Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

To raczej głośniki szerokopasmowe prezentują wokale w dość specyficzny sposób, zupełnie inny niż w większości kolumn wyposażonych w głośniki wyspecjalizowane dla pewnych zakresów pasma. Kwestia spójności brzmienia głośników w kolumnie jest bardzo ważna. Jednak dla wielu ich użytkowników nie najważniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

To raczej głośniki szerokopasmowe prezentują wokale w dość specyficzny sposób

Moby mógłbyś jak znajdziesz chwilę posłuchać i odnieść się do treści zawartej w filmiku? Proszę. Ja jestem zielony w tych kwestiach ale będę szukał nowych rozwiazań i szerokopasmowiec wchodzi w grę. Na co zwrócić uwagę? Pozdrawiam.

 

Edytowano przez MariuszZ
filmik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, a jeszcze nie tak dawno było wiele wypowiedzi na temat monitorów i  chwalone przez niektórych tutaj obecnych, ciekawe:35_thinking: i zastanawiające.

7 godzin temu, audiowit napisał:

Prawda jest taka, że po zamknięciu oczu nie powinieneś wskazać palcem dokładnego ustawienia kolumny.

trochę przesadziłeś:(, jest ewentualność taka, że masz kanały nie w fazie- może warto sprawdzić:15_yum:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu kolumny D.I.Y. zbudowane bardzo podobnie do tych które zachwala bohater tego filmu. Jeszcze rok temu miałem w nich właśnie w OB ( tak jak na filmiku) szerokopasmowca grającego jako średniak. Ale dzięki pomocy fachowca zamieniłem go na średniaka o bardzo specyficznej budowie który zagrał lepiej niż ten średniak.

Natomiast w pełni się zgadzam z opinią na temat swobody dźwięku w konstrukcji OB.

 

 

aktywny1.jpeg

Zamiast wstęgi mam beryl na górze i też jest dobrze. U mnie jednak są kolumny czterodrożne i w pełni aktywne więc ograniczenia związane ze skutecznością przetworników schodzą na plan dalszy.

9 minut temu, Karol64208 napisał:

Ciekawa dyskusja, a jeszcze nie tak dawno było wiele wypowiedzi na temat monitorów i  chwalone przez niektórych tutaj obecnych, ciekawe:35_thinking: i zastanawiające.

Monitory też mam w innym pokoju i jest bardzo dobrze, ale do tych aktywnych dużych konstrukcji startu nie mają.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Karol64208 napisał:

@HQ150 Kolumny masz ciekawe, ale jak to jest z tymi bocznymi odwróconymi do siebie. Jaką odległość między kolumnami?

Mogę zmierzyć ale jakieś 3 metry pewnie. Kierunkowości subbasów i tak nie słychać więc to jest bez większego znaczenia jak są odwrócone.

Do tego w tym pomieszczeniu był pomiar profesjonalnej firmy i cały system jest dostrojony do warunków odsłuchowych( wysterowanie każdego przetwornika z osobna) i dodatkowo są wprowadzone poprawki do DSP końcówki na subbas właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karol64208 napisał:

Nie powinny stać na odwrót?

No ale wtedy by były skierowane do ściany. W przypadku tej po lewej zwłaszcza.

W pomiarach wyszło, że jest lepiej niż dobrze. Pomieszczenie jest bardzo dobrze wytłumione. Na podłodze np. jest 20cm wełny, na tym płyta paździerzowa 20mm na niej gąbka 5mm i druga warstwa płyty na przekładkę. Na niej gąbka 1 cm i wykładzina dywanowa którą widzisz. Do tego sporo skosów bo to poddasze.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

to ciekawe, ale skoro była profesjonalna firma

To pewne nie ciekawe. Kierunkowości źródła najniższego basu nie słychać. Fizyka.

To że ,, słyszysz'' skąd bas się wydobywa nie znaczy wcale, ze tam jest głośnik basowy:-) To reszta pasma ,, kierunkuje'' bas i daje nam wrażenie że stamtąd się wydobywa.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karol64208 napisał:

dlaczego , możesz jaśniej😎

ahh bo ja taka złośliwa menda jestem

czy to nie ty pisałes że 2 drożne kolumny to jest "be" ? Że minimum 90 imbecyli i tylko podłogówki ?

No to rozumiem że masz wszytko "naj" ale kolumny niebałdzo znikają z pomieszczenia

no yyyy jakos to się nie klei ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fazie. Skąd wiem. Bo konstruktor był u mnie chociażby i fazowość na poszczególnych elementach była sprawdzana, bo cały tor był symetryczny. Bo akurat trochę wiem na ten temat?

Karol....to tak jak z kolumnami dwudrożnymi. Najpierw coś palniesz, a później trudno Ci się z tego wycofać :).

Ale nie przeczę, bywało że kogoś odwiedzałem i zdarzało się, że nie tylko fazy ale i kanały miał zamienione...

15 minut temu, HQ150 napisał:

To pewne nie ciekawe. Kierunkowości źródła najniższego basu nie słychać. Fizyka.

To że ,, słyszysz'' skąd bas się wydobywa nie znaczy wcale, ze tam jest głośnik basowy:-) To reszta pasma ,, kierunkuje'' bas i daje nam wrażenie że stamtąd się wydobywa.

Dlatego, choć jestem przeciwnikiem, może być jeden subbas w stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to.

Podobnie subwoofer możemy przesuwać w różne miejsca w pokoju a i tak podczas seansu będzie się nam wydawało, że ,, wybuchy'' będą w kinie domowym tam gdzie chciał realizator dźwięku a nie tam gdzie stoi u nas głośnik subniskotonowy.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, Fafniak napisał:

zy to nie ty pisałes że 2 drożne kolumny to jest "be" ? Że minimum 90 imbecyli i tylko podłogówki ?

 nic się nie zmieniło, i nic mnie nie przekona fizycznie, co do ostatniego nie pisałem nigdy że jestem przeciwnikiem kolumn stereo podstawkowych.

Rozróżniaj monitory od kolumn podstawkowych🤫 tu masz dowód.DSCF0085.thumb.JPG.a775ca049cda129615e5633f31f30fa4.JPG

15 minut temu, HQ150 napisał:

tak podczas seansu będzie się nam wydawało, że ,, wybuchy'' będą w kinie domowym tam gdzie chciał realizator dźwięku a nie tam gdzie stoi u nas głośnik subniskotonowy.

to znaczy że nie słuchasz na nich muzy?

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...