Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

15 godzin temu, Melo-man napisał:

Czemu tyle oszołomstwa jest  akurat w dziedzinie audio, a nie np. w video. Przecież high-endowe projektory SIm2 kosztują i kilka stówek, a tam nikt nie pisze, że zaślepki czy podkładki pod kable poprawiają obraz...

Świetne pytanie. Czy jest jakaś racjonalna odpowiedz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do podstawowego tematu tego wątku, to chciałbym zwrócić Waszą uwagę na reckę nowego MA12000.

Niby recenzja, jak każda inna - oczywiście napakowana czystym marketingiem, jak hasła o sprzęcie redakcyjnym  czy WIELKIM zainteresowaniu, ale przez porównanie do poprzedniej topowej integry McIntosha nagle okazuje się, że ta nie była tak doskonała. A to jest sprzeczne z recenzją tego wzmacniacza sprzed lat, kiedy też "spuszczali się" z zachwytu nad jej brzmieniem.

Stryjecki strzela sobie sam w kolano, albo uważa, że jego czytelnicy łykną wszystko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baliosia napisał:

Kiedyś jak coś było słabe to tak napisali...

A co znaczy w audio "słabe". Słabe - bo nie podoba mi się jak gra? Ma słabe parametry? Czy jakość wykonania jest nieodpowiednia do ceny? 

Przykład: mam dwie pary kolumn - atc scm 7 i buchardt audio s300 mkII. Obie kolumny w tej samej cenie. Obie grają inaczej. Która z nich jest słaba, a która dobra? A jeśli obie są słabe (bądź dobre) to co o tym decyduje? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pomiary nie grają.

2. Słucham uszami, a nie tabelkami.

3. Słucham uszami, a nie wykresami.

4. Jem uszami, a nie widelcami.

5. No super, to wystarczy sprawdzić SINAD na ASR i sprawa załatwiona! Po co słuchać (uszami)!?

6. Taaa jasne, słyszałem te polecane chińczyki co mierzą super na ASR i słuchać się tego nie dało.

7. Czyli wszyscy ci audiofile nie wiedzą, na co wydają pieniądze, a w magazynach piszą głupoty!? No trzymajcie mnie, bo zaraz nie wytrzymię

8. Żona potwierdziła różnicę.

9. Kumpel potwierdził różnicę.

10. Szwagier potwierdził różnicę.

11. Pies też potwierdził różnicę.

12. Jak nie słyszysz to spoko, ale nie wmawiaj innym, że nie słyszą.

13. Ja słyszę.

14. Wiem, co słyszę.

15. Odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch.

16. A co niby jest najważniejsze jak nie odsłuch?

17. Ile sprzętów przesłuchałeś, że się mądrzysz!?

18. A porównywałeś te kable, że się mądrzysz!?

19. Pochwal się lepiej sprzętem teoretyku. Ja słucham, a nie biorę, co tam Amir polecił.

20. Jak masz system za słaby to nie słyszysz.

21. ASR to sekta.

22. Amir to guru sekty.

23. ASR to sekta, a Amir bierze w łapę za niszczenie reputacji dobrych marek.

24. Nigdy nie wiadomo, jak to zagra u kogoś.

25. WSZYSTKO robi różnicę.

26. Pies robi różnicę.

27. Jak tylko podłączyłem kabel XYZ to system ożył i zagrał o N klas lepiej.

28. Różnica była subtelna, ale ja słyszę.

29. Różnica była kolosalna, głuchy by usłyszał!

30. Po co kupować drogie wzmaki jak wystarczy jakiś Topping z ASR z dobrym SINAD!? 

31. Nie udowodniono różnicy, bo audiofile nie muszą nic udowadniać.

32. Nie muszę nic udowadniać, wystarczy mi, że SŁYSZĘ.

 

Chyba żadnego istotnego "argumentu", który każdy już słyszał dziesiątki razy, nie pominąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam recenzję słuchawek McIntosh, najpierw na HiFi Philosophy, a później na AudioFanatyku. Niezłe jaja.

22 godziny temu, Melo-man napisał:

ale przez porównanie do poprzedniej topowej integry McIntosha nagle okazuje się, że ta nie była tak doskonała. A to jest sprzeczne z recenzją tego wzmacniacza sprzed lat, kiedy też "spuszczali się" z zachwytu nad jej brzmieniem.

To proste. Tamten starszy McIntosh był doskonały! Natomiast nowy McIntosh jest doskonały!!!

Widać różnicę? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, halik napisał:

(...)

Przeczytaj swój post i się nad nim zastanów.

Wypisałem stereotypowe, powtarzane w kółko frazesy, żeby coś unaocznić. Nikogo nie obraziłem, a na kontrowersyjne tematy wypowiadam się już tylko w dedykowanych tematach - jak ten. Nikomu nie odradzam zakupu audiofliskich kabali czy innych gadżetów w zwykłych wątkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Też chętnie bym zaserwował ciętą ripostę, ale ja nie zostanę potraktowany pobłażliwie. :(

W każdym razie, te dyskusje są kompletnie bezsensowne, kręcą się w kółko i polegają na wymianie sloganów, które zostały już wypowiedziane setki razy.

Ja ktoś chce tylko słuchać i żadne dane go nie interesują, to ja nie mam nic przeciwko. Pytanie tylko, po co wchodzić w jakiekolwiek polemiki, jeśli z góry odrzuca się czyjeś argumenty kwitując je hasłem z listy.

Tak więc może rzeczywiście pora już skończyć, co tyczy się obu stron, i poza wydzielonymi tematami o tym nie rozmawiać i nie próbować nikogo przekonać, jeśli nie ma się konkretnego, rzeczowego argumentu do zaprezentowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karaluch napisał:

1. Pomiary nie grają.

2. Słucham uszami, a nie tabelkami.

3. Słucham uszami, a nie wykresami.

4. Jem uszami, a nie widelcami.

5. No super, to wystarczy sprawdzić SINAD na ASR i sprawa załatwiona! Po co słuchać (uszami)!?

6. Taaa jasne, słyszałem te polecane chińczyki co mierzą super na ASR i słuchać się tego nie dało.

7. Czyli wszyscy ci audiofile nie wiedzą, na co wydają pieniądze, a w magazynach piszą głupoty!? No trzymajcie mnie, bo zaraz nie wytrzymię

8. Żona potwierdziła różnicę.

9. Kumpel potwierdził różnicę.

10. Szwagier potwierdził różnicę.

11. Pies też potwierdził różnicę.

12. Jak nie słyszysz to spoko, ale nie wmawiaj innym, że nie słyszą.

13. Ja słyszę.

14. Wiem, co słyszę.

15. Odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch.

16. A co niby jest najważniejsze jak nie odsłuch?

17. Ile sprzętów przesłuchałeś, że się mądrzysz!?

18. A porównywałeś te kable, że się mądrzysz!?

19. Pochwal się lepiej sprzętem teoretyku. Ja słucham, a nie biorę, co tam Amir polecił.

20. Jak masz system za słaby to nie słyszysz.

21. ASR to sekta.

22. Amir to guru sekty.

23. ASR to sekta, a Amir bierze w łapę za niszczenie reputacji dobrych marek.

24. Nigdy nie wiadomo, jak to zagra u kogoś.

25. WSZYSTKO robi różnicę.

26. Pies robi różnicę.

27. Jak tylko podłączyłem kabel XYZ to system ożył i zagrał o N klas lepiej.

28. Różnica była subtelna, ale ja słyszę.

29. Różnica była kolosalna, głuchy by usłyszał!

30. Po co kupować drogie wzmaki jak wystarczy jakiś Topping z ASR z dobrym SINAD!? 

31. Nie udowodniono różnicy, bo audiofile nie muszą nic udowadniać.

32. Nie muszę nic udowadniać, wystarczy mi, że SŁYSZĘ.

 

Chyba żadnego istotnego "argumentu", który każdy już słyszał dziesiątki razy, nie pominąłem.

Kupujemy audio dla siebie czy dla amirowych tabelek? Ejmen 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...