Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

My tu haha... hihi a gdzie specyfikacja pracy urzadzenia???

Można "chować" przed światem proces technologiczny i pomysły/patenty, ale częstotliwości pracy czyli jaką częstotliwość odwibrowuje i jaki to ma wpływ na urzadzenia z którymi przyjdzie pracowac w zestawie nie moge sie doszukać!!! A jest to kluczowe by być wiarygodnym i nie zostać posadzonym o..... no właśnie....  No chyba że ma to sobie stać obok niczym nie obciążone ale to chyba nie jest cel zakupu.... d*****m przeciez nikt nie jest...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

W sumie produkt dla określonego klienta który chce mieć coś czego nie ma nikt inny :P 

Tylko pytanie jak długo będzie to miał ? 😂

2 godziny temu, Fafniak napisał:

A to nie są ci kolesie od technologii X ?

Nie. To technologia Y. Na szczęście póki co nie grozi nam zagłada, bo technologia Z jest nadal w rękach jednego z "naszych" ;) Mar.... ekhm, yyy, znaczy się ...:ph34r:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

jaki to ma wpływ na urzadzenia z którymi przyjdzie pracowac w zestawie nie moge sie doszukać!!! 

Wszystko jest. Cytuję:

"Z każdą kolejną płytą rósł i ustalał się mój szacunek dla platformy i jej konstruktorów. Bo z każdą kolejną płytą coraz mocniej słychać było, że wnosi ona do dźwięku spokój, lepsze różnicowanie i większą naturalność. [...] 

A co do parametrów:

Wygląd platformy Monument nie mówi o tym, jak dobrze działa na dźwięk, bo choć solidnie wykonana, jest po prostu kolejnym kawałkiem „drewna”. Po raz kolejny okazuje się, że „gra” wiedza i wrażliwość konstruktorów i to za nie płacimy. "

Co mają pokazać? Wykres wrażliwości konstruktorów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest to że opis dzwieku chyba nie jest opisem platformy ponieważ....:

""Na co dzień odtwarzacz Ayona podłączony jest do listwy zasilającej i do przedwzmacniacza – odpowiednio – kablem zasilającym i interkonektem RCA Siltech Triple Crown. To sztywne kable, co uniemożliwia jego przenoszenie. Dlatego w teście wymieniłem je na znacznie bardziej giętkie – kabel zasilający Harmonix X-DC350M2R Improved-Version oraz interkonekt RCA Crystal Cable Absolute Dream."" - był to cytat z testu z linku.

Wyglada na to że zmiany zaobserwowane to kabel zasilajacy Harmonix wraz z innym interkonektem!!!! 

Nigdzie nie doczytalem by było wygrzewanie nowych kabli (podobno to ważne dla niektórych), i osluchanie sie z nimi zanim nastąpią porownania. 

Co wiec było porownywane i co tak naprawde slyszal.autor testu???? Pozdr.

Screenshot_20201026-123241_Chrome.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowość + kosmiczna cena za "kawałek drewna" jest ofertą skierowaną do określonego grona. Dla Nas 24tysie to kwota którą polepszylibyśmy brzmienie wielokrotnie mocniej niż tym ustrojstwem. Ale są ludzie którzy mają sprzęt za 200tyś+ i nie mają czym już "usprawniać".

Zabawnie by było gdyby ktoś to prześwietlił a w środku metalowe literki "zostałeś wycyckany na 24k PLN" :D

PS: ten kabel co tam się podpina ,także odpowiednio działa na podświadomość :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2020 o 11:19, Kraft napisał:

Audiovoodoo i Sf to jednak nie. Kolumny Sonusa w końcu graja. Ale z reklamy wynika, że kolumny mają być raczej modną dekoracją pomieszczenia, a nie źródłem muzyki. Czy to Was nie zniechęca do ich wypróbowania? A skoro zniechęca, to reklama jest przeciwskuteczna. Przynajmniej ta zamieszczana w pismach audio (a tam to zdjęcie widziałem). Takie pisma kupują zapaleni hobbyści, a nie metroseksualiści czy inni hipsterzy.

Mnie tam one grają, co prawda po kablach ale najlepsze jest to że mam jeden klocek. Czaicie ?  Do wszyskiego !! Skandal 😀    Reklamy nie widziałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2020 o 08:47, Kraft napisał:

Platforma interesująca, bo kosztuje aż 24 900 zł. Jesteście może ciekawi, co za wspaniałe rozwiązania techniczne w niej zastosowano, że jest tak wysoko wyceniana? No to się nie dowiecie. Nigdy. Konstruktorzy piszą tak:

Jak by ktoś był zainteresowany to mogę sprzedać dwie platformy za 1/3 ceny tej wybuchającej. I w dodatku mogę powiedzieć jak są zbudowane tj. są to dwa parapety sosnowe gr.3 cm. Koszt platform materiał  200 zł + 8100 zł za wrażliwość konstruktora którą słychać :) 

IMG_1065.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - w każdej Castoramie mozna kupic blaty z klejonego buka po 50 zł za m/b (ja kupiłem końcówkę 80cmx60cm za 5 zł), lub w każdym tartaku znajdziesz jeszcze taniej, tylko tu musiałbyś sobie wysuszyć. U mnie od dwóch lat schną takie kawałki o grubości 6 cm i szerokości 50 cm. Długości od 60 cm do 90 cm. mam 6 kawałków i kupiłem za 45 zł. Na zdjeciu pół kawałka z castoramy, czyli koszt 2,50 zł jako podstawa pod lampę.

20201027_163341.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "Audio i zjawiska nadprzyrodzone". Fragment informacji prasowej o nowych kolumnach Wilson Raptor 9 

"[...] W sztywnej obudowie o wymiarach 1160 x 195 x 302 mm, wykonanej z grubych płyt MDF [...] umieszczono cztery przetworniki: dwa 165-mm niskotonowe, 130-mm średniotonowy oraz 25-mm tekstylną kopułkę. [...] Ważą umiarkowane (przy swoich gabarytach) 16,7 kg."

Wielgachna, sztywna obudowa z grubych płyt, cztery przetworniki i... tylko niecałe 16,7 kg wagi. Normalnie cud!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło informacji jak bardzo grube są to płyty MDF :) . Kiedyś Taga chwaliła się tym jak bardzo grube są płyty z których były zbudowane ich najlepsze kolumny. Przód 16 mm, boki 14 i tył 12 mm. Dla kolumn wysokobudżetowych to bardzo skromne wartości :) jednak dla dość tanich to sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Pomijając cenę i jakość, jak się okazało marną, to warto zwrócić uwagę na zjawisko. Amirm co prawda te widoczne zakłócenia wywołał zbliżając transformator zasilający DACa do IC ale to samo zjawisko występuje za szafką, gdy mamy nieekranowane przewody sieciowe, które promieniują polem EM tak jak trafo z tym, że zakłócenie będzie miało mniejszą amplitudę prawdopodobnie. 

Niestety IC to nie tylko wzmacniacz ale cała kaskada urządzeń przed nim. Jeżeli takie zakłócenia dodajemy do sygnału audio w interkonektach pomiędzy CD i przedwzmacniaczem, i dalej w IC do wzmacniacza to chyba będą w ostatnim urządzeniu odpowiednio wzmocnione i amplituda będzie większa. 

Mógłby to fachowo przebadać Amirm ;) 

zakłócenia.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Dwa jak mamy normalne kable to problem po przytknieciu tranformatora na poziomie -135dB

Lubię sobie wyolbrzymiać problemy 😂 Poza tym wprowadzam nutkę niepewności do poglądów w tej materii działając na rzecz utrzymania status quo. To tylko zabawa i hobby i niech trwa. Po co ja psuć? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Dwa jak mamy normalne kable to problem po przytknieciu tranformatora na poziomie -135dB

Nie napisał, że przytykał chyba. Problem na poziomie - 100dB ale to nie istotne bo tak naprawdę nie wiemy dopóki nie sprawdzimy ile będzie tych decybeli uwzględniając, że dotyczy problem wszystkich urządzeń i IC oraz ile faktycznie będzie na wejściu wzmacniacza 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca rozumiem jak wzmacniacz na wejściu ma sygnał audio plus dodatki od trafa jak w eksperymencie (-100dB) to wzmocni tylko sygnał audio? A przedwzmacniacz inaczej niż końcówka mocy? Wybiórczo? To co z IC wychodzi  to chyba wszystko będzie wzmocnione. Czasami kilkukrotnie? Ktoś wytłumaczy? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

No właśnie nie do końca rozumiem jak wzmacniacz na wejściu ma sygnał audio plus dodatki od trafa jak w eksperymencie (-100dB) to wzmocni tylko sygnał audio? A przedwzmacniacz inaczej niż końcówka mocy? Wybiórczo? To co z IC wychodzi  to chyba wszystko będzie wzmocnione. Czasami kilkukrotnie? Ktoś wytłumaczy? 😉

No wzmocni wszystko tylko nadal to będzie -100 od sygnału

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Fafniak napisał:

No wzmocni wszystko tylko nadal to będzie -100 od sygnału

Chyba się nie rozumiemy. Tłumaczę. Amirm pomierzył i wyszło, że w IC zaindukował się sygnał zakłóceń o amplitudzie ok. -100dB. Dla jego układu odniesienia czyli 2 V te -100dB to amplituda sygnału zakłóceń 20 uV.

Pomijając, że wg mnie to mało, bo w domu mierząc od przewodów sieciowych wychodziło mi w przewodzie długości IC ok. 5-10mV.

Sprawdźmy co będzie się działo z tymi 20 mikrowoltami. Możemy chyba przyjąć, że takie zakłócenie może zaindukować się od pól elektromagnetycznych w każdym przewodzie IC. Załóżmy, że zaindukowało się w IC do przedwzmacniacza o czułości 150mV dającego na wyjściu 2 V czyli wzmacniającego ok. 14x. Z tych 20 uV na wyjściu pre mamy już 280 uV, które z sygnałem zostanie podane na wejście końcówki mocy.

Jeżeli poziomem odniesienia jest 2 V na wejściu to te 280 uV daje nam poziom sygnału zakłóceń - 77dB. Sam Ethan Winner twierdzi, że system przeźroczysty to taki, który ma wartość szumu/zakłóceń na poziomie -100dB. Mniej ortodoksyjni inżynierowie dźwięku, uważają, że przyzwoitym poziomem jest - 80dB. Wynika z tego, że te - 77dB jest ponad tymi granicami i prawdopodobnie wpłynie degradująco na jakość sygnału audio powodując, że system nie będzie "przejrzysty"/"przeźroczysty" ;) 

Oczywiście w kaskadzie systemu audio jest więcej urządzeń i czasami te zakłócenia będą jeszcze mocniej wstrzykiwane do sygnału poprzez różne pętle i sprzężenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...