Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Dnia 24.03.2022 o 20:43, Kraft napisał:

"dla najlepszego napędzenia kolumn wskazany jest system dzielony".

W skali bezwzględnej raczej tak, bo system dzielony daje jednak większe możliwości techniczne, ale absolutnie nie zgodzę się, że stwierdzeniem, że w danej kwocie dzielonka zawsze zagra lepiej niż integra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kraft napisał:

Najczęściej są mylone przez fanów wzmacniaczy lampowych;)

Nie dzieliłbym na tych preferujących dźwięk z wzmacniaczy lampowych czy tranzystorowych w kontekście wiedzy na temat nasycenia dźwięku harmonicznymi tylko na tych którym to wisi i na tych, którzy tego nasycenia szukają.

Myślę, że Ci drudzy szukając nasyconego dźwięku będą eksperymentowali z dźwiękiem w szerokim zakresie. Sprawdzenie brzmienia wzmacniaczy lampowych w tych poszukiwaniach jest naturalnym krokiem. Od razu pomogę. SET bez USZ. Dominuje druga harmoniczna. Brak harmonicznych wysokich rzędów. Taki wzmacniacz w nikczemny sposób "wzbogaca" naturalne harmoniczne dźwięków muzycznych. Nasyca dźwięk eufonicznymi harmonicznymi poprzez swoją ułomność 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

wbijasz 7-go maja na zlot do Topa w Łodzi 🙂

Dzięki za info. Rozumiem, że towarzystwo forumowiczów najważniejsze, ale co ma grać? Mam nadzieję, że nie Hegel? 😛

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

A Coplanda CTA 408 to by nie przytulił? 

Nie jest to może zła hybryda, ale znam w podobnej cenie lepsze urządzenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Melo-man napisał:

Tych ludków nie chce widzieć, nie ze względu na muzykę jaką grają, ale inne wiadome sprawy.

Ale Young Leosia jest chyba ok? A tak poważnie, przyjedź. Pewnie nie będzie komponentów na miarę tych, które masz Ty, ale gwarantuję, że towarzystwo jest naprawdę zacne 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seba3002 napisał:

Ale Young Leosia jest chyba ok?

Szczerze? Nie znam...

12 minut temu, seba3002 napisał:

Pewnie nie będzie komponentów na miarę tych, które masz Ty, ale gwarantuję, że towarzystwo jest naprawdę zacne 🙂

Daj spokój. Nie mam nie wiadomo czego. Fajnie gra, ale są lepsze systemy.

ps. za zaproszenie dziękuję. Zdrowie ostatnio nie dopisuje, więc nie obiecuję. Jak coś będę z Tobą w kontakcie PW...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się nie wydaje, ale nastąpiła ostatnio pewna zmiana myślenia na forum. Stało się ono bardziej krytyczne. Co raz częściej pada pytanie "dlaczego?". Forumowiczom już nie wystarcza subiektywny opis wrażeń kolegów. Szukają obiektywnego uzasadnienia.

Jeśli tylko uda się zachować dystans między krytycznym spojrzeniem a krytykanctwem lub czepialstwem, to powinno to wyjść środowisku na dobre.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Kraft napisał:

Nie wiem czy mi się nie wydaje, ale nastąpiła ostatnio pewna zmiana myślenia na forum. Stało się ono bardziej krytyczne. Co raz częściej pada pytanie "dlaczego?".

I nie tylko na naszym forum. Nawet Największy Audiofil w Polsce przestrzegł właśnie przed przyjmowaniem audio-prawd na wiarę. Napisał tak: 

"Zapytacie, czy ja w tej chwili posiadłem wszelkie mądrości, jak znajomy z innego forum, który sądzi, że wszystkie wzmacniacze powyżej 4 tysięcy złotych grają jednakowo a arbitrem może być Marantz ze średniej półki (przepraszam za to co w nawiasie, ale straszny to baran, tym bardziej szkodliwy, że czytają to młodzi, nieopierzeni adepci audio [...])
Mniejsza o to i wszystkich uwikłanych w swoje ograniczenia ludzi. Drodzy Audiolubowie bądźcie niezależni. Pamiętajcie o tym, że media Wami manipulują. Zawsze i wszędzie. Dlatego jeśli Wam ktoś mówi, że musicie nosić czerwoną pelerynę, bo służy waszemu zdrowiu i bezpieczeństwu, zapytajcie dlaczego, jakie są na to dowody."

Brawo! Pod wytłuszczonym sam się mogę podpisać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się uśmiałem. :) 

@Kraft Jarek - podziwiam Twoją konsekwencję. Tym bardziej szkoda, że się mylisz w swych poglądach. Gdybyś tak z równym uporem bronił słusznej sprawy... Ale spójrzmy na pozytywy: niezłomny charakter już masz. Teraz wystarczy tylko zacząć słuchać tych identycznie brzmiących wzmacniaczy. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

 

I nie tylko na naszym forum. Nawet Największy Audiofil w Polsce przestrzegł właśnie przed przyjmowaniem audio-prawd na wiarę. Napisał tak: 

"Zapytacie, czy ja w tej chwili posiadłem wszelkie mądrości, jak znajomy z innego forum, który sądzi, że wszystkie wzmacniacze powyżej 4 tysięcy złotych grają jednakowo a arbitrem może być Marantz ze średniej półki (przepraszam za to co w nawiasie, ale straszny to baran, tym bardziej szkodliwy, że czytają to młodzi, nieopierzeni adepci audio [...])
Mniejsza o to i wszystkich uwikłanych w swoje ograniczenia ludzi. Drodzy Audiolubowie bądźcie niezależni. Pamiętajcie o tym, że media Wami manipulują. Zawsze i wszędzie. Dlatego jeśli Wam ktoś mówi, że musicie nosić czerwoną pelerynę, bo służy waszemu zdrowiu i bezpieczeństwu, zapytajcie dlaczego, jakie są na to dowody."

Brawo! Pod wytłuszczonym sam się mogę podpisać.

 

Tak cos czułem że to aniołek megaloman 🤣

1485674994_Screenshot(53).png.2c4cc1275c96dfbf4235fe19d2f272c5.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne forum! Jeszcze rozumiem, że ktoś tam nie słyszy kabli, z różnych powodów, ale stwierdzenie, że w audio wszystko powyżej 4 tyś. zł gra tak samo - proszę wybaczyć, ale to jest jakiś bełkot, brednie.

Oczywiście, że media nami manipulują, ale to nie dowód na powyższe. Litości proszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...