Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

5 minut temu, audiowit napisał:

Ale decyzyjność, odpowiedzialność, bezkompromisowość, zaradność kuleją.

Kuleje też bardzo taka zbiorcza cecha jak „dojrzałość”, która przejawia się m.in. dystansem do siebie, otwartym umysłem, konfrontowaniem własnych przekonań z rzeczywistością, umiejętnością przyznania się do błędu lub niewiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=53830]dorsz[/mention] umieściłem na liście również DAC-i , bo były na Forum opinie , iż wszystkie rekomendowane na ASR grają tak samo , a jak nie grają ,to nie mamy prawa tego usłyszeć. Część forumowiczów jest innego zdania , i to opierając się na własnych doświadczeniach , a nie przeczytanych opiniach innych osób. Dyskusja była zbliżona do tej standardowej już o kablach , stąd ten element systemu wymieniłem z innymi kontrowersyjnymi i budzącymi emocje akcesoriami.
Cóż, ja uważam wrzucenie DAC do gadżetów audio-voodoo za prowokację. I później płacz, że audiofiluff bijo

Bo to że dace czy wzmacniacze różnie brzmią nie budzi chyba wątpliwości; w przeciwieństwie do wpływu na brzmienie bezpieczników i kabli sieciowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dzik napisał:

Tak z ciekawości spytam. Gdyby się okazało - i były na to dowód, który nie pozostawiałby złudzeń - że w istocie od pewnej klasy wzwyż nie ma słyszalnych różnic między przetwornikami DAC, to jak bardzo szokująca byłaby to dla ciebie rewelacja?

@dorsz przeczytaj powyższą wypowiedź i powiedz mi czy manipulowałem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jaki ,że Q21 wprowadziło nową markę kabli i się tym chwali to zaciekawił mnie opis

https://www.q21.pl/manufacturer/ricable/ricable-magnus-speaker-mkii-2-x-3-0-m.html

Jak nawinąć makaron na ucho potencjalnego klienta ? Stworzyć własne "coś" co brzmi wyjątkowo czyli MARC i RNR :D  i nie pisze o tym czy to działa czy nie ,ale o sposobie kreowania produktu by go sprzedać ...

Jak takie coś działa na kogoś kto przerobił tony kabli ? Ano tak ,że chce być "1" wśród kolegów który je przetestuje/kupi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kubakk napisał:

Jak nawinąć makaron na ucho potencjalnego klienta ? Stworzyć własne "coś" co brzmi wyjątkowo czyli MARC i RNR :D  i nie pisze o tym czy to działa czy nie ,ale o sposobie kreowania produktu by go sprzedać ...

Bardzo ładne kabelki. Nie przeczytałem ale pewnie grają z większa sceną itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

Bardzo ładne kabelki. Nie przeczytałem ale pewnie grają z większa sceną itp.

MARC© (Multicore Annealed Ricable Conductor) z żyłkami 0.1 mm o gładszej i bardziej zwartej powierzchni, które zapewniają o 70% lepszą transmisję dźwięku niż standardowa miedź OFC a to skutkuje doskonałą przejrzystością, bardziej zrównoważoną i charakterystyczną sceną dźwiękową oraz precyzyjną kontrolą.

Technologia RNR (Ricable Noise Reduction): Półprzewodnik Germanowy (Ge) jest zawarty we wszystkich przewodach w celu redukcji szumów tła i szelestów generowanych przez sygnał audio. RNR sprawia że dźwięk jest bardziej szczegółowy i jasny, przy zachowaniu naturalnej i zbalansowanej barwy.

 

Trafiłeś na ślepo , także nie musisz nawet odsłuchiwać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

MARC© (Multicore Annealed Ricable Conductor) z żyłkami 0.1 mm o gładszej i bardziej zwartej powierzchni, które zapewniają o 70% lepszą transmisję dźwięku niż standardowa miedź OFC a to skutkuje doskonałą przejrzystością, bardziej zrównoważoną i charakterystyczną sceną dźwiękową oraz precyzyjną kontrolą.

Technologia RNR (Ricable Noise Reduction): Półprzewodnik Germanowy (Ge) jest zawarty we wszystkich przewodach w celu redukcji szumów tła i szelestów generowanych przez sygnał audio. RNR sprawia że dźwięk jest bardziej szczegółowy i jasny, przy zachowaniu naturalnej i zbalansowanej barwy.

 

Trafiłeś na ślepo , także nie musisz nawet odsłuchiwać ;)

Doskonałe... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ładne kable wczoraj widziałem - NORDOST ODIN GOLD. Jedyne 55 000 zł!

Odin-Gold-Bi-Wire-Jumpers_web.thumb.jpg.24272dcdeb8324d8ef56f1ffefb979c4.jpg

Że trochę krótkie? Bo to zworki. Właściwe głośnikowe kosztują 280 000 zł (za 2,5 m).

nordost-odin-gold-hifi-news-aug-2021-speaker.jpg.94bb69278c19656348b8b914a5a5fd98.jpg

Ale żeby grało należy jeszcze nabyć interkonekt (140 000 zł) i z dwa zasilające (2x140 000 zł). Mamy wszystko? No to do kasy. 755 000 zł. Pozostaje liczyć, że to cena wyjściowa i coś utargujemy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, misiek x napisał:

Wcale nie piszę że to normalne ale kto bogatemu zabroni.

Jest jeszcze gorzej. Nawet jak ktoś wydaje na swoje hobby ostatni grosz, np. pod budką z piwem, to też nic nam do tego.

5 minut temu, Asia napisał:

I dają komunikat innym, sobie podobnym.

I tym niepodobnym też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa wiele obiecuje, ale kable są miedziane (jedynie pozłacane*).

*Tu mi przyszło na myśl, że jeśli wszyscy, jak jeden mąż (Asi?) odradzają kupowanie kabli aluminiowych, miedziowanych - piszą, że syf - to czy podobnie nic nie wnoszącym zabiegiem nie jest przypadkiem złocenia kabla z miedzi? Toż to ciągle miedź, jak to ciągle aluminium w tanim kablu;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...