Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

30 minut temu, MariuszZ napisał:

Nikt poważny się tym nie zajmuje bo koszt/efekt nie pozwala. Hobbystycznie? Po co? Wielu inżynierów słyszy kable ale raczej nikt z nich  pro bono nie weźmie się za takie pomiary bo bardzo łatwo byłoby je torpedować.

Niekończące się awantury, artykuły w audiofilskich magazynach, przewody za cenę samochodu, a jakoś nikt nie przedstawił nawet skrawka dowodu na te banialuki o grających kablach. Chyba sam nie wierzysz w te swoje groteskowe wymówki, że jacyś inżynierowie mogliby coś udowodnić, ale się boją.

30 minut temu, MariuszZ napisał:

Szkoda tylko, że u jednych działa, a u innych już nie. Tak statystycznie to w większości chyba nie działa u tych co nie przejmują się listwami, kablami, co grają na pierwszym lepszym wzmaku, daku byle parametry trzymał, a działa u tych co z troską podchodzą do budowania swoich systemów, dbając o każdy detal tej audio składanki.

0_o ...

Tak jak powiedziałem, nie masz pojęcia o psychoakustyce.

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Mniej więcej takie jak Ty o audio. 

A więc tą oczywistą ironią czynisz oficjalnym swój brak pojęcia o czymś, co często podważasz, bo "wiesz, co słyszysz", a tak poza tym to psychoakustyka "u jednych działa, a u innych już nie" (😀).

Jest tu też taki użytkownik, który się niejednokrotnie awanturował przez kilka stron i krzyczał, że "pomiary nie grają", a potem okazało się, że nawet nie umie ich zinterpretować.

Jak dla mnie ta twoja wiedza o audio to jest taki zlepek wiedzy fragmentarycznej, zaawansowanej i kompletnych wymysłów. Tymi przydługimi postami pełnymi technikaliów sprawiasz wrażenie kogoś, kto się zna, ale nieusystematyzowana wiedza to kolos na glinianych nogach, dlatego przeważnie szybko powala go ktoś, kto rzeczywiście ma pojęcie o danym aspekcie audio, o którym się akurat rozpisujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Jak dla mnie ta twoja wiedza o audio to jest taki zlepek wiedzy fragmentarycznej, zaawansowanej i kompletnych wymysłów. Tymi przydługimi postami pełnymi technikaliów sprawiasz wrażenie kogoś, kto się zna, ale nieusystematyzowana wiedza to kolos na glinianych nogach, dlatego przeważnie szybko powala go ktoś, kto rzeczywiście ma pojęcie o danym aspekcie audio, o którym się akurat rozpisujesz

Niezła diagnoza jak na mądralę przystało. Doktorku, mój ty psychoanalityku, mentorze i recenzencie moich postów dopisz do tego jeszcze gdzie nakłamałem moimi wypowiedziami lub przyślij kogoś kto ma faktycznie pojęcie o tym danym aspekcie audio, o którym to się rozpisywałem, lub już przestań mnie tykać bo mi nastrój po koncercie psujesz 😉

Zrób może lepiej jakiś fajny komiks o audio mitach. Dobrze Ci to wychodzi. Będziesz chociaż zabawny zamiast upierdliwy 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MariuszZ napisał:

dopisz do tego jeszcze gdzie nakłamałem moimi wypowiedziami lub przyślij kogoś kto ma faktycznie pojęcie o tym danym aspekcie audio, o którym to się rozpisywałem

Nie powiedziałem, że kłamiesz, bo kłamstwo to intencjonalne wprowadzenie kogoś w błąd. Ty masz tendencję do naginania faktów pod to, co chciałbyś, aby było prawdą.

Nie wiem, jak mam ci kogoś „przysłać”, nie przechowuję forumowiczów w pokeballach.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie jestem pewny czy to dobre miejsce na takie rzeczy... być może lepiej pasowałoby w wątku audio-voodoo. No ale niech już będzie. W końcu Nordost to zaufana marka i ponoć kitu audiofilom nie wciska 😉

Przedstawiam Wam czarodziejski kabelek NORDOST ODIN GOLD   https://www.audiocenter.pl/nordost-odin-gold/

Odin-Gold.jpg

 

Jego cena to bagatela 34 999,99 USD za długość 1,25 metra; dodatkowa długość 1,25 metra to koszt 9500 USD!!! Do kompletu można nabyć icki z serii w podobnej cenie. 

Zastanawiam się czy jest jakaś granica tych idiotyzmów i myślę, że chyba już nie. 

Aha, jeśli ktoś chciałby mi powiedzieć, że to nie moja sprawa na co kto pieniądze wydaje, to oczywiście się zgadzam. Ale mam też prawo, ba, nawet nieodpartą ochotę powiedzieć, że takie cuda kupują tylko wybitni jelenie 😆

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, JohnDoe napisał:

Ale mam też prawo, ba, nawet nieodpartą ochotę powiedzieć, że takie cuda kupują tylko wybitni jelenie 😆

Cena sugeruje , że to produkt nie dla "Kowalskiego". Nawet przy pensjach zachodnich to dla ludzi z dużą kasą. Jak Firma celuje w taki target, to znaczy że ma udowodnione badania , że towar znajdzie nabywców. To coś jak pewien rodzaj snobizmu, który istnieje od dawna w stylu " ja mam kilkadziesiąt milionów funtów , ale mój sąsiad też ma kilkadziesiąt milionów funtów . Ale ja zasiadam w Izbie Gmin, a On ma tylko te kilkanaście milio......... " - taką wypowiedź kiedyś słyszałem w wywiadzie z parlamentarzystą angielskim. Coś jak cięcie i tuningowanie nowych cholernie drogich gablot , bo jak mamy na "dzielni" 15 Bugatti, czy Aston Martinów, to chcemy by nasz był przynajmniej trochę mniej pospolity jak sąsiadów :) 

Te kable to biżuteria i jako taką bym je traktował. A wiadomo , piękna biżuteria nie może być tania / źródło : żona / :) , 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ohm-audio.nl/files/Ansuz Acoustics Prijslijst.pdf

Podobno u jednego użytkownika pełne okablowanie z tej firmy wyniosło jego cały system audio o kilka klas wyżej.

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Cena sugeruje , że to produkt nie dla "Kowalskiego". Nawet przy pensjach zachodnich to dla ludzi z dużą kasą.

Nie przesadzajmy, zresztą, od czego są pożyczki?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeglądałem ofertę kabli 1 audio sklepu , rca-ki po 30-40tysi (nie wiem czy za 1 kabel czy za parę) i tak sobie pomyślałem wtf , vdh wyglądały nawet jak takie za 100zł tej firmy - bez żadnych ozdobników pudełek ,drewna , "pytona" itp. także kto zapłaci ~30tysi za rca analogowe wyglądające byle jak ? Przecież tym nawet się nie przyszpanuje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że porównywałeś w ślepym teście ?

Nie muszę porównywać złotego kibla ze zwykłym, żeby wiedzieć, że na pewno nie poprawi on pracy moich zwieraczy. Nie muszę porównywać diamentowego korka do baku z benzyną ze zwykłym, żeby wiedzieć, że nie poprawi on osiągów auta. Nie muszę testować kabla za 35k USD, żeby wiedzieć, że kabel nie może poprawić brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe wiem , że to gdybanie , ale w tym wyrobie dźwięk nie ma aż takiego znaczenia . Jasne że najlepsze przewodniki , izolacja itd. ,ale na pierwszym miejscu jest wygląd i cena która sprawia , że " ja" mogę sobie pozwolić na taką ekstrawagancję , mogę, bo mam na to i kropka. Coś mnie wyróżnia z tłumu. Żeby nie było nie potępiam takiej postawy , każdy czasem potrzebuje nagrody za pracę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...