Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

50 minut temu, TomekN napisał:

Mógłbyś wskazać konkretnie miejsce w tym 34-stronicowym wątku na którem powinienem zwrócić uwagę?

A mógłbyś wykazać trochę empiryzmu :)

50 minut temu, TomekN napisał:

Filtrowanie napięcia AC w celu leczenia nieistniejących problemów

Tu masz coś o nie istniejących problemach , możesz też pozwać Firmę Schaffner , za robienie ściemy.

dla ułatwienia podaje kontakt;

https://www.schaffner.com/

https://elektronikab2b.pl/technika/29169-filtry-przeciwzakloceniowe-parametry-wlasciwosci-i-dobieranie

50 minut temu, TomekN napisał:

Ground loop można wyleczyć np. przez ground lifting - powietrze jest dość dobrym i tanim separatorem 😉

Człowieku , Ty naprawdę nie wiesz o czy piszesz , nie powinieneś się wypowiadać w aspektach o których nie masz pojęcia.

Każdy mój kabel ma odcięty ekran od strony źródła , w pre mam przełącznik gnd lift . KŁANIA SIĘ EMPIRYZM. Wg. Wikipedii nie powinno być przydźwięku, bo jak to zauważyłeś jest POWIETRZE , a on skubany jest , normalnie audiofilska magia ;)  Albo pętla masy , wiesz jak ja zlikwidować , kilka rozwiązań zastosowałem ale chętnie posłucham rady eksperta.

50 minut temu, TomekN napisał:

I tradycyjnie już, jak na audiofila przystało, nie pokazałeś ślepego testu w przedmiocie sporu

- słyszę

- nie słyszę - słyszę

- .............

wystarczy , czy kontynuować ?

50 minut temu, TomekN napisał:

filtrowanie napięcia AC w celu poprawy brzmienia

tu kolejna lektura

http://kigeit.org.pl/FTP/bu/grse/repozytorium/schaffner_katalog_technika-filtrowania-i-pomiarow.pdf

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 jak Ty to mówiłeś ? Jakie te kable zasilające w końcu mają być ? Przypomnij mi proszę , jak już i tak będę dziergał nowe , to dostosuje te długości. 

W tej chwili dwa kable do listwy mają po trzy metry i tego raczej nie przeskoczę , bo tak mam rozmieszczone gniazdka w ścianie . Jeden do kolejnej listwy ok. 2 metrów i ostatni ok. 1,5 metra. Kable ze sprzętu do listew ok. 1,5 metra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

@Chyba Miro 84 obiecuję :)

Tylko kurna mam 59 kabli na długości łącznej szafek 2 metry i na czterech poziomach !

Zamówiłem nowe kable zasilające , sam będę konfekcjonował ,to będzie okazja do ogarnięcia tego bałaganu.

Tyle razy pisałem.... pracujemy z tym co mamy zanim dokonamy zmian lub kupna!

Wiec tak....

Wypnij wszystkie kable. 

Postaw tylko dwu poziomowy stolik regał (tymczasowo). Dwa wzmacniacze obok siebie nizej, a pre na górę. Zasilajace wrzucasz np. Do d-line razem i puszczasz w dół. Ic do d-line i puszczasz góra. Mozna w sumie podwiesic na czymś. Teraz mamy zasilajace i ic baaardzo odseparowane. Teraz czas na glosnikowe i "wyjeżdżamy" nimi w lewo i prawo od sprzetu. Nic wiecej nie podlaczamy no chyba ze zrodlo dzwieku :P

ps: jesli mozesz zrob zdjecie instalacji

puszczamy teraz utwory i sprawdzamy czy jest poprawa. Jesli tak to przyczyna był balagan. Jesli nie ma poprawy yo mozna zmontowac to tak jak miałeś, podlaczyc reszte sprzetow itp. Jedno wykluczysz napewno ze to nie to! Pozdr. 

 

11 minut temu, tomek4446 napisał:

@Chyba Miro 84 jak Ty to mówiłeś ? Jakie te kable zasilające w końcu mają być ? Przypomnij mi proszę , jak już i tak będę dziergał nowe , to dostosuje te długości

Najpierw zastosuj sie do powyższego. Potem bedziemy kontynuować.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Karol64208 napisał:

Wizyta u producenta sprzętu lampowego nie pomogła

Z WBA jestem umówiony 20-tego , zobaczymy co będzie po całkowitym upgrade. Wysiadł mi jeden monoblok , teraz gram na hybrydzie ,a wiec pre WBA z tranzystorową końcówką mocy. Przydźwięk jest nadal. 

Spróbuję wg. twojego patentu , zobaczymy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Z WBA jestem umówiony 20-tego , zobaczymy co będzie po całkowitym upgrade. Wysiadł mi jeden monoblok , teraz gram na hybrydzie ,a wiec pre WBA z tranzystorową końcówką mocy. Przydźwięk jest nadal. 

O masz...

Ja dlatego jednak wolę wybrać tych którzy są/funkcjonują na rynku w trochę większej skali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Karol64208 napisał:

same problemy masz,  monoblok też padł, jakie objawy ma?

Podchodzę do tego ze spokojem , wszystko ma prawo się zepsuć. Ostatnio robiłem serwisową wideo konferencję z Norwegią , bo wysiadł zamek w drzwiczkach za jedyne 54 000 zł, które sprzedałem :) Odłamał się taki mały elemencik. Grunt , że sprawa załatwiona. Nie mam więc pretensji do WBA. Po prostu nagle przestała się żarzyć lampa sterująca , dlaczego nie wiem ? To nie lampa , bo po przełożeniu z drugiego działającego monobloku efekt jest ten sam , czyli absolutna cisza . Pozytywne jest to , ze nie ma przydźwięku :) , w ogóle nic nie ma :)

21 minut temu, Fafniak napisał:

Ja dlatego jednak wolę wybrać tych którzy są/funkcjonują na rynku w trochę większej skali

Sam , zapewne wiesz , że nie ma reguł. Spójrz na usterki całych serii w motoryzacji. Sprzęt audio , a przodują chyba w tym amplitunery też maja wady fabryczne.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

  Pozytywne jest to , ze nie ma przydźwięku :) , w ogóle nic nie ma :)

 

i tego trzeba się trzymać :) 

Ogólnie nie ma co się obawiać sprzętów z manufaktur , mam wzmak od 12.2018 , raz zawiozłem bo myślałem że mi potencjometr padł jak się o niego oparłem (a to kable rca na kątowniku viablue traciły styk) , przy okazji załapałem updejt na nowego pilota :D Temat szybko ogarnięty.
Nie wiem czy kiedyś nie pisałem ,że chyba jakiś rezystor czy kondensator mógł w monosie się sypać , i może wysypał finalnie stąd nie odpala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kubakk napisał:

mam wzmak od 12.2018

Moim monoblokom idzie chyba czwarty rok , jak dotąd bez zarzutu. Rozmawiałem z WBA , prawdopodobnie zadziałało zabezpieczenie termiczne. Tylko , ze jak monoblok trochę ostygł ,to powinno się wyłączyć / stycznik/, ale nie odbiło. I tak już dawno miałem je zawieźć do upgradu , i ciągle odwlekałem , a tak to już muszę.

Przed chwilą, Karol64208 napisał:

na preampie czy RME, co pomogło?

No dobra , jutro sprawdzę. Miałem poczekać , aż zawiozę graty / WBA/, ale ponieważ też mnie to ciekawi ,to po przepinam kable i zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Karol64208 napisał:

na preampie czy RME, co pomogło?

Pomogło. Co prawda RME właśnie gra w trybie DAC-a , a nie PRE / nie chciało mi się wyciągać na razie kabli , i tak będę niedługo robił gruntowne przemeblowanie sprzętu/ ale do testu to nie ma znaczenia. Wpiąłem RME pod tranzystorową końcówkę i jest zero przydźwięku. Kurde , aż dziwnie się słucha , bo już się trochę do tego bzyczenia przyzwyczaiłem :) A drugo kwestia , to jednak da się zbudować minimalistyczny grający system :) 

IMG_2116.JPG

IMG_2115.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tomanek to co zasila ?

 

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Co prawda RME właśnie gra w trybie DAC-a , a nie PRE / nie chciało mi się wyciągać na razie kabli , i tak będę niedługo robił gruntowne przemeblowanie sprzętu/ ale do testu to nie ma znaczenia.

Ja cały czas liczę że będę miał szansę pożyczyć ice-a od kogoś komu zaczął sie już nudzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomek4446 napisał:

Wpiąłem RME pod tranzystorową końcówkę i jest zero przydźwięku.

Jak już się bawisz:D, to zrób jeszcze jeden eksperyment, podepnij kable zasilające od największej mocy na początku rozgałęźnika i malejąco na końcu, może to coś zmieni :35_thinking:ale raczej stawiam na błąd w preampie.

Zasadniczo tak powinny być wpinane, ale jeżeli jest brum z sieci to powoduje samo urządzenie /zasilacz, lub konfiguracja masy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Ten tomanek to co zasila ?

RME , nie porównywałem z zasilaczem fabrycznym , więc nie wiem czy jest lepiej , czy gorzej. Głównie chodziło mi o zmniejszenie do minimum zasilaczy impulsowych.

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

to zrób jeszcze jeden eksperyment, podepnij kable zasilające od największej mocy na początku rozgałęźnika i malejąco na końcu, może to coś zmieni

Spróbuję , choć u mnie nie jest to takie proste , bo listew w sumie mam 4 szt. Do jednej mam wpięte wyłącznie PRE WBA i obecnie tranzystorowy wzmacniacz. Do kolejnej wszystkie źródła analogowe. Kolejne dwie to na impulsowe. Ale ok. spróbuję zaraz coś poprzestawiać. Choć jak tak jak teraz nie mam przydźwięku to jakoś nie mam ochoty wracać do poprzedniej konfiguracji. No , ale czego się nie robi dla nauki , działam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Spróbuję , choć u mnie nie jest to takie proste , bo listew w sumie mam 4 szt. Do jednej mam wpięte wyłącznie PRE WBA i obecnie tranzystorowy wzmacniacz.

Może to nic nie zmienić, to raczej  jest taka zasada i nie ma wpływu na przydźwięk ,  wpinaj do listwy  sprzęt który pracuje razem w tym samym czasie, tak je pogrupuj i wg. mocy na początku listwy/ od strony zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Może to nic nie zmienić, to raczej  jest taka zasada i nie ma wpływu na przydźwięk ,  wpinaj do listwy  sprzęt który pracuje razem w tym samym czasie, tak je pogrupuj i wg. mocy na początku listwy/ od strony zasilania.

NIE MAM PRZYDŹWIĘKU ! Karol wielkie dzięki za rady i mobilizację. Praktycznie miałem strzał w dziesiątkę od pierwszego podejścia . przypomniałem sobie jak miałem podłączone kiedyś pre WBA do Mx-1000 , pre i końcówka były wpięte pod dwie oddzielne listwy. Później gdy walczyłem z pętlą masy za radą Tomanka wpiąłem pre i monobloki pod jedną listwę i zadziałało. Po zmianie na tranzystorową końcówkę zostawiłem taki stan rzeczy. Gdy przeniosłem zasilanie końcówki na drugą listwę / gniazdo bez filtracji/ przydźwięk zniknął. oczywiście jak przystawię ucho do kolumny to delikatne buczenie słychać , ale z miejsca odsłuchu kompletna cisza. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady.

I jeszcze jedno , nie wiem, czy ma to znaczenie ,ale dałem do końcówki znacznie krótszy kabel zasilający . Poprzedni miał 2,5 metra, ten obecny to ok. 80 cm 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk pamiętam tamtą dyskusję , czy WBA jest wykonany zgodnie ze sztuką , czy nie. Szczerze to mam to gdzieś i opieram się na tym co słyszę i z czym porównuję. czas leczy rany , a Karol naprawdę mi pomógł , bez jego jednego wpisu , bym jeszcze raz spróbował , nadal bym się wściekał i uważał , że ten typ tak ma i wymaga naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kubakk napisał:

postaw Karolowi jakiś dobry trunek by jeszcze Ci powiedział jaki błąd konstrukcyjny widział , bo chyba koło listopada/grudnia coś wspominał co i jak

to co ma @tomek4446 charakteryzuje słabszy sprzęt / projekt niezależnie od ceny.

Na moim mam w podłączeniach totalny bałagan i jeszcze czasami dochodzą podłączenia innego sprzętu czy też przyrządów pomiarowych i nigdy nie miałem przydźwięku. Na max wzmocnieniu phono-stage w kolumnach mam tylko ledwo słyszalny szum kilkanaście mW .

@tomek4446 czasami dobrze jest zrobić porządek:D

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...