Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

3 godziny temu, TomekN napisał:

Dość długie, ale warto posłuchać.

Super wywód. Amirm mógłby startować o te miliony do wygrania za przejście ślepych testów dotyczących kabli. Mam wrażenie, że jego ostatnie artykuły to odpowiedź na nasze dyskusje. Czyżby nas obserwował? ;) 

Potwierdził moje przekonania tym filmikiem dotyczące ślepych testów i pamięci słuchowej. Max 2-3 sekundy. 5 sekund jak w przypadku testowania kolumn o których wspomniał to dla niego już wieczność. Problemem takiego testowania jest szybkość przełączania. Jak to zrobić w przypadku testowania podstawek antywibracyjnych czy innych akcesoriów, których przekładanie zajmuje wieki? Krytykowane przez niego długie odsłuchy zaś może i faktycznie nie nadają się na porównania AB ale nie o porównania chodzi tylko wrażenia i to jak na nie reagujemy. Jest odrzucenie i "odruch" wymiotny jak coś w dźwięku nie pasuje. Nie mam pojęcia jak to działa ale ociera się o jakieś fizjologiczne procesy u mnie ;) 

Ciekawą sprawą jest jego przekonanie, że do ślepych testów łatwiej podejść mając wiedzę techniczną. Jemu fantastycznie się udaje odróżnić próbki audio 16bit vs 24bit. Wie, gdzie szukać różnic powodowanych przez szum kwantyzacji. Nie wiem tylko czemu uważa to za jakiś wyznacznik (wiedza techniczna) skoro ten szum równie dobrze może maskować jakieś małe sygnały audio, na przykład końcówki wybrzmień. Doświadczony audiofil wyłapie różnice po wybrzmieniach nie mając pojęcia o szumie kwantyzacji. Uważam, że trochę uprościł przypisując zasługi w osiąganiu swoich sukcesów w radzeniu sobie z ślepymi testami tylko wiedzy technicznej i doświadczeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karol64208 napisał:

charakteryzuje słabszy sprzęt / projekt niezależnie od ceny.

Jeszcze przed godziną Cię lubiłem :) Karol ten przydźwięk , to może i wina PRE , miałem masę tranzystorów przed lampami i przydźwięku nigdy nie było. Powiem Ci jedno , nawet jeżeli techniczne pre nie jest doskonałe / nie będę polemizował , bo się na tym nie znam/ to jest to mój dźwięk którego długo szukałem.  Nie jestem przyspawany do sprzętu , trochę już zmieniłem przez lata i nie mówię ostatniego słowa , ale póki co WBA mi po prostu pasuje.

Sprawdziłem właśnie pre phono , idealna cisza , książkowo.. Jeszcze raz dzięki za zmuszenie do ogarnięcia tego bajzlu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

Tomek nie przejmuj się jakby Karol Lorkę w środku zobaczył to by po straż pożarną od razu dzwonił pewnie

No cóż , byłem u Piotra / @nowy78/ zbudowany przez niego wzmacniacz raczej znaku "CE" by nie dostał , ale za to jak gra ! :) 

28 minut temu, Karol64208 napisał:
2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Sprawdziłem właśnie pre phono , idealna cisza , książkowo..

i niech tak pozostanie

No właśnie , a jak opuszczę ramię na płytę , to nie powinien przypadkiem z głośników być jakiś dźwięk ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, audiowit napisał:

tylko już wkurza powtarzanie jak mantra sądu, że coś jest źle zrobione jeśli się na oczy czegoś nie widziało.

to się nie wkurzaj :15_yum:, przy poprawnym projekcie nie może taka sytuacja zaistnieć.

Mam preamp lampowy i wzmacniacz też lampowy i do przedłużacza mogę podłączyć każde urządzenie zaczynając od zasilaczy imp. po pralkę czy inne urządzenie i nie usłyszę żadnego brumienia czy przydźwięku z sieci. Nie ma oddzielnej sieci, uziemienia i też zera ochronnego podłączonego. Dodam też jak to w UK podłączenie gniazda, jest od gniazda do gniazda:15_yum:
Większość konstrukcji obecnych jest kopią sprzętu z lat 50, a zastosowanie drogich elementów nie wyeliminuje błędów.

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Usprawiedliwiam to tym, że u mnie problemu z przydźwiękiem nie ma i działałem po omacku

po omacku (co to za wyraz), trochę szerszej wiedzy potrzeba:15_yum: zanim kogoś będziesz atakować.

Cytat

PWN

po omacku

1. «kierując się dotykiem»

2. «nie mając dostatecznego rozeznania w danym przedmiocie»

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki są ręcznie doginane pod konkretny głośnik/zestaw, a zalewane czy klejone są po to aby nie straciły tych dogięć.

Teraz to wykorzystują aby zalać całą zwrotnicę... Którą to zresztą zrobić jest łatwo, ale dopasować już nie.

18 godzin temu, Kraft napisał:

W nowych Sonus faber Maxima Amator zwrotnica została tak zainstalowana, żeby było ją widać z zewnątrz. Patrzcie i podziwiajcie! Fajne rozwiązanie. A inni zalewają swoje wynalazki czarną masą, żeby ktoś nie oblukał.

DSC04851_380x380.jpg.53b394a29ce7bdb1dde89bd425d85f3e.jpgSTILL-MAXIMA_SONUS-FABER_13199.thumb.jpg.21612dd89c0e41b802880277ea1900ae.jpg

Wcale bym się zdziwił gdyby te piękne zwrotnice były tylko na pokaz, a właściwe ( bo brzydkie ) schowane :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burn-In Discs - znacie to?  Specjalne pyty CD które zrobią czary z Waszymi systemami. Już nie wystarcza zwykłe "wygrzewanie" kabelków i komponentów systemu. Według jednego z producentów Burn-in Disc wygrzeje wasze maszyny od nowa i profesjonalnie. W jednym z opisów jest wyjaśnione, że kiedy słuchacie jednego gatunku muzyki - wasz sprzęt się do niej przyzwyczaja, jak mięśnie sportowca który ćwiczy ciągle tylko jedną partię mięśni / co skutkuje tym, że organizm nie jest w stanie równowagi (?).

Dodatkowo po takim zabiegu (Burn-in Disc) cały system jest zdemagnetyzowany, oczywiście poprawia się scena i wszystko jest lepsze... poczytajcie sami opinie ludzi którzy te cuda kupili...

https://www.futureshop.co.uk/accessories/av-care/burn-in-discs

 

Tellurium Q System Enhancement CD >>>

This recording takes your system through a full workout of frequencies and tonal changes that is specifically designed to stretch your system’s components and bring new life into your music. Most music follows a form that can be calculated with a fourier transform analysis and time frequency analysis indicating it is not random, which simply means that your system can get into a “rut”. Like going to a gym and training only a few specific muscles for years and then wondering why your body is out of balance. This recording takes your system through a full workout of frequencies and tonal changes that is specifically designed to stretch your system’s components and bring new life into your music.

tq_systemdisc_square03.jpg

 

 

Nordost System Solution Set-Up & Tuning Disc >>>

Nordost’s System Solution is an invaluable tool for the installation, maintenance, and fine-tuning of any HiFi audio system. Arranging a new system is a painstaking and exacting task for even the most seasoned audiophiles. Now, with this newly upgraded, two-disc set, you will have a unique mix of diagnostic tracks, calibration tools, and system conditioning aids that will help unlock the full potential of your sound system.

8norcdsetup2-large__56080.1614020332.jpg

 

IsoTek High Resolution Full System Enhancer >>>

The 4-track CD contains high and low frequency test tones, calibrated to a carefully designed mathematical algorithm to fully burn-in and demagnetise your audio or AV system. The High Resolution Full System Enhancer features four tracks designed to address burn-in and demagnetising of all audio hi-fi systems. The first two tracks can be used for all audio systems using CD as the source. The third track is specially designed to condition phono stages in a manner LPs simply cant achieve (requires the use of an inverse RIAA filter, not included). Finally the fourth track is designed to exercise the full dynamic range of 24-bit high-res music server system.

isotek_enhancedisc_square01.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...