekawe hobby dopóki nie sprowadzimy go do mierzenia impedancji, rezystancji. Nie pytamy jak najlepiej podpiąć, zeby czułość wejściowa i impedancja pasowały tylko wpinamy i słuchamy, ktory sposob podpięcia bardziej nam pasuje.

Inaczej rzecz się ma w diy. Ale od tego są inne watki. Niemniej interesujące np watek Mariusza.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde... a pamiętasz cenę ?

2 minuty temu, audiowit napisał:

Wzmak, ktory sluchales to było Sansui AU 07.

No nie tylko ale ten faktycznie zaprezentował coś co mnie "zaskoczyło" i ujęło. I tyle :)

16 godzin temu, Fortepiano napisał:

Piszę o nieprzesadzeniu w wykluczaniu AS jako miejsca poznawania urządzeń gdyż nieidealność akustyczna wystąpi również u dużej części osób zainteresowanych tematem

Tak ale na ałdioszoł sprzęt jest zestawiony tylko z firmowych klocków dostępnych w ograniczonej puli firm. Tym samym konfrontacja zestawu z audioszoł a zestawem domowym gdzie człowiek nie ma ograniczeń co do firm - może być bardzo bardzo duża.

Mam nadzieję że jasno opisałem

 

@audiowit - piszesz o lampizatorze czy protagonist ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...