Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwil2avZ_d_wAhUMahQKHR57AnAQFjAGegQIHhAD&url=https%3A%2F%2Ftonskladowy.pl%2Fartykuly%2Fharmonix-audiofilska-firma%2F&usg=AOvVaw2lHztavRl56bLZP_0f8uLJ

Polecam, można się pośmiać.

A tu totalny rodzynek, gościu, jak dla mnie mega zabawnie pisze. Może trochę przesadza momentami, ale jeśli wierzy w swoją misję 😄 Znacie tego bloga? Ja dopiero wczoraj go odkryłem, a jego autor to chyba guru niejakiego TomkaN 😄 Co by nie powiedzieć o sensie pisania takiego bloga, to chyba trochę racji Pan Paweł ma.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjTh6KMguDwAhXp1uAKHXnAAEYQFjAAegQIBBAD&url=http%3A%2F%2Fxyzpawel.blogspot.com%2F&usg=AOvVaw01iwxX7oBvNsxKO_AxOC7_

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JaZz napisał:

Napisałem jeszcze zapytanie na jednym forum warez'owym. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Ewentualnie możesz się zarejestrować na tym zagranicznym i poprosić tego Simon'a.

Ja już dostałem odpowiedź - link do dropbox.   Hi-Fi Yearbooks 1956 - 1980 wszystkie roczniki w pdf do pobrania. Nie wiem czy tu mogę wkleić ten link (na forum WAM nie był upubliczniony) jeśli ktoś chce podam na pw.

603327283_Screenshot(305).thumb.png.bfcc46a6f348065823785773603efcf2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, JaZz napisał:

Ja dziękuję, nie przyda mi się.

To żałuj bo jest tam mnóstwo starych fajnych klocków do obejrzenia i poczytania. Ja już ściągnąłem całość i buszuję jak w muzeum 😇

Co ciekawe, przy większości sprzętów są podane ówczesne ceny. Może ktoś w tych katalogach znajdzie swój stary wzmak, radio, gramofon czy cokolwiek,  są Sansui, Tandberg, Marantz i całe tony innych zabytkowych których nazw nawet nie znam wszystkich.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2021 o 17:01, Kraft napisał:

3000 wpisów! Nieźle, jak na temat, który był przez długi czas zablokowany przez redakcję (jako zbyt wywrotowy). A tu proszę. Wątek się ładnie rozwija, a świat się nie zawalił;)

Słusznie zablokowany.

Jako kopia wielu z Audiostereo i tak jest mało odwiedzany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Słusznie zablokowany.

Jako kopia wielu z Audiostereo i tak jest mało odwiedzany.

:)))

Jeśli pominąć "Wasze systemy" to "Audio critic" jest najpopularniejszym tematem w dziale. 321 000 wejść przez ok. 3 lata funkcjonowania.. "Wasze systemy" mają 866 000, ale pracowały na to 15 lat. Pod względem wpisów też nieźle. "Wasze systemy" 3150 postów "Audio critic" już 3000. 

No mało odwiedzany to on nie jest;) 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audiowit napisał:

Słusznie zablokowany.

 

6 godzin temu, audiowit napisał:

Jako kopia wielu z Audiostereo i tak jest mało odwiedzany.

 

19 minut temu, audiowit napisał:

Ale jak porównasz porównywalne populistyczne wątki na AS to szału nie ma.

 

19 minut temu, audiowit napisał:

Przecież wiadomo, że taki wątek jak ten będą odwiedzane

 

19 minut temu, audiowit napisał:

Leży to w mentalności żeby jatrzyć lub wmawiać ludziom, że przepłacili ;) typowe w naszym narodzie.

bajkowa logika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się mieć w ręku chociaż jeden z roczników HiFi Year Book. Żaden pdf nie zastąpi książki. Chyba niepotrzebnie bo ja lubię starocia i teraz mam ochotę na wszystkie wydania od 1970r 

20210527_172759.thumb.jpg.8a6dd25b48961d8a5833bcb9b0989ad6.jpg

20210527_172733.thumb.jpg.2a15568ecc9e466eeed2520e7539f76c.jpg

20210527_172723.thumb.jpg.31d4380cc639195f9c92723772e41ab4.jpg

20210527_174241.thumb.jpg.7234c37e4de8c95781d404382b11eee7.jpg

20210527_174329.thumb.jpg.29639e8201415f05d7e16bd209d498c0.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😉 Tak mi przyszło do głowy patrząc na w/w zdjęcia i opisy sprzętów:

Porównując parametry choćby głośników z tamtych czasów z parametrami dzisiejszych różnic za dużych nie ma. A i ceny w owych czasach porównywalne z dzisiejszymi.

Dlaczego jest tyle zachwytów nad dzisiejszymi głośnikami i tyle negacji na ówczesne? Ciekawe jak ówczesne "obiektywne" opinie stają się dziś "subiektywnymi" 🤑  a dzisiejsze "obiektywne" są jedynie słuszne.

 A przyszło mi do głowy że nie ma obiektywnych opinii. Są jedynie słupki sprzedaży...

Chyba czytałem tu już gdzieś pytanie "skąd się bierze co do czego pasuje"  i odpowiedź "z zestawów polecanych przez producenta"...

Edytowano przez gienas
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gienas napisał:

Dlaczego jest tyle zachwytów nad dzisiejszymi głośnikami i tyle negacji na ówczesne?

reklama, obecnie wszyscy kierują tym co jest tam napisane.

Kolumny starej daty projektowali pasjonaci muzyki /dźwięku/ i  inżynierowie, obecne projektują księgowi i biznesmeni :15_yum:.

Oczywiście ta zasada nie wszystkich producentów dotyczy, są nieliczni.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki filmik na kanale PS audio. Traktuje on o głuchym (!) audiofilu o imieniu Christopher Bell, który nauczył się słyszeć za pomocą balonu z helem. Działa to tak, że balon wyłapuje wibracje, które trzymający go Chris odbiera za pomocą koniuszków palców; jego mózg rzekomo nauczył się interpretować te bodźce. Jego "słuch" jest na tyle dobry, że facet rozpoznaje nawet zmianę... kabla zasilającego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

https://coherent-systems.co.uk/acoustic-revive-rlt-1

Czyli jest tak 

Dobrze jest kupić podwójny rołter ałdio

postawić pod nim nóżki "antywibracyjne" połączyć kablem ałdio ethernetowym

i zatkać porty nie używane.

Czekam aż ktoś przyzna się ze to kupił 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...