Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

3 minuty temu, niowluka napisał:

Z drugiej strony pomiary wskazujace na slyszalne roznice w kablach z linku @Krafta sa odrzucane, bo strona nie jest przenaczona dla audiofili (jesli dobrze zrozumialem krytyke), mimo ze byly przeprowadzone przez osobe z przeszlo 20 letnim doswiadczeniem w 'branzy'. Ciezko doszukac sie tutaj jakies logiki, przyznam szczerze ...

No przyznam że właśnie ten "epizod" utwierdził mnie w obserwacji którą opisałem wcześniej. Tu nie chodzi o dyskutowanie , tylko deprecjonowanie wszelkich testów. Najwyższą formą poznania jest "słuchanie" niezależnie od tego co nasz mózg moze "stworzyć" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Fafniak napisał:

Najwyższą formą poznania jest "słuchanie" niezależnie od tego co nasz mózg moze "stworzyć" ;)

Oczywiście najwyższą formą poznania może być analizowanie testów i wykresów. A samo słuchanie? Można sobie zupełnie odpuścić ze względu na zawodność zmysłów.

Ja osobiście wolę sobie posłuchać, a żadne testy poza moimi własnymi mnie nie interesują.

Uwielbiam te chwile, gdy mój mózg mnie pięknie oszukuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

A powiedz, w/g Ciebie gdzie się odbywają wszelkie wydażenia muzyczne. W Twojej watrobie?

U Krafta w internecie :)

po raz kolejny zaniżasz poziom, po co?

Żeby jakąś małą scysję sprowokować?

A może zamiast "nie na poziomie" uwag i przytyków, jakiś argument poza " ja słyszę' ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Fafniaku, przeprowadźmy mały, teoretyczny eksperyment.

Wyobraźmy sobie, że dostajesz w prezencie dwa różne kabelki do Twojego systemu - oznaczmy je A i B.

Podpinasz na zmianę je oba i stwierdzasz, że jeden z nich, dajmy na to A, wydaje Ci się generować lepszy dźwięk niż kabelek B.

Wiedziony przeczuciem, że może to być tylko złudzenie, włączasz oba pod jakąś wiarygodną dla Ciebie aparaturę testową. Z testu jednoznacznie wynika, że oba kable mają identyczne parametry.

 

Pytanie: który z kabli zostawiasz w swoim systemie - A czy B.

Proszę o krótką jednoznaczną odpowiedź: A lub B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Najwyższą formą poznania jest "słuchanie" niezależnie od tego co nasz mózg moze "stworzyć"

Nieco off: goraco polecam ponizszy wyklad na temat tego jak nasz mozg kreuje rzeczywistosc na podstawie interpretacji bodzcow i porownania ich z naszymi oczekiwaniami. Wyklad trwa 1h i jest po angielsku, jesli ktos nie ma czasu to bardzo polecam doslownie 2-3 minuty zaczynajac od 22:40, jest przyklad wizualny i fascynujacy (jak dla mnie) przyklad audio.

https://youtu.be/xRel1JKOEbI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, traumeel napisał:

Drogi Fafniaku, przeprowadźmy mały, teoretyczny eksperyment.

Wyobraźmy sobie, że dostajesz w prezencie dwa różne kabelki do Twojego systemu - oznaczmy je A i B.

Podpinasz na zmianę je oba i stwierdzasz, że jeden z nich, dajmy na to A, wydaje Ci się generować lepszy dźwięk niż kabelek B.

Wiedziony przeczuciem, że może to być tylko złudzenie, włączasz oba pod jakąś wiarygodną dla Ciebie aparaturę testową. Z testu jednoznacznie wynika, że oba kable mają identyczne parametry.

 

Pytanie: który z kabli zostawiasz w swoim systemie - A czy B.

Proszę o krótką jednoznaczną odpowiedź: A lub B.

Problem w tym, że rzadko dostajemy sprzęt w prezencie. Najczęściej musimy na niego wydać ciężko zarobione pieniądze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Z dużym rozbawieniem obserwuję jak się bawicie, bo dyskusja z wami nie ma sensu :)

@Fafniak.
skoro nie ma sensu dla Ciebie, to obiecuję- z Tobą dyskutować nie będę (masz już jednego adwersarza "z głowy"). A ten temat sobie odpuszczę, bo chyba niczego więcej od siebie nie oczekujemy, prawda?
Pozdrawiam, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Problem w tym, że rzadko dostajemy sprzęt w prezencie. Najczęściej musimy na niego wydać ciężko zarobione pieniądze. 

Napisałem przecież na początku, że eksperyment jest teoretyczny.

A termin "w prezencie" zamieńmy dla Twojego komfortu na "do odsłuchu". Istoty rzeczy to nie zmienia.

 

Nie wiem jak Ty, ale ja mam tak, że zanim kupię, zawsze sobie wcześniej słucham. Kabli również.

Edytowano przez traumeel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, traumeel napisał:

Oczywiście najwyższą formą poznania może być analizowanie testów i wykresów. A samo słuchanie? Można sobie zupełnie odpuścić ze względu na zawodność zmysłów.

Ja osobiście wolę sobie posłuchać, a żadne testy poza moimi własnymi mnie nie interesują.

Uwielbiam te chwile, gdy mój mózg mnie pięknie oszukuje.

Na koniec- dopisuję się do tego podsumowania... Choć z sarkazmem napisane (jak przypuszczam).
Pozdrawiam, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, traumeel napisał:

Napisałem przecież na początku, że eksperyment jest teoretyczny.

A termin "w prezencie" zamieńmy dla Twojego komfortu na "do odsłuchu". Istoty rzeczy to nie zmienia.

 

Nie wiem jak Ty, ale ja mam tak, że zanim kupię, zawsze sobie wcześniej słucham. Kabli również.

Kwestia płacenia jest kluczowa, bo w temacie chodzi o próbę znalezienia racjonalnych kryteriów oceny, na które elementy systemu warto wydać więcej, a na które nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, traumeel napisał:

Drogi Fafniaku, przeprowadźmy mały, teoretyczny eksperyment.

Wyobraźmy sobie, że dostajesz w prezencie dwa różne kabelki do Twojego systemu - oznaczmy je A i B.

Podpinasz na zmianę je oba i stwierdzasz, że jeden z nich, dajmy na to A, wydaje Ci się generować lepszy dźwięk niż kabelek B.

Wiedziony przeczuciem, że może to być tylko złudzenie, włączasz oba pod jakąś wiarygodną dla Ciebie aparaturę testową. Z testu jednoznacznie wynika, że oba kable mają identyczne parametry.

 

Pytanie: który z kabli zostawiasz w swoim systemie - A czy B.

Proszę o krótką jednoznaczną odpowiedź: A lub B.

Na siłę starasz się mnie "wpisać" to co sam wykreowałeś czyli :

 

44 minuty temu, Fafniak napisał:

Oczywiście najwyższą formą poznania może być analizowanie testów i wykresów. A samo słuchanie? Można sobie zupełnie odpuścić ze względu na zawodność zmysłów.

Po co?

Ale jeżeli już rozpocząłeś ten temat to postaram się  odpowiedzieć ale obawiam się że nie wpasuję się w ramki które mi wyznaczyłeś.

Gdybym posiadał taką maszynkę to moja procedura wyglądałaby w ten sposób:

- biorę dwa zestawy kabelków , słucham przemiennie

- jeżeli słyszę zmiany (co już się zdarzało), wykonuję ślepy test

- jeżeli w ślepym teście nie wykryłbym zmian - sprawdziłbym kabelki na maszynce z ciekawości

- jeżeli w ślepym teście wykryłbym zmiany to tym bardziej miałbym chęć sprawdzić czym dane kabelki się różnią

Gdyby nie było różnic , wybrałbym ten kabelek który ma lepiej zbudowane wtyki (choćby klotz z ruchomą masą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli Ty Krafcie należysz do tej grupy, którzy ,,nie lubią przeplacać'' :). Czyli przecietność, umiar, bez ekstrawagancji i passat zamiast mercedesa. Samochody, ktore malo palą itd. Rozumiem i szanuję. Przypomnę Ci tylko, ze niewiele zycia przed Tobą :). Nie szkoda Ci czasu dla szarości?

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wpszoniak napisał:

@Fafniak.
skoro nie ma sensu dla Ciebie, to obiecuję- z Tobą dyskutować nie będę (masz już jednego adwersarza "z głowy"). A ten temat sobie odpuszczę, bo chyba niczego więcej od siebie nie oczekujemy, prawda?
Pozdrawiam, WP

Wielokrotnie prosiłem o jakieś konkrety. Przedstawiłeś :

- fragmenty swojego bloga bez odniesienia do konkretnych jakiś badań (nie twoich przecież ale cytowanie jest dozwolone)

- fragmenty i linki do wypowiedzi twórców kabli, które zawierały bardzo stanowcze stwierdzenia, niestety bez odniesienia do badań wyników itp.

- link do video które o ile pokazuje że faktycznie na wykresie/widmie następuje zmiana , nie jest w żaden sposób skorelowane z realnym poziomem sygnału audio

Właściwie z tego wynika niemożność przedstawienia kontrargumentów na przykłady testów i badań które podlinkował głównie Kraft.

Z mojej perspektywy wygląda to tak jak już napisałem wcześniej. Macie swój świat niebagatelnych zmian i dobrze, problem w tym że nie potraficie udowodnić tego ze ten świat jest realny ;) (a co jaki czas próbujecie wmawiać ludziom że to bardzo ważne i istotne zmiany) Ten obraz waszego świata rozbija się o fizykę i ślepe testy a waszych dowodów brak.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fafniak napisał:

Oprócz tego z audiowitem uskuteczniacie tzw. "podśmiechujki" z systemów adwersarzy i ich osłuchania, przy jednoczesnej niemożności przedstawienia kontrargumentów na przykłady testów i badań które podlinkował głównie Kraft.

To bezpodstawne oskarżenie! 
Domagam się przedstawienia przykładu mojego tekstu (gdziekolwiek), w którym naśmiewam się z kogoś lub czyjegoś sprzętu! Jeśli tego nie zrobisz, to obiecuję sprawę oddać do... Sam sobie dopowiedz.
 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wpszoniak napisał:

To bezpodstawne oskarżenie! 
Domagam się przedstawienia przykładu mojego tekstu, w którym naśmiewam się z kogoś lub czyjegoś sprzętu! Jeśli tego nie zrobisz, to obiecuję sprawę oddać do... Sam sobie dopowiedz.
 

Masz rację - słowa innego forumowicza przez nieuwagę przypisałem tobie. Bardzo przepraszam i edytuje wpis

 

Edytowałem - jeszcze raz przepraszam @wpszoniak-a za niesłuszne oskarżenie (strasznie mocne słowo)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zderzają się tu dwa sposoby pojmowania świata: emocjonalny i subiektywny z racjonalnym, próbującym zamykać wszystko w "szkiełko i oko".

Nie sądzę, że jakiekolwiek porozumienie jest tu możliwe.

 

Drodzy orędownicy pomiarów i ślepych testów: pytanie jest z gruntu osobiste i w związku z tym nie oczekuję odpowiedzi na nie.

Czy uważanie się za ludzi wierzących w istnienie Boga?

Jeśli tak, to czy Wasza wiara znajduje oparcie na niepodważalnych, wiarygodnych dowodach na Jego istnienie?

Edytowano przez traumeel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku chodzi o mnie :). Tak to moje podśmiechujki. Natomiast nigdy nie wysmiewalem nikogo sprzetu. Co najwyzej moglem wskazywać na pewne polączenia (Fafniak wie o czym mowię), ktore delikatnie mowiąc moga być sonicznie nie do zniesienia. No chyba, ze ktos nie ma porownania, jak moglo by być.

Fafniaku, z Wojtkiem jestesmy zupelnie autonomicznymi jednostkami i proszę nas nie łaczyć. Mamy podobne poglady na pewne rzeczy, a rożne na inne.

Krafcie, problem polega na tym, że nie widzisz różnic bo widzialeś na plakacie. Samochodami trzeba jeździć.

Traumel z grubej rury ale trafnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, traumeel napisał:

Widzę, że zderzają się tu dwa sposoby pojmowania świata: emocjonalny i subiektywny z racjonalnym, próbującym zamykać wszystko w "szkiełko i oko".

Nie sądzę, że jakiekolwiek porozumienie jest tu możliwe.

Elektryczność i fale dźwiękowe to chyba zjawiska w sam raz do studiowania metodą "szkiełka i oka"? Nie uważasz?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, traumeel napisał:

Widzę, że zderzają się tu dwa sposoby pojmowania świata: emocjonalny i subiektywny z racjonalnym, próbującym zamykać wszystko w "szkiełko i oko".

Nie sądzę, że jakiekolwiek porozumienie jest tu możliwe.

 

Drodzy orędownicy pomiarów i testów: pytanie jest z gruntu osobiste i w związku z tym nie oczekuję odpowiedzi na nie.

Czy uważanie się za ludzi wierzących w istnienie Boga?

Jeśli tak, to czy Wasza wiara znajduje oparcie na niepodważalnych, wiarygodnych dowodach na Jego istnienie?

Obawiam się że kompletnie nie trafnie chyba ze chcecie trafić niechcący w siebie.

Wiara w Boga to kwestia wiary - koniec kropka. Są ludzie którzy wierzą i twierdzą że są konkretne przykłady działania Boga (pośrednie i bezpośrednie). Nie mi to oceniać.

Przytaczanie tego problemu w tej dyskusji to jak machanie toporem żeby udowodnić że wiatrak działa ;)

ale jak przytoczyłeś już... no to wasz przypadek idealnie pokrywa sie z definicją wiary.

Brak fizycznych przesłanek , brak badań,wyników , jest natomiast cała kasta ludzi wierzących. Z wierzacymi (w Boga) przynajmniej nie ma kłopotu bo dopowiadają że po prostu wierzą, wy twierdzicie że to co się u was dzieje to świat realny ;) i pomimo wyników badań, eksperymentów :)

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd elektryczny, mozg. To rzeczy, ktore nie są poznane. Krafcie sprowadzasz nas do podstawowki. Mowisz: to wiemy i na tej podstawie sądzimy. Nie bierzesz pod uwage tego czego nie wiemy.

Rozumiem, ze miałeś tyle czasu, ze już wypozyczyłeś kable i dokonujesz porównań. 

Ile u nas piszesz. Bedzie rok? Czy dokonaleś jakiegoś postępu w swoim hobby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Prąd elektryczny, mozg. To rzeczy, ktore nie są poznane. Krafcie sprowadzasz nas do podstawowki. Mowisz: to wiemy i na tej podstawie sądzimy. Nie bierzesz pod uwage tego czego nie wiemy.

Rozumiem, ze miałeś tyle czasu, ze już wypozyczyłeś kable i dokonujesz porównań. 

Ile u nas piszesz. Bedzie rok? Czy dokonaleś jakiegoś postępu w swoim hobby?

audiowit-cie zastanawiałeś się kiedyś iż hobby może być też trollowanie w tym temacie ? :D 

Przecież tyle czasu piszecie jedno i to samo , nie wiem 5 lat macie ,że tak w kółko musicie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...