Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Sądzę że kablem USB basu nie zmienisz :), ale korektorem w telefonie jak najbardziej tak. Myślę że warto aby przewód był dość miękki i wygodny w użyciu. Szybkość transmisji nie jest tu porażająca. Myślę że taki były wystarczający do tego celu https://pl.aliexpress.com/item/1005004138906468.html .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża AGD ma już swój wielki proces o pranie mózgów klientom.

https://wiadomosci.onet.pl/poznan/cudowne-garnki-eco-vital-z-poznania-oszukanych-685-osob-niektore-zmarly/8gqyzsm

"Mieli manipulować, kłamać, wprowadzać w błąd. Byle tylko nakłonić klientów do kupienia..."

"Zapewniali przy tym o wspaniałych właściwościach produktów, ich unikatowości, o wpływie na poprawę [...] okazywało się [...], że są takie same, jak inne produkty na rynku."

"pokrzywdzeni mieli zapłacić za sprzęt po kilka tysięcy złotych [...]. Kilka razy więcej od jego rynkowej wartości. Prokuratura jest pewna swoich racji. Powołuje się opinie biegłych, którzy stwierdzili, że [...] to zwykłe, tanie produkty. Pozbawione cech, o których zapewniał sprzedawca".

Ciekawe, czy RTV też doczeka się kiedyś podobnego procesu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Dopiero gdy ludzie przetrą oczy. A na to się nie zanosi

Zawsze mnie zastanawia , że ludziska obwiniają wszystkich wokół tylko do siebie nie mają pretensji :) 

Marketing jest zły bo kłamie , korporacje robią nas w jajo , Salony wręcz okradają , bo mają nie wiadomo dlaczego marżę , recenzenci pracują na etatach u producentów, producenci mają cichy układ i regulują cenę jak chcą . Goście od kabli i innych akcesoriów chcą drenować nasz portfel , realizatorzy i faceci od masteringu wciskają nam płytki nadające się jakością ,co najwyżej na smartfona , Ci od streamingu serwują kiepską jakość z coraz to wymyślnymi nazwami. 

A dla mnie sprawa jest prosta , wystarczy włączyć mózg i nic ponadto. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wing0 napisał:

Żeby zaraz nie było że nie dbasz o starowinki zrobione na wnuczka ;).

Zawszę będą ludzie pokrzywdzeni , ja też dostałem kilka bolesnych nauczek. Moi bliscy /niby wykształceni ludzie/ zostali okradzeni w tak naiwny sposób , że rozpatrując to teraz po fakcie, wydaje się to niemożliwe :) 

27 minut temu, Fafniak napisał:

No... wystarczy rozejrzeć się na forach audio

Fora to ludzie , a ludzie są różni , nie ma świata idealnego ,co pokazuje historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2022 o 10:20, Adi777 napisał:

Żartowałem 😉

Ty sobie żartujesz, a inni tracą czas na to by Tobie pomóc. 

Ja akurat wyczułem Twój sarkazm (pewno niektórzy koledzy również),  ale nie każdy  musi. Zwłaszcza, że nie każdy się na Tobie  poznał w pewnych kwestiach audio.

Teraz powineneś grzecznie przeprosić  MobyDicka.

P.S.

Pozwoliłem sobie zwrócić Tobie uwagę, jak Ty zresztą niejednokrotnie sobie pozwalasz.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adi777 napisał:

Niniejszym oświadczam, że z tego miejsca chciałbym serdecznie przeprosić kolegę, usera, członka tutejszej społeczności, @MobyDick. Zażartowałem sobie z niego okrutnie, czego serdecznie żałuję, kajam się, i obiecuję, że był to przedostatni raz.

 

Oczywiście nie mogłeś sobie odpuścić tonu tej wypowiedzi...

Poza tym wszystko w porządku? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Oczywiście nie mogłeś sobie odpuścić tonu tej wypowiedzi...

Poza tym wszystko w porządku? 

 

Jestem śmiertelnie poważny, serio.

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Poza tym wszystko w porządku? 

Poza tym, że "nie mam wszystkich w domu", to tak 😆

A koledze @MobyDick dziękuję za polecenie mi Hifimanów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adi777 napisał:

Niniejszym oświadczam, że z tego miejsca chciałbym serdecznie przeprosić kolegę, usera, członka tutejszej społeczności, @MobyDick. Zażartowałem sobie z niego okrutnie, czego serdecznie żałuję, kajam się, i obiecuję, że był to przedostatni raz.

 

Chodzi o ten kabel USB-C :) ? Przy tej okazji miałem możliwość zaprezentowania swojego zdania na temat takich przewodów i tyle :) . Tu ważna jest trwałość ich wykonania, powinny być dość estetyczne i wygodne w użyciu. No chyba ze ktoś wymyśli przewody USB do audio z DSP :) .

8 minut temu, Adi777 napisał:

A koledze @MobyDick dziękuję za polecenie mi Hifimanów. 

Tak przypuszczałem że powinny być dla Ciebie idealne. Słuchawki z dedykowanym do nich wzmacniaczem o dopasowanym do nich dobrym brzmieniu do zamontowania na nie. Często sporym dylematem jest to jaką kupić elektronikę do słuchawek, a tu producent zadbał o to aby dobrać to optymalnie i aby nie trzeba było za to zapłacić niewiadomo ile.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

https://highfidelity.pl/@main-4310&lang=

coraz więcej kabli made in poland jak czytam zawsze takie same , kable z wyglądu to samo , jakieś kosmiczne drewienko , tutaj czereśnia amerykańska , wtyki highendowe - kończąc wisienką na torcie , opisem wrażeń , jak zawsze to samo przy każdym kablu opisywanym na tej stronce.

Większy efekt da posłuchanie danego nagrania z innej realizacji , wydania , czy czegokolwiek ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubakk napisał:

coraz więcej kabli made in poland jak czytam zawsze takie same , kable z wyglądu to samo , jakieś kosmiczne drewienko , tutaj czereśnia amerykańska , wtyki highendowe - kończąc wisienką na torcie , opisem wrażeń , jak zawsze to samo przy każdym kablu opisywanym na tej stronce.

Ale chociaż tani jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...